lpg odpaja benzin?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

lpg odpaja benzin?

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Zdravim, mam vw t4 2.5i lppg- lovato do sania. Po vacsej oprave motora ide iba na lpg. Cerpdlo tlaci dost a tak ma napada ci lpg nevypina vstreky.
Neviem ako tento system funguje, naco sa zamerat.
Dakujem za rady
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

samozrejme,že vypína vstreky ,
lebo inač by motor išiel sučasne na plyn aj na benzín a ekonomika by bola v čudu

možno bude chybne prepinacie rele,

http://www.planetova.cz/cz-detail-21016 ... i-12v.html

jedno stoji 3 eura,skus preventívne vymeniť

inak podtlakovy system LOVATO je spoľahlivý, jediné čo tam odchadza su spominané relátka

system naraba s velmi malými prudmi, a tak elektrika musí byť absolutne O.K. žiadne spojované drotiky , všetky kontakty aby boli dobre a tiež ukostrenie
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

pardon, pomylil som sa. Je tu BRC stary plyn, lovato mam v inom aute.
predpokladam ze rele tam bude rovnake, kde ho najdem?
dakujem pekne
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tak AKY system tam vlastne máš ?

podtlakový, či sekvenčný ??

Sekvenčný system ma relatko priamo na nadrži
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ako pisem, brc cars gas. podtlakovy do sania jendo bod.
Pred startom pocujem cvaknut aj vpredu aj vzadu, mozem teda mrtnut na tie relatka. Este nejaka rada? diky
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zajdi do ZV ku Hatiarovi, on je expert na BRC,
bol dokonca na školení priamo vo fabrike, kde tieto systemy vyrábajú.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

fuu diky za radu ale ja zijem aj s autom v Brne takze to mam kus od ruky. A ako mechanik by som to rad vyriesil sam ale plynom este moc nerozumiem, aj preto prosim o rady. Pripadne keby ste poznali niekoho v okoli budem rad, vdaka
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu je najlepšia profi firma pre montaž LPG v CZ

http://www.1-lpg.cz/

maš tam aj kontakt.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Zdravim, nema niekto radu? stale sa mi to nepodarilo vyriesit, ziadne relatka som nenasiel. Neviem ako ten Brc plyn odpaja benzin, diky
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

bud ich odpaja tzv Modular HI dva vstreky, pri 4 valci ich tam budes mat dva. Odpaja pulzy vstrekovacov a tym cely vstrovac a nahradza ich riadiacej jednotke patricnym odporom alebo je to vysalene nejakym relatkom za 3 evri a to odpaja spolocny + , to samozrejme moze sposobit ze sa ti rozsvieti check engine. ale to uz je ina tema. No a teraz je to uz na tebe, pozriet po kabloch vstrekovacov alebo vstrekovaca kde a ako to je napojene a co to odpaja. Temu som vycerpal a teraz je to na tebe.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

tam je konektor na celu listu, nie na vstreky zvlast...asi ko vravis uz nemam inu moznost iba rozkpat celu kabelaz :342a:
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

hociktora lpg dielna ti behom par minut v spleti autokabelaze dokaze identifikovat lpg diel ktory odpaja benz. vstrekovace. Pokial to nieje este system vstrekovania plynu odpojenie benzinovych vstrekovacov bude riesene tak ako som napisal, bud nejakym emulatorom vstrekovacov, BRC ma svoj vyrobok Modular HI alebo len obyc. relatkom. A este nieje iste ci je problem v tom odpojeni. Za moju karieru som este nenatrafil aby bol spatny taky emulator, relatko to ano, bezne je porucha v nom. to ze cerpadlo tlaci benzin nieje este zaruka toho ze to okolo neho alebo vstrekovania je vsetko v poriadku. Ale kontrola odpojenia vstrekovacov je na miesto, to by bolo prve na co by som sa pozrel. Daj si to skontrolovat v nejakej blizkej firme co robi lpg, nemusis hned drat nohy k Hatiarovi s takouto taľafatkou
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných