Majitelia Jaguaru-koľko nás je tu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Majitelia Jaguaru-koľko nás je tu?

Príspevok od používateľa Acon »

V CZ funguje - ako tak, Jaguar klub, dá sa tam nájsť pár užitočných info, no inak je tam mŕtvo. Z LandRover fóra som zvyknutý na iný "život" a aj info je tam úplne pokotok. Tak isto ak niekto prednesie nejaký problém, dostane za pár hodín, alebo dní, množstvo rád. Na Jaguar mi také niečo chýba. Síce som si podľa referencií kúpil spolahlivý model, no človek je rád ak vie, že v prípade potreby sa je na koho obrátiť. A v neposlednom rade je to aj o výmene informácií, dojmov, nadšenia a všetkého čo k vlastníctvu UK klasiky patrí.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak je české fórum mŕtve tak u nás to bude len horšie...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja viem, že pár takých tu je. Ide o to aby dali o sebe vedieť. Nečakám, že nejaká sekcia na uni fóre bude mať úroveň špecializovaného klubu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mam slabost pre auta velke+starsieho rocnika+objemny motor. Poctiva technika, aj ked o spolahlivosti sa uz hovorit neda, kedze cas je neuprosny a nahloda vsetko...
Je vas dost, len keby ste sa dali dokopy.
No problemom bude zrejma to, ze je len malo ludi, co sa o to staraju, u vatsiny skor dozivaju a oni ich len lepia...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Rata sa aj Daimler? :-\ Lebo jeden 1998 Double six mam zazimovany v garazi :) 6.0 V12
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Že ráta... aký vtipný a má 12 hrncov v garáži. Kam sa hrabe mojich 8. Doublesix a XJ 300/308 celkovo je myslím posledný ozajstný Jaguar s motorom pochádzajúcim z jeho motorárne. Všetko potom je už len pokus o záchranu klasiky. Neúspešný. Žial ľudia chcú spotrebky...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

...nuz, co sa da robit......nielen s Jaggym to slo dole kopcom
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

Acon ty mas XJR?

Nikasil alebo bez?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

XJ nikasil. Nechcel som kompresor. Teda chcel, ale nenašiel som rozumný kus na SK alebo CZ a po EU sami nechcelo chodiť. Postavil som to do roviny, že buď nájdem excelentný kúsok tu, alebo nebudem mať Jaga. A podarilo sa.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

ja mam iba klucik z jaguara :41c2: najlacnejsia alternativa na vyskakovacku na mondeo MKIII lol
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Aj to Ťa sklamem. Taký kľúčik už nepatrí Jaguaru, ale je to následok spolupráce s Fordom. Preto sa hovorí, že Jag po r.v. 2001 už je len taký lepší a drahší Ford.
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Možno aj v čechach aj na slovensku patria majitelia tejto značky k solventnejšej vrstve a tak asi nemaju čas a asi ani chuť prispievať sem na forum. či?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

nových áno, tak isto ako majitelia ktorej koľvek aspoň trochu prémiovejšej značky. No majitelia pôvodných kusov, čo sú autá najmladšie z r.v. 2001 sú nadšenci pre túto značku a nadšenci motorizmu celkovo. Nikto z nás to auto nemá na to, aby s tým išiel každé ráno do práce. To je auto na výlety, dovolenky... skrátka dlhšie trasy. Staršie kusy a kusy ako je napr vyššie spomenutý Doublesix sú skutočne raritky, ktoré na to, aby vyšli na vzduch, čakajú n aslnečný deň. Napr. ja ho teraz zazimujem a najbližšie pôjde von až na jar. A nie som solventný. Aj keď ten pojem môže byť dosť široký a pre niekoho by som mohol byť.Pre mňa nie. Som taký priemer.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Plánujem na jar XK 4.2 r.2006 nemá niekto skúsenosť?Inak rada S,je fakt ford a aj rada x type ale čo som pozeral radu XK ročník 2006 vyššie veľa spoločného tam už nie je.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To Ti nepoviem, no určite má s Fordom veľa spoločného, lebo v tom čase to patrilo Fordu. Pôvodné XK a XKR V8 4.0 sa vyrábalo 1996-2006. Ďalšie sa už robilo pod Fordom a teraz je to TATA :-( čo ale nemusí byť nutne zlé.

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných