Malá dodávka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevo512
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.01.2016 13:51
Zdieľať na Facebook

Malá dodávka

Príspevok od používateľa stevo512 »

Čaute, napadlo ma že by som kúpil malú dodávku na výlety na prespanie... ale aj ako náhrada normálneho auta (momentálne Toyota Auris 2008, 1.6 91kw) Nepotrebujem veľkosť ako Ducato ale skôr malé ako vito, T4, ... Aké by bolo najlepšie a najspoľahlivejšie? Prípadne postrehy prečo nie/áno atď. (kombi nechcem, to si rovno nechám to čo mám)
Cena tak 4000,
rok 2005?
Niečo čo by malo normálny nájazd na čo si dať pozor atď. ( Hlavne nie auto po stavbarovi atď.)
Môžte aj konkrétne ponuky aby som mal trochu prehľad
4x4 poteší ale to už by bolo asi cez rozpočet :) neviem v akej cene a roku orientovať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O niečom takom ja premýšlam už dlhú dobu a poškulujem po niečom,kde urobím pár jednoduchých úprav aby sa dalo prespať,posedieť pri káve a niečo pojesť,ak je vonku špatne.Sme už len dvaja z maminou,možno aj vnúčika by sme občas pobrali kdesi kamsi.
No a to je aj moja dilema,pretože ja som mal kadečo a chodil do I a pod od Žuka obytného cez Aviu Furgona po J5 Hymer a môžem povedal že to je niečo úžasné.
Ale dnes by som chcel menšie,zhruba máme rovnaké požiadavky.Mne sa najviac ráta T4,už aj výzorove.Zvažujem si kúpiť ideálne z poruchov čohokoľvek lacno,dať to do digitálu a stále som v super číslach.T4 vyhovuje mne veľmi,tak občas pozerám.Už premýšlam aj o T5 a z niekým sa spojiť.Jednak ja odservisujem a odparkujem (mám na to 12 á priestor a volnú lakovňu na parkovanie.Dohodnúť sa kedy kto je najmenej.Neviem či je to dobrá myšlienka,možno skúsim zo synom,jeden je bezdetný a rozišiel sa po 20 rokoch z priateľkou,no neviem.
Vito...ok ale desne korozívne.Ešte zvažujem H1
stevo512
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.01.2016 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo512 »

Ja bohužiaľ priestory nemám ( teda mám ale auto tam neprejde) ten Hyundai H1 vyzerá fajn, pozeral som aj Opel Vivaro ale počkám si na rady ako vravíš vito- hrdzavie atď.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Za mňa T4, ako oknár som robil vo firme čo ich mala celú flotilu ako servisné vozy. Odviezli pol dielne a nikdy nás to auto nikde nenechalo, osobáky sa kazili ale my sme chodili ako králi. S tou laminátovou nadstavbou ako mali sanitky je ten priestor úžasný vzhladom na to,že zaparkuješ zarovno s bežnými kombíkmi. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

H1 u mňa nejedna bola (dokonca 4x4) a celkom mi učarovala,má aj požadované proporcie.Vivaru sa vyhnem ak sa dá,Opel je u ma posledná nemecká značka hoci jeden mám,ale iba preto že som ho kúpil za haliere nový.Keby mercedes nebol tak korozívny človek by volil aj Vito.Ale to sa mi nechce rok obiehať a hladať zdravého
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Caravaning - inšpiracia

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj mňa táto téma zaujíma,

nakolko som za prácou precestoval celý sever Talianska, teda takmer... A planoval by som sa tam vrátiť aj na výlet,

kupanie v sladkovodných jazerach s čistučkou vodou je užasné, a tiež vyviezť sa
do nadmorskej vyšky 1680 m. n. m /San Bernardo/,
je jednocho super ...netreba šlapať 3 hodiny ako v Tatrach..

Alebo okolie Cascata del Toce .... je podobný výlet , v tejto nadmorskej výške bleskovo chytá slnko, opálení ste za 2 hod...
Ale k téme ,
planujem navštíviť vystavu CARAVANING na Brnenskom výstavišti koncom oktobra .. kona sa každoročne
alebo koncom augusta sa koná Caravaning v Düsseldorfe ,
spomínam to preto,lebo na takej vystave sa dá veľa vidieť a pozbierať inšpirácie..
Lebo obytný automobil nie su len lavice na spanie,
mala by tam byť kuchynka a 240 V elektrina, ktorá by potiahla nejaku mikrovlnku, resp.rýchlovarnu kanvicu...
A samozrejme nádrže na vodu , čistú aj odpadovú .a tiež chemické WC , ak uvažujeme o akom-takom komforte.
Takže ten kto ide prerábať dodávku na caravan by toto mal mať tiež poriešené.
Vyhodou dodávky či VW Transportera je tiež fakt, že može jazdiť po všetkých cestách aj v Alpách,
kým na niektorých usekoch je vjazd karavanom ZAKAZANÝ vzhĺadom na širku cesty, či prevýšenie.
Tiež odporúčam si kupiť v Nemecku katalog odpočivadiel /Stel Platz/ a auto kempingov pre celú Europu.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

teoretický pre dvoch by mohol stačiť aj grand voyager, môžeš ponechať 4 miesta a do kufra vyrobiť skladaciu posteľ ktorá sa oprie na sklopené zadné operadlá, niečo podobné ako VW MULTIVAN,
Tá t4 je super voľba, precestoval som niekoľko tisíc km v VW t4 multivan, 111 kw a nebolo to vôbec zle
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

caddy maxi a alebo doblo maxi ale cena bude asi troska inde
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Tropheus
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15.11.2006 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tropheus »

Nissan nv200
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nissan nevychádza ani cenove ako vhodné ani motoricky kedže sú z 1,5 Dci motorom
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Tiez sa uz roky pohravam s myslienkou kupit nieco vacsie a zaujmave na cestovanie s rodinou a tiez hlavne do talianska.Moj cenovy limit je 2000euro a zhanam hlavne auto s dobrou karoseriou a motor by som dal spravit od zakladu aby bolo auto aspon trocha spolahlive.Nehrdzaveli stare ulysse,evasion a 806.Voyager uz je na tom horsie,ale ma lepsi pristup k motoru rovnako ako carnival.Do uvahy pripada cady,doblo max,ale dobre je nad moj fin.limit.
Ale druhe auto na cestovanie som nekupil z jedineho dovodu a to,ze vany Vam poskytnu len "pohodlne"vyspatie a to je malo.Ked uz volne cestovat tak by som v aute uvital sprchu,zachod.Vyzera to tak,ze lacnejsie ako servisovat a platit Van je lahnut si do kombika,alebo stanu a zaplatit si kemp.Vsetko je ale otazka priorit,pohodlia a financii.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vela záleží od počtu cestujúcich osôb.pokiaľ sú dve,tak velkosť H1 Vita alebo T4 už dovolí zabudovať aspoň toaletu z umyvadlom a to je už velké plus pre prespávanie kedže nie je nutné opúštať v noci auto.Tu je ale skoro základná potreba vedieť si väčšinu úprav urobiť vlastnoručne.Každý má inú predstavu o kvalitnej dovolenke.Ale ľudia čo chcú veľa vidieť si to vychutnajú absolutne.Tieto typy aut nemajú zákazy,nemajú problém zastavovať na miestach ktoré sú prístupné osobnej doprave.Možností napr v I zaparkovať "nadivoko" pri mori je celkom dosť,ale kemp zase poskytne prístup k energii,nákup potravín atd
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto78 »

Podla mna by bol idealny maly obytny prives stylu n126 alebo z NDR Junior.
A to z dvoch rovin - do 750kg netreba aktualne STK ,a PZP je nizke.

;-)
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Peto, jazdil si už s obytným prívesom niekde po západe európy ?
Výška PZP a absolvovanie STK je posledná vec, čo ťa bude zaujímať pri všetkých rôznych štrapáciach s prívesom.
Pokiaľ idú dvaja ľudia, tak také auto veľkosti Multivan, H1, Grand Voyager sú ideálne práve z toho dôvodu, že sú všade brané ako osobák, a teda v rámci možností sú minimálne obmedzované.
Po drobných úpravách sa v nich dá prespať a keď sa človeku zažiada trocha viacej luxusu, tak si zaplatí nejaký motel alebo kemp.
Samozrejme veľké obytné vozy sú o niečom inom čo sa týka pohodlného bytia v nich , ale tie sú o inom aj v platbách za diaľnice, v obmedzeniach vjazdu a parkovania.
Ja som mal pred rokmi na cestovanie Forda Transita, ten nemal chybu, ale vtedy bolo ešte všetko voľnejšie, rokmi nastupujú všade stále nové obmedzenia a zákazy.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 90 neregistrovaných