LPG - prosim o radu

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

odmatela
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.05.2010 23:33
Zdieľať na Facebook

LPG - prosim o radu

Príspevok od používateľa odmatela »

Stala sa mi taka vec ze som nedobrzdil a narazil som lahko predok auta, momentalne mi nejde ani lpg mam sekvenc. Chcel by som sa spytat ci nahodou niekto neviete ze cim by to mohlo byt ze ci tam je nejaka poistka proti narazu alebo nieco take. A ukazovatel paliva vo vnutri auta mi blikaju vseky kontrolky tie zelene, a ukazovatel ci je lpg zapate je stale cerveny. tak ma napadlo ze to ze to blika ci to neni nejaka vystraha ze to bolo zablokovane poistkou alebo nieco podobne. Vopred dakujem za rady.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

LPG nema ziadne blokovanie...ak Ti ide na benzin, musi ist aj na LPG...ak nejde, nieco bude prerusene..

skus natvrdo zapnut LPG po zahriati motora tym, ze podrzis prepinac v polohe LPG...ak to nepojde, treba skocit do LPG servisu..
odmatela
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.05.2010 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odmatela »

nechapem tomu ze ako natvrdo pretoze moj prepinac ma polohu zapnuty vypnuty, tak enchapem ako ho tam mam ja drzat... neviem ci je viac druhov tych vypinacov/prepinacov alebo co... ja mam BRC
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

prepinac je tlacitko, alebo pačka?

ak je tlacitko, podrzis ho na polohe zapnuty...10-15 sekund..ak sa zapne, uvidis to na kontrolkach LPG, ze je spusteny..
odmatela
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.05.2010 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odmatela »

presne takyto len je trosku amli ten obrazok... http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... 29,r:1,s:0 ....proste ma dve polohy bud vypaty a ak ho dam do druhej polohy tak v tej polohe aj ostane tj zapaty
jurovv
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.05.2008 09:08
Zdieľať na Facebook

LPG

Príspevok od používateľa jurovv »

ahojte som na diskusii nový, tiež som kúpil auto s namontovaným lpg, havarov. spredu s poškodeným reducerom.Ten som objednal a vymenil... celé som to vyresetoval a beží to fantasticky.Mal som šťastie že môj lpg systém je PRINSS!!!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mal som 407 na lpg a zozadu domna buchol fasoš na alhambre a tiez mi to neslo na lpg. Kamos mi tam nieco zapol a tusim nieco spominal ze to malo daku narazovu ochranu ci co
mori79
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.06.2006 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mori79 »

aj mne sa zda ze na nadrzy by mal byt nejaky narazov ventil
audi.lukas
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 26.04.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi.lukas »

na nadrži žiaden narazovy ventil nieje. je tam multiventil, ktorý obsahuje viacero ventilov. mimo iného aj zabezpečuje nádrž proti unikaniu LPG. ak by bolo zaznamenané unikanie LPG (zvýšeným prietokom ako XXl/min tak sa ventil uzavrie.) mozno je to toto. urcite si nic neporusil na prívode LPG do motora? co reduktor pri havárii - nepoškodil si ho?
odmatela
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.05.2010 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odmatela »

noo ja praveze sa tomu moc nerozumiem... a keby je poskodeny ten reduktor co by to asi tak stalo?
odmatela
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 03.05.2010 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odmatela »

asi to vidim na ten servis, keby to chcelo byt radsej nejaky ten privod nejaka ta hadicka poskodena asi najlepsia moznost..
audi.lukas
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 26.04.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi.lukas »

určite je potrebné s tým íst pozret do servisu.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných