LPG - životnost motora

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

LPG - životnost motora

Príspevok od používateľa Cherro »

Je pravda, že používaním LPG dochádza k väčšiemu opotrebeniu motora? Keď áno tak prečo? A naopak. Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil/-a Cherro v 23.11.2010 17:25, upravené celkom 1 krát.
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

Asi velmi záleží od typu motora. Ja mám napr. vo felicii LPG. Auto malo 80 000km, keď sa LPG montovalo. Teraz má niečo cez 400 000km a motor stále bez problemov vrčí. V motore sa nič nemenilo okrem tesnenia pod hlavou, pokazenej škrtiacej klapky, lambda sondy a oleja.
valkai
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.04.2007 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valkai »

Tak na to som zvedavy aj ja .Plánujem totiž kupu auta na lpg už jazdene. :-\
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

celý život jazdím na plyne a vôbec som nezbadal nejaký rozdiel oproti benzínu.Samozrejme okrem peňaženky.Forman van+ na lpg vydržal 450000km a musel umreť až ked z neho odpadávali kusy na ceste.Teraz som kúpil vw polo a na plyne má 200000 tachometrových,aj keby hned zajtra klakol tak za 100evri kúpim z búračky druhý motor a jazdím dalej a tankujem za 0,50 :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
xdt
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.11.2009 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xdt »

opravte ma ak sa mýlim, ale nie je to naopak, čistejšie spaľovanie, nekarbonizujúca zmes, len treba použiť poriadny olej, kôli mazaniu.
Klubooo
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 05.03.2009 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Klubooo »

Pri jazde na plyn sa viac opotrebovavaju ventily ako pri jazde na benzin preto je dobre mat namontovane pridavne mazanie ventilov. Počul som aj ze sa tym znehodnocuje olej ale neviem čo je na tom pravdy vraj sa nejak meni vyskozita ale neviem určite. Myslim že jazdiť na plyn sa oplati skor na starsich autach tie su menej naročnejšie a s malym objemom koli spotrebe. Ma to aj svoje vyhody je to samozrejme lacnejšie , netvori sa karbon napiestoch, je to ekologickejšie.......
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

LPG horí pri vyššej teplote ako benzín...
lubo7
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.08.2005 02:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo7 »

LPG je suksie ako benzin
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

niektore auta bez tazkosti znesu lpg
ine ako ti uz napisali trpia na vrsok
zalezi z akeho materialu je hlava ventily sedla atd
cim jednoduchsi motor tym menej problemov s lpg.
vw group ma rad lpg
niektore japonske motory a niektore fordy robia problemy
vhsystem
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 06.04.2006 23:11
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vhsystem »

U mna dobra skusenost - sekvencne LPG, momentalne cca 52.000km na LPG, motor V6 24V ako taky ma teraz okolo 600.000km, vsetko OK. Do malych motorov (1,2, 1,4L) sa to moc podla mna neoplati montovat, skor od 1,6L hore... Cim vacsi motor, tym skorsia navratnost a vacsia uspora..

12L/100km benzinu = 15,36€
14L/100km LPG = 6,86€
Realna uspora = 8,5€/100km

Za tych 52000km som usetril 4420€. Neni co riesit. Ak chce niekto rypat, tak montaz stala cca 1540€ a doterajsi servis LPG asi 150€.

Benzin+LPG=spolahlivost o akej sa naftakom len sniva,vykon a najnizsie prevadzkove naklady.
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

-

Príspevok od používateľa EssoSk »

lubo7 napísal:LPG je suksie ako benzin
Pravdy na tom niečo je .... ale nemá význam sa tým zaoberať či ti motor vydrží 450tis alebo 440tis ...

Ale ak si moc nadržaný na to existuje taká srandička vola sa že primazavanie ventilov :4012:
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

Klubooo napísal:Pri jazde na plyn sa viac opotrebovavaju ventily ako pri jazde na benzin preto je dobre mat namontovane pridavne mazanie ventilov.
ano ale tak ako tu uz niekto napisal, zalezi od materialu, z akeho su vyrobene .. japonske znacky a ford ich nemaju tvrdene preto sa do nich odporuca montovat dodatocne mazanie ventilov, ostatne znacky sa zaobijdu bez toho (samozrejme az na vynimky v oboch skupinach)
Klubooo napísal:Myslim že jazdiť na plyn sa oplati skor na starsich autach tie su menej naročnejšie a s malym objemom koli spotrebe.
tu sa da polemizovat .. hlavne u starsich splynovacov (mixer) si dovolim tvrdit, ze u urcitych motorov s vyssim objemom sa da dosiahnut lepsia spotreba ako keby si mal motor s mensim objemom .. lpg vyhovuje vacsi krutiaci moment
valkai napísal:Tak na to som zvedavy aj ja .Plánujem totiž kupu auta na lpg už jazdene. :-\
POZOR! pred kupou si daj poriadne prekontrolovat cely system lpg, ludia tu podovazaju kadeco so splynovacmi od vyroby alebo znacky, ktore sa tu nedaju ani nastavit ani opravit (alebo splynovace, ktore uz nie su uplne ok a caka ich repas napr. elektroniky a pod.) a preto sa pri problemoch vacsinou robi vymena 'celeho predku' cize vstrekovace, riadiaca (casto aj elektrika) atd. aby to fungovalo tak ako ma
(a casto clovek za opravu a vymenu zaplati dost vela penazi .. staci cosi dolozit a clovek to ma so zarukov a od nova)

tie systemy nie su zle .. kym funguju (aby ste si zase nemysleli, ze som uplne proti) len poznam viacero pripadov, kedy ludia kupili auta uz s lpg s tym, ze ich treba dat iba 'nastavit' a dopadlo to vymenou

proste treba si dat pozor ci to pri kupe funguje tak ako ma :2f93:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: LPG - životnost motora

Príspevok od používateľa seven549 »

Cherro napísal:Je pravda, že používaním LPG dochádza k väčšiemu opotrebeniu motora? Keď áno tak prečo? A naopak. Ďakujem za odpovede.
to chces mat bombu za zadkom?vacsie riziko vybuchu,mensi kufor,nervozita z vykonu motora+ kopa starosti lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: LPG - životnost motora

Príspevok od používateľa cicmanec »

vacsie riziko vybuchu
O koľkých prípadoch samovoľného výbuchu nádrže na LPG si počul? Vieš ako sa správa pri požiari benzínová nádrž a ako nádrž na LPG?

nervozita z vykonu motora
Z akého výkonu? Myslíš nižšieho? Pri sekvenčnom vstrekovaní? Koľko áut si mal možnosť porovnať?

+ kopa starosti
starosti minimálne, úspory veľké. Zato pri tvojom dieslovom traktore starosti nemáš žiadne, že? :angry:
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: LPG - životnost motora

Príspevok od používateľa andy.gee »

seven549 napísal:
Cherro napísal:Je pravda, že používaním LPG dochádza k väčšiemu opotrebeniu motora? Keď áno tak prečo? A naopak. Ďakujem za odpovede.
to chces mat bombu za zadkom?vacsie riziko vybuchu,mensi kufor,nervozita z vykonu motora+ kopa starosti lol
:d :D nech sa paci jazdi dalej na benzin alebo naftu

vybuch nehrozi, nadrz namiesto rezervy + dojazdova rezerva, vykon pri spravne zvolenom splynovaci a nastaveni porovnatelny a kopa starosti? ani lpg nie je uplne bez udrzby ale ak je odborne namontovane (+ sa zopakujem ale spravne zvoleny splynovac) tak ta bude najviac trapit to, ze raz do mesiaca musis natankovat benzin a raz za vela kilometrov ist na vymenu filtrov a kontrolu

EDIT: cicmanec ma predbehol :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných