LPG v Taliansku

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinesopo
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.10.2007 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinesopo »

v ITALII za benatkami/ mestre smer padova verona milano je na dialnici na 100 % LPG
v noci je problem na čerpačkach ten že aj ked tam je SELF SERVIS /akože bankomat opačne / daš eura stlačiš stojan a palivo a potom tankuješ / tak na LPG stojany to nieje možne
na trase villach mestre je 1 LPG pumpa mimo dialnice až pred UDINE
na lavej strane AGIP
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

billyil napísal: zistiť otváracie hodiny?
ved ked si rozkliknes ten odkaz, tak tam mas tie pumpy vyznacene..kliknes na nu, a ukaze Ti presnu adresu a otvaracie hodiny..

k otvaracim hodinam v IT suhlasim s poslednym prispevkom..uz sa mi to stalo..
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Sorry, nevšimol som si to. Dík. Podľa toho, čo je tam uvedené, tak by mala byť nonstop otvorená.
Btw: Na nejakej Talianskej stránke som našiel zoznam LPG púmp, kde je uvedená otváracia doba 24 h a je ich dosť po dialniciach. Pokiaľ to ale má byť tak, že sa na nich nedá natankovať, je to na ho...o.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ešte mi do mojej cesty nejaký čas zostáva, tak keby sa našiel niekto, kto by sa mohol podeliť so svojimi skúsenosťami s tankovaním LPG v Taliansku (hlavne v nočných hodinách), bol by som povďačný.
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Ja som bol uz 2x v IT na LPG. V rakusku je to problem... Cestoval som v noci s prichodom skoro rano. V rakusku je jedna pumpa nedaleko pred hranicou s IT, neviem uz naziv. Da sa ale natankovat lacnejsie ak zbehnes z dialnice kusok bokom, ale ked nemas cas je to o nicom. Potom som tankoval kdesi asi 50km za hranicami v IT lpg neviem uz kolko bolo hodin, ale mali lpg priamo v stojane s ostatnymi palivami ale tankovat ti moze len obsluha a nie sam. Potom v krajine je to uz dost slabe. Jedna pumpa je v Portogruaro a jedna v Latisane. Siel som do Bibione takze viem pumpy len potial. Ja mam dojazd 660km na lpg, takze mne to dojde z sk az do ciela. :d :D
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nechcem Ti do toho velmi kecat, ale v IT jazdi 37% aut s pohonom LPG, cize s tou sietou by som to tak cierno nevidel..

len teda je pravda, ze pumpy su zname skor regionalne a nie su znacene, vedia o nich domaci..stalo sa mi, ze ma poslali do dvora rodinneho domu..a vo dvore cisterna so stojanom...

ale je dost LPG aj pri cestach prvej triedy a na dialnici tiez..len treba poriadne pozerat znacenie..u nich to toiz znacia poctivo, nie ako v cechach..idem po dialnici a tri pumpy za sebou oznacenie LPG, a anina jednej LPG nie je..hlavne ze ciernozelena tabula umiestnena dvakrat pred pumpou... :342a:
martinesopo
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.10.2007 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinesopo »

re septim
ja som bol min rok2011 18 krat v it na aute ktore ma m z it a ma lpg a bez problemov tam natankuješ pomaly v každej večšiej dedine len treba pozerat a pri bibione su hned min 4 v okruhu 10 km v smere na bibione od portoguara na san vito al tagliamento pred latisanou su 3 pri ceste
mam to na GPL ako to oni označuju prejdene križom kražom
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Ja som mal prave ten problem ze domaci mi nevedeli riadne povedat kde je lpg pumpa, preto som siel az do latisani tankovat.
A ano treba dat pozor na to ze u nich je znacenie GPL. Viem ze maju vela aut na lpg ale aj na cng a niekdy poslu cloveka na zlu pumpu. Ak sa tam dostanem tento rok skusim najst aj dalsie pumpy. Ale vravim, ja mam vysoky dojazd, cize ja na 3 nadrze otocim celu dovolenku cca 1500-1700km.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

To, že je tam dosť púmp je mi jasné. Ale skôr by som uvítal informácie o otváracích hodinách, resp. vaše skúsenosti s tankovaním v nočných hodinách.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ved informacie o pumpach najdes na stranke GPL.it, cize vsetko co potrebujes..

ale velmi sa na to nedrz, taliani su kuuuuurvy...
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Napriklad maju na pumpe ze nonstop a kludne si zatvoria poobede 01-03hod lebo maju siestu a na dverach drzo tabulka aperto nonstop a dvere zavrete. Takze asi tolko o otvaracich casoch. Jednoducho skusaj kazdu pumpu cestou a na jednej natankujes, nic ine ti neostava.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Kúsok nižšie pod Udine (cca 20 km) som našiel pumpu na oboch stranách dialnice, kde by mi to celkom vyhovovalo tankovať aj po ceste tam, aj naspäť.
Udávajú 24 hod. prevádzku. Našiel som aj tel. čísla na obe pumpy, ale žiaden mail. Neni mi to teda na nič, lebo po taliansky neviem. Inak by som zavolal a spýtal sa, či sa bude dať natankovať v noci - nadránom.
kolac85
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.08.2011 15:10
Zdieľať na Facebook

lpg tal

Príspevok od používateľa kolac85 »

billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Podobnú stránku som našiel aj ja, ale to nie je všetko. Taliani mávajú otvorené po svojom, nedržia sa oficiálnych otváracích hodín, hocikedy si na 2-3 hodiny zatvoria - to mi povedalo veľa ľudí, čo jazdia do Talianska.
Avšak volal som na dve pumpy (pri meste Gonars, sú na jednom mieste, ale každá na inej strane dialnice, cca 20 km pod Udine tesne za križovatkou v smere na Benátky) a ubezpečili ma, že majú otvorené NONSTOP a dá sa natankovať aj LPG (GPL).
Btw. volal som aj do Rakúska na pumpu ENI (dialnica Viedeň - Graz, pri odbočke na Pinkafeld) a tam tiež prehlásili, že fungujú nonstop a tankujú aj plyn aj v noci.
Tak ak to niekomu pomôže... mne dosť.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

S odstupom času, čo sa to tu riešilo, som trasu do Janova absolvoval už 6x (prevažne v noci) a s tankovaním som našťastie nemal žiadne problémy.
Ak sa niekomu hodia informácie, tak tu sú nejaké:
Na prejazd Rakúskom použijem už spomínanú ČS Eni Loipersdorf, cca 100 km od Viedne v smere na Graz po pravej strane. Príjazd bez problémov z oboch strán dialnice. Otvorené nonstop, akurát sa mi viackrát stalo, že som si musel tankovať sám, lebo obsluha pozostávala z 1 človeka a ten musel byť pri pokladni. Ale inak, no problem. Ešte je po ceste jedna ČS, asi 20-30 km ďalej po ľavej strane, ale nie je nonstop, tak som to neriešil.
V Taliansku je najbližšia LPG pumpa až pri Udine, otvorená nonstop, tankovanie bez problémov v akejkoľvek nočnej hodine.
Ďalšia ČS (Gonars) je až pri meste Palmanova, hneď tesne za križovatkou, po pripojení sa na dialnicu od Slovinska, v smere na Benátky. Tam, ale na opačnej strane je zároveň posledná ČS v Taliansku v smere na Rakúsko. Využíval som ju na natankovanie LPG doplna, nakoľko najbližšie je potom až vyššiespomínaná ČS Loipersdorf (cca 400km). Ale pozor, majiteľ tejto pumpy si je asi vedomý, že je posledný na tejto trase, tak cena LPG tam býva o 15-20 centov vyššia, ako na iných pumpách na dialnici. Kto má väčší dojazd, odporúčam natankovať skôr. Od Benátiek po Gonars sú LPG pumpy minimálne tri, tak je kde. Ďalšie čerpacie stanice rozpisovať nejdem, nakoľko ich je tam dosť a LPG je skoro na všetkých, alebo na väčšine a tak isto som nikde nemal problém natankovať, či už v noci, alebo cez deň.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných