Lpg do staršieho auta

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Lpg do staršieho auta

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Zdravím . Chcem sa opýtať na názor či teda namontovať Lpg do staršieho auta . Jedná sa o Ford focus combi 1,6 74kw rok 2001. Nájazd 180 000km. Investícia je 1100 eur za brc splynovač v značkovom servise. Som na váškach či to je dobrá voľba. Mesačne dám cca 1000 km. Auto je viacmenej bez krózie a chcel by som si ho ešte pár rokov nechať . Otázne je či to vydrží . Máte skúsenosť s tými Zetec motormi? Vďaka. :300f:
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

Tak ja by som urcite nedaval ! ford velmi nema rad LPG. a s tym poctom km co najazdis tak cca 5rokov kym sa ti vrati investicia a az potom budes setrit! a 5rokov je dost!
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Tak neviem oco ma tiež forda staršieho a zatial problém nemal . A prečo 5 rokov ? ja som tak dva roky rátal . A je to servis Selling. Ide oto že dávam mesačne asi 110 eur na cestovné do práce. Teda na benzín . A ked zarobíš 700 eur tak je dobre ušporiť každé evro :D viem že si odporujem teraz kedže chcem dať do starého auta 1000 eur ale ak by motor dal ja nemám problém si ho nechať aj viac rokov. Mám ho dva roky a zatial som sním fakt nemal problém . Dávam kvalitné oleje a menil som akurát v náprave pár dielov. :) Ved podvozkovo je to super auto . Aj motoricky mi stačí . Len kus viac cucá no :D Rozmýšlal som aj nad výmenou za auto z plynom ale svoje auto predsa len poznám . Tak neviem čo je väčší risk či predať moje a kupiť auto už s plynom alebo namontovať plyn do svojho . Auto max do 3000 €.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lpg aj do velmi starého auta - ano , Lpg do hocijakého Forda - nie. Na jazdenie do práce si kúp Filcku s plynom za 400 a Forda nechaj ako náhradného.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Ale stále som nepočul dôvod prečo nie plyn ? Su kazivé tie motory žerú veľa oleja alebo prečo :D Kamoš ma rovnakého focusa a má na nom 370 000 km bez servisu motora. V sellingu mi povedali že často montovali do týchto áut lpg :D A neviem že či ked si kúpim druhé auto mi to zníži náklady :D Ja chcem auto používať aj na výlety a víkendové výjazdy :D takže nejaký vrak nepotrebujem čo sa niekde rozsype :D
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pretože tvoj fordík je 16V motor s egr ventilom a motory tejto konštrukcie sú náchylné na kolaps hlavy pri použití LPG. Mal som Zetec motor vo Fieste a aj keď na benzíne jazdil krásne radšej som ho dal preč a kúpil som auto s 8ventilovým jednoduchým motorom. S vrakom (podla tvojej mienky) jazdím denne do práce 100km, ťahám 800kg vozík a tri x do roka spravím výlet do švajcu. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Moj fordík nemá žiadny egr ventil . Je to čistý benzín proste :D ach to je dilema toto :D
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len si naštuduj jeho konštrukciu. Píšem to preto lebo som sa sám popálil a žene som kúpil Opla Corsu s podobným motorom. Velmi vela motorov od r2000 už má egrko aj v benzíne. Svoju dilemu vyriešiš jednoducho - prelistuj si bazoš a hladaj kolko aut ako máš ty sa predáva s plynom, a z toho kolko je v stave že treba opravu. :40bd: :40bd: Poviem ti to aj bez hladania 9z10 tich má najmenej svietiacu kontrolku chek motora, teda problém.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Ak si auto chceš nechať pár rokov tak neváhaj a smelo do toho nenechaj sa odradiť, budeš jazdiť ekonomicky a EKOLOGICKY. Motory zetec patria určite k tým lepším, hlavným problémom je tu ale fakt že Ford nepoužíva oceľové tvrdené sedlá ventilov. To v praxi znamená že ak ich prestane ,,obmývať" vstrekovaný benzín(pretože ho nahradí plyn a ten je suchý) tak sa časom poškodia a motor príde o tlaky.
Znie to hrozivo ja viem, ale v podstate sa nič nedeje pretože si daj určite namontovať aj domázavanie ventilov napr. Flash Lube tým supluješ ochranné vlastnosti benzínu pri LPG prevádzke.
A ešte jedna posledná rada, určite si vyber dobrú dielňu,firmu je to 50% úspechu.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja som plyn este nemal. Ale keby do nejakeho idem, tak sa snazim ist do nejakej naozaj overenej kombinacie. A nie podla toho, ze niekto iny nema problem a ma nabehane.
Ale rob tak aby si nesetril sposobom, ze si znicis auto a este poriadne prerobis.
180 000 moze byt vela aj malo. Kazdopadne je to uz nejaka porcia. Co tak zistit ake veci na danej motorizacii preventivne vymenit, alebo urobit vacsi servis, ktory spoji viacero ukonov aby jazdilo este aspon tych 100 000km?
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

A to primazávanie flash lube mi namontujú tam priamo v sellingu jak montuju plyn alebo to mam riešiť v normálnom autoservise. Kolko víde taký systém primazávania ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neusetris ani holy prd pri najazde 1000km mesacne, este do forda...cele zle kamo :41c2:

kto ta nahovara, bud vedome klame, alebo tomu nerozumie...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ked je motor v dobrom stave preco nie.... Ja mam japonca s egr a nevidim v tom ziaden problem,bez primazu, prestavba zaplatena tym to pre mna hasne. Internet je plny motorov za smiesne peniaze,aj keby mi hlava posla po 100 000km tak co.... Davno je nasetrenych na dalsi motor aj s vymenou.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

az je najazd vsetko sa da uvazovat, az neni najazd, lpg je nezmysel :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Najazd je jedna vec ekonomika sa tyka navratnosti a toho co kto akceptuje. Niekomu stacia aj 3 roky, inemu su dva vela.... Ja nemam ani tolko, navratnost bola 2 roky lebo spotreba je vysoka a ako nezmysel to vobec neberiem.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných