Ľudia, dávajte si pozor na tie rozvody !!!

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aktualne tento tyzden... bol som u servisaka na kus reci, dosla audi a4, 96kW, ze netaha a oktavky 66kW ho predbiehaju, ze dymi, ze potrebuje vymenit turbo a vstrekovace a taketo nejake cirkusy ved je to predsa stara hajtra 2002... 30 minut nastavenie rozvodov na stvrty pokus, 10 sekund skusobna jazda konkretne prve pritlacenie plynu a... uz dlho som taky sirokorozchodny usmev nevidel. Keby nemal usi tak mu hlava odpadne :)

usetrene dukaty? No peknych par tisic co by ho osklbali a autiak by furt nerobil dobrotu.

rozvody samozrejme nastavene podla fixky, "maximalne presne". Nasla sa len 1.1stupna odchylka co naozaj nie je vela, sam osobne by som nepovedal ze to moze byt taky rozdiel.

Na niektore veci je tu maestro, ine su na nezaplatenie.

Vy mate tuto radu uplne zadarmo, maestro nepotrebujete. Tak sa jej aspon drzte.
ivan125
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.05.2008 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan125 »

ja mam oktaviu 66 kW pri -18 to ukazuje cca 0,8- 0,7 a ked je motor zohriaty tak to ukazuje 0,3- 0,4 celkou priemernu spotrebu mam 4,1 jazdim vacsinou trasy dlhe 100 km.tachometer ukazuje 140 000 km ked to pripojili v servise na diaglostiku ukazovalo to cislo 435 000 km snad este dodam ze nejazdim ako pretekar do tych 80- 120 km/hod :D. jediny problem s motorom bol v tom ze som si vsimol ze na 7000 km dost rapidne poklesla hladina oleja a pritom aj pipla a rosvietila sa kontrolka mazania oraznova auto mam asik 3 mesiace jazdim s tym normalne vacsinou sa snazim drzat v otackach od 2000- 3000 :D
pepos11
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 15.03.2008 06:40
Zdieľať na Facebook

zimne startovanie

Príspevok od používateľa pepos11 »

nazdar chalani, po precitani tohto clanku....... mam aj ja jednu otazku alebo skor prosbu o pomoc ...... auto Golf IV 74 kw PD,kupeny minuly rok v zime.Startovanie bolo bezproblemove aj ked auto stalo dva tyzdne,v lete sa menili rozvody a teraz startovanie v zime ma dost trapi..... lebo velmi dlho toci a az potom chytne.Tak by som sa chcel opytat ci by mi to niekto vedel dat na PC a pripadnu chybu odstranit...... najlepise by bolo KE okolie alebo PO a okolie popripade MI,VT.Auto ma najazdenych 150000 km slovenskych
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

no ak ide len o startovanie tak mozu byt tie zhavice... ale predvstrek ti mozem pozriet pripadne nastavit ak by bola odchylka, ak sa dohodneme niekde v PO pripadne v KE ked som v skole... napis SS
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

karci81, ten pan v tom servyse bol kedysi dobry, pochadzal som tiež z toho okolia ale už len bol dobry mechanik . som tam poslal par kolegov z autami a nevratili sa moc nadšeny. ja osobne som už zaspal na vavrynoch pretože už 5 rokou mam ine povolanie ale hlavne je to, že až tu my odpalilo prečo treba mat tu diagnostyku, sam som menil neni davno jedenemu rodinnemu prislušnikovy rozvody na 2,0CRDI a po vymene auto išlo a spotreba rovnaka, vykon tiež .poslal som ho nejakym chalanom na kontrolu diagnostykou a všetko ok. ale ak by to tak nebolo tak by som tažko dumal čo tomu je
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

martino, na 74kW PD golfe sa nenastavuje predvstrek [!!!] ale rozvody. Vsetko ostatne sa prisposobi rozvodom.

pepos : ak chces kontakt na seriozneho cloveka v SNV pripadne Michalovce, daj vediet. Bohuzial nikoho blizsie k tebe z okolia Popradu a Kosic nepoznam.
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

mp3turbo napísal:martino, na 74kW PD golfe sa nenastavuje predvstrek [!!!] ale rozvody. Vsetko ostatne sa prisposobi rozvodom.

pepos : ak chces kontakt na seriozneho cloveka v SNV pripadne Michalovce, daj vediet. Bohuzial nikoho blizsie k tebe z okolia Popradu a Kosic nepoznam.
Pardon za nesprávnu terminológiu. Samozrejme som myslel to časovanie rozvodov ktoré popisujes v tejto téme a v téme s 96kW passatom. Nie som žiadny pseudomechanik ktorý sa výživa v babrani sa v cudzom aute, len rad pomozem ľuďom v jednoduchých veciach pri ktorých napr. treba VAG, ten nema každý. A kontrola prípadne jemná korekcia rozvodov na tomto motore je fakt jednoduchá vec...
markpol
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 06.08.2006 18:48
Zdieľať na Facebook

A rozvody strasich auticiek tam ako na to ???

Príspevok od používateľa markpol »

Uz ked sme pri tych rozvodoch ja mam staruckeho passata , B4 1.9 TD , tam si mozem Vag dat viete kde -:)))

Tam mam , ako presne nastelovat , rozvody , ci ma zhanat po celom meste tie budiky co sa nasrobuju do cerpadla ???
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

...presne tak.rysky na nulu,do remenice cerpadla 15-ku vrtak,na vacku radeko a mierky a do cerpadla budik...tak je to najpresnejsie.
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

Zdravim pani...ako tak citam ja som cies menil sam doma na ivecu daily 2,8 rozvody ale to bolo tak rok a pol dozadu :D....a cies som to poznacil len na viacerych miestach fixkou...na kazdom ozubenom kolese 2 krat .....zhodil stary remen ..nahodil novy ....ciarocky od fixiek sedeli pretocil motorom rucne par krat a ciarocky stale sedeli.... poskladal nastartoval a motor ok ...ako by som tam nastavil potom tie stupne ?...prosim o vysvetlenie ci to mam nejako dat skontrolovat cez diagnostiku ..bo nejde mi do hlavy ta vec ked sedeli tie znacky od tej fixky.... tak ako to nastavim este presnejsie o nejake tie stupne? ...ved keby som sa niekde sekol o co len jeden zub tak by som to hned videl na tych ciarockach ..prosim o vysvetlenie ...DAKUJEM :)
ferooo85
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.03.2010 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferooo85 »

tiez by som rad vedel, v com spociva nastavenie rozvodov o tych par stupnov..
sorry za blbu otazku, ale akosi si neviem predstavit, ako sa to da nastavit, ked sa remen nahodi presne na zub..
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

nedavno som dal v servise vymenit rozvody vcetne napinacej kladky a po vymene ma felicia 1.9D o dost hlucnejsi motor (ako traktor) a tazsie startuje za studena alebo vobec. pred vymenou rozvodov bol motor celkom tichy. myslite ze aj pri tomto aute treba pozerat ce VAG nastavenie rovodov ? (ano aj felicia 1.9D ma RJ) alebo mam zle nahodeny rozvodovy remen?
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

biker610i napísal:alebo mam zle nahodeny rozvodovy remen?
to by mal vediet ten, co ti ho tam daval biky...
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Ked je tu uz tema o rozvodoch. Meni niekto na starych tdi s rozvodmi aj srob na remenici na kluke? Vraj sa zvykne povolovat.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasna vec, vymen, nic to nestoji.

Rovnako doporucujem aj najneskorsie kazdu tretiu vymenu oleja na 2.0tdi vymenit aj ten blby sesthran co pohana olejove cerpadlo aby sa nevydral a nesposobil jednak vydratie protikusu a dvak nasledne minimalne drahu opravu (rozobrat motor) pripadne sfleku zadretie toho motoru.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Marin, milok, minac, rastislavgregor695 a 109 neregistrovaných