LPG - výmena nádrže po 10-tich rokoch

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

To sandra3, neviem s kym si hovorila, vymena beznej nadrze je u nas za 180-220 €
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Vymena nadrze

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

sandra3 napísal:jeden známy volal do zvolenského LPG servisu a tam zabili cenu 290€ čo je myslím si moc...možno to je predražený servis alebo čo... snád sa to bude dať spraviť do tých 170 eur
Neviem kto s kym od nas volal, URCITE nepytame za vymenu beznej nadrze (s vynimkou "bonbonikov" s objemom 100 a viac litrov).

Standardne nadrze aj s vymenou a naslednou kontrolou 180-220 €
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Nechcel ten znamy nahodou vytunelovat rodinny rozpocet? Dumam nad tym odkedy su uz prec casy ked boli diskove nadrze nedostupne a drahe, uz hodne davno robime vymeny pod 200 €
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

cekyceky: máš prosím ta aj nejaký kontakt kde ti to robili? Pretože mne dnes povedali že 45l disková nádrž čo mám vo felde ma vynde na krásnych 265€.
Takže ak je za 90€ tak zajtra ráno tam stojí :3035:

Inak je jedno akú diskovú nádrž kúpim(ak sa to nejak delí?)?
Inak mám 4 bodový vstrek Lovato.
Inak ak máte nejakú nádrž tak ma kontaktujte pomocou SS prípadne email.
Dakujem.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

,,autoplyn Brezno...
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

http://www.auto-hromadka.sk/vyhody.htm

Tu páni, a dáte mi už niekto nejaký kontakt kde zohnám tú nadrž lacnejšie
:40bd:

Lebo fakt nemám záujem mu toľko vykešovať.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Našiel som v Pezinku za cca 140€ ale pre mna daleko a ešte aj v poprade, tiež 140€+ 20-30€ robota.

A hľadal som aj niečo v Prešove ale veru nič som nenašiel. 90 evri zaujímavá cena.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

daju sa kupit z PL nove napr. STAKO

43 a 48 litrova vyjde na cca 85-90 eur aj s postou na slovensko

otazka je ci ti to niekto namontuje (aj ked doklad a certifikat k nadrzi budes mat od vyrobcu nadrze) a ci budu pasovat vnutornosti cize ventil atd lebo neviem ci to je len jeden standardny rozmer alebo je viac druhov
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ty mas auto z dovozu cize ty toho asi v TP vela k lpg nemas

nadrze s cerpadlom (pre splynovace so vstrekovanim lpg v kvapalnej faze ako mas ty) som na nete nevidel

urcite sa daju zohnat ale budu stat predpokladam o cosi viac

zalezi ako je tam to cerpadlo uchytene a vlozene lebo netusim ci je to vlozene v standardnej nadrzi alebo su to nadrze s inym otvorom atd.
arex
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.08.2008 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arex »

MayoZVOLEN napísal:Ak Vam niekto ponukol tlakovu skusku za 20 € je to s najvacsou pravdepodobnostou nedorozumenie (mozno ste sa zle rozumeli). Podla mojich info jedina firm ktora ma licenciu na tlakove skusky je fa.Autogascoubal v Prahe, ked som s nimi hovoril naposledy pytali za jednu skusku 4.000 CZK bez DPh (cca 163 €) a plati 5 rokov.

U nas vymena nadrze cca 180-220 € (podla typu nadrze) vratane naslednej kontroly a mate pokoj na dalsich 10 rokov.
Tlakovú skúšnu na nádrž vo vozidle môže spraviť každý revízny technik na tlakové nádoby s platnostou 5 rokov. takže ziadna firma z prahy..
marrio73
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.07.2010 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marrio73 »

Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

No ja som sa bavil s montážnou dielnou a chlap mi povedal že to na svk nerobia!
Cena tlakovej skúšku je par € menšia ako nová nádrž a pritom platnosť je dvojnásobná.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Zeby ?

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Zeby som mal pravdu ? ;)
Bananistan ako z knizky...
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Vialle LPi je premakany system, v Prahe vsak robia tlakovky len na nadrze VWM (Stako nerobia). Odporucam pozriet sa na nadrz akej je vyroby a ak je VWM a nieje vonkajsia (tie tiez nerobia kvoli vonkajsim vplyvom) spravia to.

Tiez mam asi 5 zakaznikov ktorym skoncila platnost, jeden z nich si dal spravit tlakovku a nema problem. Sme v EU a tym padom cesky certifikat o predlzeni plati aj u nas.

Ako prisli na cenu tlakovky je otazka na nich, je to ich politika. Ja som mal zaujem robit ich, ked som vsak zacal patrat co vsetko k tomu potrebujem zistil som, ze zijeme v krajine, kde sa hlada cesta ako sa neda, nie ako sa da...
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

S Coubalom som v kontakte casto, nepovedal mi ze uz robi aj Stako. Ked s nim budem hovorit popitam sa na to a dam echo.

A co sa tyka severu, mozno ani nie len sever, skor by som povedal vychod, zapad, sever aj juh. Keby ste si roztocili globus a z 10 metrov hodili sipku nech sa zapichne kamkolvek okrem SVK vsade sa da. Len pre zaujimavost. Montovali sme auto do Irska. Tam zapisuju takym sposobom, ze montazna dielna potvrdi svojim razitkom a podpisom do ! Passportu ! od splynovaca (je pribaleny v kazdej krabici) montaz, vyznaci datum, auto, SPZ a VIN a HOTOVO !!! Majitel vozidla uvedeny passport oscanuje, posle mailom na urad a odtial mu pride mail ze to ma zaevidovane. Co na to poviete ???

P.S.: Mail neprisiel... :-(

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných