Licencia na prestavbu LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Filip161
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 08.06.2009 18:14
Zdieľať na Facebook

Licencia na prestavbu LPG

Príspevok od používateľa Filip161 »

Zdravim Vas,
potreboval by som poradit. Hladal som to na google, ale nic som nenasiel. Chcem sa spytat, ze kde moze podnikatel ( autoservis ) ziskat licenciu na prestavbu aut na LPG ? Kto mi ju vyda ? Plati sa nieco ? Nejake skusky ? Vazne som o tomto nic nenasiel, tak dakujem za kazdu informaciu.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

Licenciu vydava zivnostensky urad na zaklade zivnostenskeho opravnenia na prevadzku autoservisu a opravnenia potvrdzujuceho odbornu sposobilost, tj, vyucny list automechanika, ci maturita v odbore suvisiacom s motorovymi vozidlami,alebo vysoka skola zamerana na stroje a zariadenia v doprave..kazdopadne treba prevadzkovat servis..

skusky na montaz LPG s certifikatom o sposobilosti robi viacero firiem, nazvy neviem..

popravde je to vsak tortura, ktora je dost narocna na cas a vybavenie..kedze je mozne montovat lpg uz takmer do kazdeho auta, je potrebne mat vybavenu dielnu diagnostikou atd..a samozrejme profesne zdatnymi mechanikmi...lebo licenciu dostava servis v zastupeni vlasnika, ci gestora servisu..

treba vsak dolozit system, ktory chces montovat, jeho zarucny a pozarucny servis vratane dodavky nahradnych dielov, a rovnako je tam aj nejaka financna zabezpeka..alebo teda kedysi bola..ako je to dnes neviem....ostatne sa pramalo zmenilo..aspon som o tom presvedceny.. :4012:
Filip161
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 08.06.2009 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Filip161 »

Scorpi4 dakujem za odpoved. Samozrejme, ze musis podnikat s autoservisom, tomu rozumiem.
" skusky na montaz LPG s certifikatom o sposobilosti robi viacero firiem, nazvy neviem.. " - presne toto bola moja hlavna otazka. Proste, ze ked to chcem robit, tak musim zajst za nejakou firmou, ona preskoli bud mna ( napr. ako majitela autoservisu ) alebo mojho zamestnanca, vyda mi licenciu a mozem oficialne vykonavat prestavbu aut na LPG ?? ..
dalsia vec, pises,ze : " treba vsak dolozit system, ktory chces montovat, jeho zarucny a pozarucny servis vratane dodavky nahradnych dielov " .. takze ak spravne rozumiem, ked budem mat licenciu, tak si najdem nejakeho dodavatela zariadenia, ktore sa montuje ? dik
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Filip161
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 08.06.2009 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Filip161 »

Dakujem 01Eagle, presne toto som hladal..
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Najfundovanejsie odpovede najdes u firmy IGAS (poverena technicka sluzba montaze LPG), www.igas.sk
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Skorpi4-neviem kde cerpas info ale podmienky udelenia licencie riesi zakon 725/2004 Z.z....
Naposledy upravil/-a MayoZVOLEN v 12.02.2011 19:42, upravené celkom 2 krát.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

co z toho je konkretne nezmysel?precital som si aj tu Tebou vlozenu stranku, a nic v rozpore s tym, co som napisal, tam nie je...

tak mi povedz, co je nezmysel, inak vaz slova...
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Scorpi, netvrdim nic o rozpore. Akurat tvrdim, ze podmienky riesi zakon 725/2004 (a s nim suvisiace vykonavacie predpisy) a ich plnenie overuje Tecnicka sluzba IGAS. Ked je vsetko splnene Osvedcenie udeluje miestne prislusny Okresny urad dopravy.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Mne teraz prisla mailova notifikacia, tiez som si vsimol datumy a rozmyslal ci odpovedat. Asi sa niekde stala chyba...
Ale nie u mna. :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní