Lexus RX 350 - vzduch. podvozok zdvihanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
dodo735
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2006 19:40
Zdieľať na Facebook

Lexus RX 350 - vzduch. podvozok zdvihanie

Príspevok od používateľa dodo735 »

Dobrý večer dámy a páni. Máme v rodine Lexus RX 350 2009 so vzduchovým podvozkom. Treba mu pomeniť čapy a tyčky stabilizátora. Moja otázka je keď sa vozidlo zdvíha na zdviháku treba ten podvozok nejakk zaaretovať? Ako sa to robí dajme tomu na VW alebo Audi? Ak áno tak existuje nejaký návod? Ďakujem za odpovede s pozdravom a hlbokou :300f:
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Neviem o tom,aby sa to nejak aretovalo..v robote sme dvíhali Audi a Touareg bez nejakých procedúr -proste na zdvihák a hore.Nikto neriešil či to má vzduch.podvozok alebo nie. Lexus neviem,ale asi podobne.
Kepi1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.11.2006 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kepi1 »

Pokial vlastníš ešte starší model RX350 vyrábaný po facelifte od 2007 do 2009 s 5-stupňovým automatom, tak je potrebné vzduchový podvozok aretovať tlačidlom nad pedálmi vodiča stlačením do zamknutého módu. Pokial vlastníš už novší model RX350 vyrábaný od 2009 so 6-stupňovým automatom, tak nieje potreba nijako vzduchový podvozok aretovať pred zdvíhaním na zdviháku. Vlastnil som obidve vozidlá a proces zdvíhania som si overoval aj cez autorizovaný servis.
Je pravda, že u starších vozidiel Lexus hlavne radu LS pred rokom výroby 2000, u niektorých až 2005 bolo potreba vzdy pred zdvihnutím vzduchový podvozok aretovať, ale u novších už toto potrebné nieje. U modelov radu RX toto platí až od 2009 pre novší model.
Aj keby na to niekto zabudol a vozidlo zdvihol, tak pokým by neotáčal kolesami prednej nápravy do strán nemalo by sa nič stať.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 80 neregistrovaných