LPG v podzemnej garazi

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Týchto mudrlantov mám najradšej - „ja seriem na prepisy a bezpečnosť a vôbec všetko a ešte sa mi nikdy nič nestalo”... :angry:
ExotDM
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 06.05.2010 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ExotDM »

No vo firme mame auto na LPG a robili sme skoro vo vsetkych velkych nakupnych centrach po sr( robime jeden typ obchodu) a nikdy som co i len nezacitil plyn a nikto nas z garaze ani nevykazal.....
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mozno ten, co jazdi na tom LPG aute, by si mal zopakovat autoskolu, pripadne ist na testy..lebo takmer kazda podzemna garaz ma vjazd autam s LPG ZAKAZANY..

dovody tu uz boli viackrat spomenute..
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Proste mal v paži... Si myslím
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

no ale vidim ze je tu viacero takych co maju v pazi.
ExotDM:
Tu nejde o to ci citite plyn ale s vasim pristupom sa o 2 tyzden moze priotravit decko v kociku v podzemnej garazi lebo je nizsie ako dospely a ono to svinstvo potom aj dycha. A tie znacky na garazach niesu pre srandu. Ked je tam znacka 2,1 metra a tvoje auto ma 2,3 tak tam pojdes aj tak? Asi nie lebo vies ze si rozmlatis strechu aj garaz. Ale ked je tam zakaz LPG a ty mas LPG tak tam vlezes ved co sa moze stat. Mne nic a na ostatnych kaslem.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
cestnypirat
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 07.12.2009 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cestnypirat »

zakaz nemusi byt len v podzemnej garazi. v Ziline v Maxe su garaze v urovni zeme a aj tak je tam zakaz.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

cestnypirat napísal:zakaz nemusi byt len v podzemnej garazi. v Ziline v Maxe su garaze v urovni zeme a aj tak je tam zakaz.
na urovni zeme . ..
to len podla toho ako to berieš ;)

lebo pred maxom tam bol kopec . .
takže je to postavene v kopci ;)
cestnypirat
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 07.12.2009 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cestnypirat »

:-) myslel som to tak, ze parkovacie miesta su v urovni vchodu a nie pod nim. :4012:
magnetique
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 07.12.2007 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magnetique »

v piestanskom auparku je nadzemna garaz, otvorena (parkovaci dom), napriek tomu je tam zakaz LPG, ma to nejaky rozumny dovod?
[URL=https://www.spritmonitor.de/en/detail/1210186.html] [img]https://images.spritmonitor.de/1210186_6.png[/img] [/URL]
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

v piestanskom auparku som bol raz .. ak je to o tom ze je ten priestor uplne uzavrety tak to odovodnenie ma. Ak je to len parkovaci dom kde je namiesto stien a okien zabradlie tak to odovodnenie nema ale je to aj tak na prevadzkovatelovi. Mozno chcu zabranit akemukolvek riziku.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
majky14
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 09.07.2007 18:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majky14 »

Kto toto vymislel bol kok t a to riaden pokial idem do garaze tak auto prepnem s rezimu lpg na benzin aby nehozilo otrava co. dokonca zakon v inich statoch umoznuje autam vchod do lpg s elektromagneticky ventilom. zákaz parkovať v podzemných garážach - na Slovensku pre všetky autá, v iných krajinách sa tento zákaz nevzťahuje na autá vybavené multiventilom s elektromagnetickým ventilom (musí mať homologizáciu podľa predpisu EHK 67 R01).
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Pre vsetkych:
Zakaz plati pre tie garaze, ktore maju odsavacie ventilatory stareho typu, s motormi ktore maju uhliky. Konstrukteri garazi mysleli na fakt, ze pri pripadnom uniku LPG vacsieho rozsahu by spominany motor mohol za istych okolnosti iniciovat ohen a plyn by mohol zapalit. Nove konstrukcie odsavania pouzivaju bezuhlikove (tzv. "brushless") motory ktore netvoria iskry a preto mozu kludne odsavat aj LPG. Preto niekde zakaz je a niekde nie.
Uvahy typu ci ma vozidlo cievku na nadrzi alebo nie legislativa neriesi, pretoze cisto teoreticky moze nastat unik aj na takom zariadeni. Najma pokial prevadzkovatel zanedba pravidelne kontroly, prip. servis zariadenia. Toto prevadzkovatelia podzemiek ani nemaju ako kontrolovat a nikde sa to nespomina. Je to vylozene o koncepcii odsavania.

LPG zdar !
oliverobd
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.02.2014 11:25
Zdieľať na Facebook

Re: LPG v podzemnej garazi

Príspevok od používateľa oliverobd »

Podzemky su budovane podla prisnych noriem a tak je bezne vo svete ze vozidla s LPG parkuju v podzemkach. Slovensko je specificke v tom, ze sa tu nemenil bansky zakon o zemnom plyne a tak je to le legislativny paskvil, preco sa v nasej rozvojovovej krajine riadime bolsevickymi zakonmi. Tak ze parkovaniu brani iba zakon, technicke normy to uz davno povoluju. Cize klidek.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Normy už povolili byť LPG ľahším ako vzduch? :41c2:
oliverobd
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.02.2014 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oliverobd »

sudruh sa snazi byt vtipny ze? nuz lpg ani nikdy nebude lahsi ako vzduch, proiblem je v zaostalom zmyslani tohto utlacovaneho naroda ktory namiesto pokroku , spieva zalmy

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných