Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Chcel by som sa poradiť ohľadom jednej veci, ktorá sa mi vyskytla na aute.
Jedná sa o to, že pri rýchlosti od 55 do 70 km/h na hladkom zjazdenom asfalte počujem z prednej strany auta taký prerušovaný hluk,alebo ako to nazvať..proste laicky to napíšem :d :D
vu-vu-vu-vu-vu-vu...robí to len a len na hladkom asfalte, na drsnejšom nie..taktiež je úplné ticho pri 50 km/h a pri 80tke už tiež nič nepočuť.. kolesá som vymenil predné za zadné a nič sa nezmenilo...taktiež ked idem zátačku v tejto rýchlosti tak to počujem..ked ju prejdem pomalšie tak nič...mohlo by to znamenať že začína odchádzať ložisko kolesa?alebo môže takýto zvuk vychádzať aj z poloosi/tie som musel meniť/...alebo že by boli predné aj zadné pneu vadné?/sú to Michelinky s 5 mm dezenom/
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa martincichy »

V akom stave je dezen pneu? - nie je niekde viac opotrebovany? Netrha sa? Nelupa sa?
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

Vieš čo keď tam boli predošlé pneu,tak mali tebou popisovane priznaky...musel som ich vymenit teda iba predne...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa martincichy »

A tie zadne, ktore su v poriadku, takyto problem s dezenom nemaju?

Pozri si este uchytenie spodnych plastov pod spojlerom, ci plastove podblatniky. Kryt pod motorom, ci nie je uvolneny.

Ak je vsetko pevne a pneumatiky maju dobry dezen, asi by som sa zameral na loziska.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

Ten zvuk ide z predku vozidla..to som uz zistil..plasty su vsetky uchytene..uz sa zacinam obavat ci to nebude z prevodovky..
Ak sa vyznas nejako viac v audinach tak mi prosim povedz ci na tento moj model sa musi lozisko lisovat do naboja alebo sa to da zohnat komplet cele teda naboj aj s loziskom ako to ma trebars passat..stravil som hodiny na nete a nikde som to nezistil..dik
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa martincichy »

Normalne sa predavaju naboje s nalisovanym loziskom.

Ono by to chcelo pocut a zajazdit si, aby clovek vedel posunut inteligentnejsiu radu :(
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

O.k.dakujem Ti za radu :hero:
Inak Ty sa nejako venujes autam konketne audi?mas servis?ak ano,tak mi napis kde..mohol by si mi to pozriet, resp.sa previezt..samozrejme zaplatim Ti za to :3dcline:
Teda ak to bude niekde v okoli Ba..:)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa martincichy »

Buduci vikend budem v BA. Inac som na opacnej strane republiky.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

Nazdar, dnes som hladal komplet náboje aj s ložiskom a na žiadnom SK webe s náhradnými dielmi sa to nepredáva ako celok..všade zvlášť náboj a zvlášť ložisko..čiže to by som musel dať niekde nalisovať..pozeral som aj nejaké videá na youtube a tam to dávali dolu sťahovákmi a kadejakými prostriedkami..jedine to teda kúpiť samostatne a "nalisovať" to doma vo zveráku..samozrejme s nejakými podložkami aby som nepotentoval krúžok ABS...podľa mňa to bude ložisko pretože je tam pôvodné od výroby a auto má 10 rokov a 303 000 km...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa martincichy »

pošli vin do súkromnej správy.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa peterson999 »

Bud pneu alebo zacina koniec loziska ale to v zakrute pocut. Tahas rychlejsie pravotocivu huci lave a opacne
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

martincichy napísal: 14.02.2022 16:50 pošli vin do súkromnej správy.
poslané
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

peterson999 napísal: 14.02.2022 23:30 Bud pneu alebo zacina koniec loziska ale to v zakrute pocut. Tahas rychlejsie pravotocivu huci lave a opacne
Vieš čo pneu to nebude, už som menil predné za zadné,pravé za ľavé, ľavé za pravé..dokonca som už aj náhradné koleso nahodil a robilo to stále..
zákruty na to nemajú žiaden vplyv...ako som písal vyššie je to len na takom hladučkom asfalte presne medzi 55 až do 65-70 km/h...ked idem po tom istom asfalte 50 tak nie je počuť nič..takisto ked idem cez 70 tak nie počuť nič..ked idem hocikde inde aj touto rýchlosťou, kde je iný povrch tak tiež je ticho...čo ja viem možno sa prevodovka porúča :40bd:
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa Renova »

peterson999 napísal: 14.02.2022 23:30 Bud pneu alebo zacina koniec loziska ale to v zakrute pocut. Tahas rychlejsie pravotocivu huci lave a opacne
....nič v zlom
...ale chcel by som nejaké logické vysvetlenie tohoto tvojho tvrdenia....ak sa dá :4012:
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ložisko kolesa, alebo homokineťák príp. pneu.

Príspevok od používateľa herin »

Hmm tak to si pakne našiel..to sú iné dôkazy a ako je vidieť, tak neúraduje len na modrom fore ale aj inde a ako som si čítal príspevky, tak aj tam ho "zbožňujú" :40bd:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných