Lexus rx450h - prerobenie na lpg

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Lexus rx450h - prerobenie na lpg

Príspevok od používateľa podlesnick »

vlastním tento kúsok a celkom sa pohrávam s myšlienkou prerobenia na lpg, čím by sa toto autíčko stalo ešte zaujímavejšíe... nikde sa mi po viacnásobnom googlení nepodarilo nájsť niečo k veci, či by sa to vôbec dalo. Takže ak má niekto nejaký postreh, nápad, link, budem vďačný...

poprosím len o fundované príspevky. to znamená, že nemám záujem o príspevky typu "načo si kupuješ drahý hybrid, keď nemáš na benzíin". ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak peniaze nie sú problém tak nie je problém...
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

peniaze nie sú problém. návratnosť investície cca 7 mesiacov.. skôr sa obávam o bezproblémovú funkčnosť. hlavne kvôli tomu, že motor sa pri hybride neustále zapína a vypína.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Najskôr by som si zistil či to nie je priamovstrek, v tom prípade by som bud zabudol na prestavbu, alebo vymenil vozidlo
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie, nie je, je to klasika MPI. Kontaktuj napr. www.hatiar.eu , tam ti poradia či a ako sa to dá...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hm, a co, hybrid perstal hybridovat? Alebo uz dohybridoval, ci slabo hybriduje? :-\
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Nad takouto kombinaciou som sa u starsieho modelu 400h zamyslal nedavno aj ja....Technicky by sa to iste dalo zvladnut (hybrid ma aj konvencny benzinovy motor s RJ), problem vsak je v systeme ako hybrid funguje. To jest sustavne spustanie a vypinanie tohto konvencneho agregatu. Kedze pri plynnej faze LPG je urcite oneskorenie nabehu vstrekovania tohto media (najma z dovodu teploty chladiacej zmesi), tak celkova efektivita predovsetkym v meste je prakticky bezvyznamna. Jedina ako-tak rozumna alternativa by bolo zabudovanie vstrekovanie tzv. kvapalnej fazy LPG (Vialle), ale efektivita (resp. rozumna navratnost) by bola pravdepodobne taktiez nic extra, nakolko aj toto zariadenie vyzaduje u nepriamovstrekovych benzinov pociatocny start na benzin. Okrem toho tato technologia naraza na fyzikalne limity pri vykonnejsich agregatoch....

Preto ak LPG do Lexusu RX pri mestskom jazdeni, tak jedine benzinaku 300-350. Priestoru na zastavbu je tam dost a LPG nadrz sa da krasne supnut pod podlahu namiesto rezervy (objem kufra ostane nedotknuty).

Ina situacia vsak je, ak by bolo vozidlo vyuzivane mimo mesto (dialnica). Tam si 3-palivovy system vzhladom na prudko klesajucu efektivitu hybridu v tomto rezime viem realne predstavit.
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 20.11.2012 14:17, upravené celkom 2 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
topspeedsk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 22.09.2008 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topspeedsk »

kamo, tak toto je ta najuchylnejsia otazka na tomto fore za posledne roky, fakt nerozumiem tvojmu myslienkovemu pochodu...
markoimportauto ma v podstate pravdu, nehovoriac o tom, ze hokus pokus v tomto style ti okamzite zrusi akuklvek zaruku na auto a jeho komponenty.
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

úchylné je, ak niekto nepochopí vetu
"poprosím len o fundované príspevky. to znamená, že nemám záujem o príspevky typu "načo si kupuješ drahý hybrid, keď nemáš na benzíin". ďakujem"

nemám záujem o diskusiu, prečo nad tým uvažujem, ja v tom mám jasno, mám záujem o diskusiu k veci. A ak náhodou uvažuješ nad tým, že prečo sa to pýtam, keď tomu nerozumiem - tak práve preto sa pýtam - keby tomu rozumiem, tak sa nepýtam!!!
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

markoimportauto: v podstate v meste mi hybrid krásne znižuje spotrebu... problém je hlavne diaľnica... možno by bolo riešenie zapínať lpg len na diaľnici alebo mimo mesto
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

topspeedsk: reakcia k časti, ktorá bola k veci - záruku už nemám
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

ak odrátame texty od zadávateľa posudku, tak k veci sa fundovane vyjadril len ivko1, cicmanec a hlavne markoimportauto.

Neviem ostatní, načo zbytočne zaprasujete toto fórum ničnehovoriacimi príspevkami.

Sám som nad takýmto voľačím nedávno uvažoval, to riešenie zapínania plynu len na dlhšie cesta má naozaj dačo do seba, pokiaľ je dosť takých jázd, aby sa montáž vyplatila. No a zostáva hlavný problém, kde umiestniť nádrž.
Ale držím palec.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď namiesto rezervy, nie? Či RX ju nemá vonku na piatych dverách? :-)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No keby mal rezervu na zadných dverách, to by bolo úplne zabité.
Má dojazdovku v kufri, 165 mm širokú, to tam aj plynová nádrž moc veľká nevôjde, jedine že by zvýšil podlahu kufra.
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

rezerva je normálne pod kufrom, dá sa to tam spraviť určite... ja som už bol konzultovať v hlohovci, kde najskôr povedali, že nebude problém, ale dal som im za úlohu zistiť, či s tým nebude problém a po konzultácii s dodávateľom (Elpigaz), ktorý povedal, že to ešte nikdy nerobili, mi oznámili, že radšej do toho nepôjdu, keď to nie je overené..

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní