Lúpanie laku, metalíza

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Lúpanie laku, metalíza

Príspevok od používateľa sendy45 »

Zdravim, mam leona 2015 v modrej metalize. Vsimol som si ze na pravej strane sa mi začal lupať lak na prahoch, neviete mi poradit ako sa tomu chranit? Popripade čo treba urobit aby sa to nerozsirovalo? Auto som kupoval fungel nove. Nikdy nebolo burane ani lakovane.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ahoj. V záruke to už asi nemáš že? Podľa mňa je to výrobná vada,resp.postup pri lakovani. Ja by som obrusil z daného dielu lak dole a prestriekal, teda šiel s tym do lakovne. To nezastavíš,kamoš tak prestriekal celé auto,ale aj farbu,nielen lak.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

ak sa chodilo s autom na pravidelne prehliadky tak lak by mohol byt v zaruke kedze nan davaju dlhsiu dobu. Myslim ze nespravis zle ked budes kontaktovat svojho predajcu seat ci uz telefonicky alebo osobnou navstevou a tam ty povedia presne ci mas narok na reklamaciu alebo nie. Neodporucam ziadne domace fusovanie a lokalne opravy.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ukaz ako to vyzera nafot to a daj sem link. Ked si myslite ludia ze nove auta niesu prwlakovavane tak sa vcitte so cloveka co ma 700eur a z linky zvezie 50 aut denne ci je noc ci skore rano... Zaruku na lak maju vsetci max 2roky. na prehrdzavenie davaju viac ale to tam musis mat dieru a nie len pupak. Holt auta po roku 2005
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Si najdite cesku televiziu, program Cerna ovce. Pokial si dobre spominam, v relacii bol pan, co mal koncernove, nove auto a odlupoval sa mu lak na blatniku…
Reklamacia neuspesna… Ani televizia s znaleckym posudkom o tom, ze vada vznikla uz v procese vyroby auta neodmekcila papalasov hore.
Este na tom bolo ironicke, ze tomu panovi urobili v autorizaku destrukcny test na tom blatniku, avsak absolutne zlym sposobom, takze pan si ma dat blatnik opravit sam…
Je to asi rok (dva?) s5,co to tam bezalo.
Proste, reklamacia neuznana…
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lacnejšie bude si to dať opraviť,ako behať po reklamáciách a strácať čas i nervy.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ospravedlnujem sa, bol to naraznik…

https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... 801080419/

A tuto si dovolim este jeden koncernovu reklamaciu dat, co sa tyka karoserie…

https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... deo/440091

A teraz tu podaktori budu radit reklamaciu na 5-rocnom aute.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Skor nez by som cokolvek riesil, zavolal by som alebo osobne navstivil predajcu, pripadne importera, opisal svoj problem a zistil ake su moznosti, ci sa podobna vada uz riesila a ako mozem postupovat, bez rozdielu ci mam zaruku alebo nie. Mozno s problemom pomozu, mozno na opravu prispeju, mozno nic neprispeju ale aspon poradia co kde ako dat urobit atd, minimalne ale aspon by som videl ich postoj k celej veci. Za opytanie nedam nic, neskusim, neviem...
Potom by som navstivil miestnu lakovnu, nech viem co to obnasa, ako sa podobne veci riesia, ake su moznosti opravy, ako to po case drzi atd a samozrejme co to stoji... Potom viem na com som a co s tym dalej podniknem... Mozno sa to len "zafixuje" nech sa to nezhorsuje a da sa s tym zit... Neviem akeho je to rozsahu, a to ake riesenie si kto zvoli je uz individualne, mne skor prekazaju technicke ako kozmeticke vady...
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

Dakujem za odpovede. V seate (odkial som auto kupoval) som uz bol, bolo mi povedane ze zaruka na lak mi skončila v roku 2019, cize s tym nic nespravia. Odporučili mi ich lakovňu ale tak uvidim kam s tym pojdem, ked pridem domov z prace tak Vam tu pošlem foto, nieje to nič hrozne, cca 3cm laku sa odlupilo z praveho prahu. Chcel by som vediet, ci to treba čo najskor daj prelakovať či nehrozi hrdza alebo či to ma čas, nechcem aby z toho boli dalsie problemy.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

“Chcel by som vediet, ci to treba čo najskor daj prelakovať či nehrozi hrdza alebo či to ma čas, nechcem aby z toho boli dalsie problemy.“

Myslim, ze tu nikto nepotrebuje nejake fotky.
A myslim, ze je len na tebe, v akom stave chces mat auto.
Myslim, ze mas oci a vidis okolo seba v akom stave jazdia auta.
A myslim, ze mas dost inteligencie, aby si sa rozhodol sam…
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

mastik, pytam sa preto lebo momentalne natom niesom finančne najlepšie, prerabam komplet cely dom tak len chcem vedieť či to suri alebo nie. Ak to suri a je šanca že prah začne hrdzaviet tak samozrejme ze to dam urobit ASAP.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

August, September, Alebo Potom? :40bd:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

sendy45.

Asi riesis nieco podobne, ako ja a tiez neviem si rady, co a ako…
Problem je v tom, ze dnes rano som bol na zachode a proste to neslo ako zvycajne. Chces fotku? Ze co mam robit?
V podstate tym samym sposobom to tu ty riesis.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastik - rozpadalo sa to v základe, alebo to bolo len olúpané na povrchu?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

pytat si slusne normalnu radu na tomto fore bol asi problem, ospravedlnite ma..

myslel som ze sa tu najdu aj roznumní ludia (cest vynimkam)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0944720747 a 37 neregistrovaných