lpg od vyroby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slavo8
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2006 20:36
Zdieľať na Facebook

lpg od vyroby

Príspevok od používateľa slavo8 »

zdravim
chcem sa opytat ci sa oplati kupit auto s namontovanym lpg splynovacom od vyroby priamo v automobilke.mam na mysli ojazdene auto od roku 2007.
dik
slavo8
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2006 20:36
Zdieľať na Facebook

lpg od vyroby

Príspevok od používateľa slavo8 »

to mas pravdu ale asi take auto je lepsie stavane na spalovanie plynu.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja si myslim pravy opak...tovarensky prisposobene motory pripravene na montaz lpg ci uz vo fabrike alebo externou firmou su lepsou volbou. Myslim ale nove motory, nie z pred par rokou dozadu "ked sa tak nesetrilo"
slavo8
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2006 20:36
Zdieľať na Facebook

lpg od vyroby

Príspevok od používateľa slavo8 »

dik chalani za vase nazory.pytal som sa preto lebo som mal vyhladnute auto z roku 2007 konkretne megan kombi 1.6 s lpg priamo z vyroby(aspn takto tam bolo napisane).
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nedavno tu daval koment Mayo-ZV ,že v jeho firme montovali "priamo od vyroby" do 30 aut LPG....

Dalej viem že v Nižnej Myšli montuju "priamo od vyroby"
Landi Renzo do nových Dacii,

takže nevidel by som rozdiel či su kupim auto z LPG "priamo od vyroby" ktoré montovali dielne menované hore

alebo sa prihlasim na montaž so svojim autom, možno aj ojazdeným,

v konečnom dosledku ma však dodatočna montaž vyjde lacnejšie....

Čo sa týka technickej stranky veci vozy kde boli upravy motora robené kvoli bi-fuel boli napriklad Ford C-max benzin ktoré sa vyrábali pred 10 rokmi , tieto mali odolnejšie sedla ventilov a p.
Vätšinou nie je rozdiel žiadny medzi autom napr. MPi ktoré sa zakupi s LPG a bez LPG
inak neviem o tom,žeby sa v dnešnej dobe ešte vyrabali MPi , možno niekde v Rusku alebo v Indii

Všeobecne platí,že najvhodnejší na prestavbu LPG je ATMOSFERICKY motor vyššieho objemu 1,6 1,8 alebo väčší
ktorý ma dobre poriešenie CHLADENIE
TOTO je kľúčové pre životnosť motora ,ktorý je prevadzkovaný na LPG
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rozdiel medzi fabrickým LPG a domontovaným je okrem ceny v tom, že fabrické mávajú zamknutú RJ a mimo autorizák je problém sa do nej dostať. A v autorizákoch to zasa nevedia servisovať...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Onoho času ked som jazdil na lpg /škodovky,favorit,felicia,espero,octavia/ som neuvažoval o tom že by motoru lpg nejak škodilo. Vedel som akurát o problematických japonských motoroch.
Ono vlastne mi otvoril trošku oči az p.Hlavatý a čo-to som prečital o úpravách v motore kde sa počita s tým že tam pôjde plyn. Preto tá moja odpoveď a stojím si za tým že v novom aute by som šiel radšej do "fabrickej" montáže.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Milý "autolaik",

ak konzultuješ s p.hlavatým, tak ti p.Hlavaty určite vysvetlil,že sučasné motory a auta ,teda myslím r.v. 2014

nemaju nikde ani gram materialu navyše ,tak su prepracované aby sa čo najviac ušetrilo

preto nemaj veĺké iluzie,že motory aut ktoré su fabricky upravené na LPG, su nejaké lepšie držiaky s posilnenými sučiastkami dizajnované na niekolko sto tisíc km prevádzky

su také isté ako tie čo su určené pracovať len na benzín

ak vieš o niečom o čom ja neviem,tak zaves sem prosim Ťa
LINK o txchto upravach , aby si o tom prečítali aj iní nvštevnici tohto fora

ĎAKUJEM
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Milý Lacko
prečo hneď tak uštipačne ako dieťa v škôlke? Vidíš niekde že píšem niečo o státisícoch kilometroch?
Linky si snáď vygúgliš aj sám, ja len námatkovo :
http://www.hyundai.sk/predaj-a-sluzby/l ... y-vozidiel

Chceš mi povedať že tie vety co tam popísal "hyundai" sú len mlátením prázdnej slamy?

Neber mi prosím Ťa ilúzie. Mám odjazdené statisíce km na lpg bez nejakých problemov /ak nepočitam Škodu105 , tam sa ventily pridierali jedna radosť,/ na favorite som odkrútil cca pol milióna km,esperom cca 300 000 a na ďalšich tragačoch tiež pekné km. Nikdy som sa nebál montáže lpg ale v tejto dobe motorčekov už áno.
slavo8
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21.03.2006 20:36
Zdieľať na Facebook

lpg od vyroby

Príspevok od používateľa slavo8 »

cauko lpgaci
autolaik pisem velmi zaujimavo.dobre sato cita.ja mam thaliu 1.2 55kw.je to slabe auto ale co sa tyka lpg dost vdacne.dal som si dodatocne namontovat lpg.som spokojny.akurat som mal problem so studenym startom.dal som nastavit ventily a bolo po probleme.
ak mam pravdu povedat tiez tym dnesnym autam neverim co ca tyka lpg.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja Ti to poviem rovno:

lpg NIČÍ motor ,

v spaĺovacom priestore je vyššia teplota horenia ako pri spaľovaní benzínu a to žiadnemu motoru nerobí dobre

Ja som z Esperom najazdil na plyn tak cca 150 000 km

pričom ked som montoval LPG,tak už viac ako 100 000 malo najazdené

a ten motor DORAZILI moje jazdy do Nemecka , na plný kotol po dalnici samozrejme na LPG v lete pri+30°C

espero nemalo nejake excelentné chladenie ani chladič oleja či ostrekovanie piesta zospodu olejom ako maju dnešne moderné motory

preto sa poručalo, ale služilo celkom dobre

preto hovorím,že ked motor na LPG tak vyšší objem a vynikajuce chladenie musí mať

Chevrolet Orlando také chladenie má a som celkom zvedavý kolko mi vydrží na LPG zatial je to viac ako 35 000 km, ubehnuté na LPG ,bez jedinej poruchy
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných