Lexus IS

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Až bude toto fórum určené psychológom na riešenie medzikusov nech je tak.Kým je určené pre riešenie technických vecí okolo aut,ani náhodou a akonáhle sa prekročí rámec slušnej debaty budem ozaj zlý a ocením to podla pravidiel.Nemám pocit že boli zrušené
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

minac napísal: 09.02.2022 11:17 A jednotlivec neustále obhajujúci nekvalitu sa nestrápňuje? :41c2:
ďakujem

zjavne to niekoho nasralo ... už sa vyhraža ... vadi termin hnojwagen ale ze sam pouzije slovo hovno, to nevadi... hovorim tomu dvojaky meter a ak je to prehnane tak smelo dvojaky kilometer :-)
Som za skulturnenie fora, mozeme si premenovat hnojwagen na shitwagen. Alebo akym strucnym pomenovanim naznacit JEDNYM SLOVOM co tym chce autor povedat ?
Horsie svinstva ako robi VW som nevidel, nepocul, nezazil... Budeme sa tu tvarit vsetci ze to nerobi lebo niekomu doma stoji v garazi tento ShitWagen a je citlivy ? Budeme sa bat hovorit pravdu ? Budeme ticho ? A nie prave preto mame tento politicky vykvet a nasu spolocnost tam kde je, lebo nejaki jednotlivci ci skupiny tu CENZURUJU a strasia ? Media nestrasia uz dost ? Budeme sa zastrasovat aj na fore ? Nemal by byt zaujaty (nespravodlivy) moderator zbaveny funkcie ?
Podla mna by bolo VHODNE aby moderator JASNE napisal co kto porusil a čím. Nerad si domyslam, nie vzdy je to PRESNE a potom to je na skodu veci.
Ak by forum bolo iba o STRUCNOM napisani a odpovedani, bolo by to JEDINE TAKE FORUM NA SVETE. Vsetky fora rozoberaju KADECO a tema od aut ide kadetade a az casom sa vrati k teme. Riesenie je vzdy - mozeme zrusit forum, dovolene bude polozit otazku a jeden pan bude vsetkym odpisovat. Ale toto sa uz nevola forum a teda to treba premenovat. Dakujem
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa fastcharge »

Hnojwagen aj Shitwagen su podla mna v pohode. Dost dobre totiz vystihuju autora, zvycajne niekoho zaujateho, pripadne zakomplexovaneho s nazorom s nulovou vypovednou hodnotou :)

Ano, pisem to ako majitel "Shitwagenu" (ked na vyslovim, hned sa citim o 25 rokov mladsie :) ) ktory si naozaj nemysli, ze ma najlepsie auto za na svete. Zaroven si nemyslim, ze mam najhorsie auto na svete. Skor chapem vyznam spojenia "individualna potreba" a v tom duchu som si vyberal auto. A tomuto spojeniu by mal rozumiet kazdy kto chce niekomu nieco radit, pretoze bez ohladu na vedomosti a skusenosti by mal chapat, ze si nekupuje auto pre seba.

Cize ak chces mat nejaku pravdu ... mozno by bolo dobre pisat konkretne vyhrady ku konkretnym znackam/motorom/vybave k comukolvek, pretoze ak nie si schopny napisat nieco konstruktivne, naozaj to vyzera len na nejaky komplex.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

Na toto fórum chodím iba sporadicky, preto nepoznám miestne pomery. Len mi nepríde korektné, aby sa tu nadávalo na jednotlivých členov fóra alebo výrobcov vozidiel.

Osobne som si prišiel po radu od skúsenejších/majiteľov Lexusov (z toho titulu bolo založené aj toto vlákno s rovnomenným názvom), aby som sa vedel správne rozhodnúť pre jeho (ne)kúpu.

Konečné rozhodnutie je samozrejme iba na mne, ale osobne si najskôr rád zosumarizujem relevantné podklady, názory, pohľady a fakty a následne vyhodnotím. Preto všetkým zainteresovaným s konštruktívnym a faktickým komentárom ďakujem. ;)
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa fastcharge »

Skusil by som sa opytat aj na nejakych lexus cluboch. K nejakym skusenostiam sa snad dopatras. Ked som hladal auto ja, tiez som chodil aj na fora jednotlivych znaciek, pretoze tych skusenosti tam bude najviac a dost ludi tam bolo aj objektivnych.

S tym je tu trochu problem a kazdy sa bije len za to svoje :)
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

fastcharge napísal: 09.02.2022 14:28 Skusil by som sa opytat aj na nejakych lexus cluboch. K nejakym skusenostiam sa snad dopatras. Ked som hladal auto ja, tiez som chodil aj na fora jednotlivych znaciek, pretoze tych skusenosti tam bude najviac a dost ludi tam bolo aj objektivnych.

S tym je tu trochu problem a kazdy sa bije len za to svoje :)
Samozrejme, pátral som aj v tejto oblasti, ale práveže "SK/CZ Lexus komunita" je veľmi malá, až neexistujúca :) Vychádza to pravdepodobne z faktu, že počet predaných kusov Lexusov je v SK/CZ veľmi malý.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Engineer, opat trochu k veci skusim, z mojho pohladu trochu precenujes svoju vysku co sa tyka vyberu auta. Sam mam cca 188 cm a este som sa nestretol s tym, ze by ma v nejakom aute vyska nejak obmedzovala. Ok, ked raz cas musim pouzit sluzobnu fabiu z pozicovne kedd neni k dispozicii ine, nenapijem sa tam z litrovej flasky bez toho, aby som nebol natlaceny v sedacke, lebo mi tam vadi strop.

V Lexuse IS som nesedel, ale sedel som vo vselicom inom a je to vzdy iba o tom kto sedi za tebou a ako sa mozes posunut dozadu so sedackou. Na vyske pred 20 mi rokmi sim dokonca jazdil na Ticu.

Viem si predstavit, ze ak by tu prispieval 2 metrovy typek s ramenami ako Schwarzenegger v najlepsich rokoch, mohol by mat problem. 187 je uplne normalna trochu nadpriemerna vyska. Z kolegov nemame pod 185 cm nikto.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa fastcharge »

Inak to vlastne vidim podobne. Nasi maju Seat Cordobu 2002 a sedim v tom uplne v pohode a to mam 192cm. Podobne moj oco a boli casy ked sme sa v tom vozili ako 4 clenna rodina a aj ked sme trochu kalkulovali kto si za koho sadne atd, vylozene neprijemne to nebolo :)
FunThomas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.07.2006 15:59
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa FunThomas »

engineersk napísal: 09.02.2022 17:13
fastcharge napísal: 09.02.2022 14:28 Skusil by som sa opytat aj na nejakych lexus cluboch. K nejakym skusenostiam sa snad dopatras. Ked som hladal auto ja, tiez som chodil aj na fora jednotlivych znaciek, pretoze tych skusenosti tam bude najviac a dost ludi tam bolo aj objektivnych.

S tym je tu trochu problem a kazdy sa bije len za to svoje :)
Samozrejme, pátral som aj v tejto oblasti, ale práveže "SK/CZ Lexus komunita" je veľmi malá, až neexistujúca :) Vychádza to pravdepodobne z faktu, že počet predaných kusov Lexusov je v SK/CZ veľmi malý.
Mame v rodine a u najblizsich priatelov cca 15x Toyota/LEXUS HYBRID, od najnovsieho Yarisa HYBRID, cez starsie Highlandery dovezene z US, nove CAMRY, az po novy RX450hL. Konkretne IS300h nie, ale rovnaku techniku mame 2x v CAMRY. Kludne pis sukromnu spravu.

Nepovazujem sa za "TOYOTA maniaka", osobne som mal, aj mam ine znacky vratane VW group.

Chapem, ze kazdy si vacsinou bude obhajovat svoje. Kazdy jazdi v inych podmienkach a ma iny rozpocet na prevadzku auta.

Keby som to mal zhodnotit z mojho triezveho pohladu, HYBRID ani zdaleka neznamena najnizsie naklady na palivo. Ano, v predkoronovych a "pred Dstyri Rsedmickovych" bratislavskych zapchach dokazali mat viac ako 2 tonove SUV realnu priemernu spotrebu v meste 6 litrov. Na dialnici je 10 a viac uplny standard. Ale napriklad najnovsia verzia hybridu v CAMRY dokaze jazdit aj na dialnici za normalnych 6-7 litrov.

Kto hlada zabavu, tak neodporucam. Je to NUDA!

Nudu ale mozeme brat z 2 pohladov:

1. Negativny - ziadna emocia, ticho, ziadne poriadne zatlacenie do sedadla pri "podlahe".
OK, GS450h F-SPORT vyzera, aj jazdi super, ale to je momentalne mimo rozpocet zadavatela.

2. Pozitivny - za volantom oddychujem a vsetko vzdy funguje! Mechanikovi volam len kvoli vymene oleja a filtrov. Nikdy neriesim ziadnu svietiacu kontrolku, alebo elektronicku, pripadne inu poruchu. Ziadne NIE je.

Ludia sa este boja zivotnosti baterii a spolahlivosti hybridneho systemu. Ako uz bolo spominane, toyota dava 10 rokov zaruku. Staci vybehnut raz za rok na kontrolu systemu do autorizaku. Vypytaju si nekrestanskych 30€ bez DPH!

Nie vsetko je o preratavani € na PHM. Ja viem, ze by som rocne usetril na PHM 1000€ pri jazdeni len na VW TDI, napriek tomu jazdim na HYBRIDE. Proste chcem jazdit s dobrym pocitom, ze sa cestou na tom aute nic neposerie. Rozumiem, ze pre niekoho je to dost penazi. Mne to za to stoji.

Se.ie ma iba jedna vec - na 1 nadrz na dialnici nespravim ani 500 km. Na druhej strane, kolko masochistov je ochotnych v aute sediet bez prestavky viac ako 5 hodin..?
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

engineersk napísal: 09.02.2022 14:20 Len mi nepríde korektné, aby sa tu nadávalo na jednotlivých členov fóra alebo výrobcov vozidiel.
ja tu nadavam na vsetkych a na vsetko :-)

aj na teba lebo davno si mal zobrat svoje caky-paky, odprasit k najblizsiemu IS-ku, sadnut si a usetril by si tu vsetkym cas tym, ze by si napr. uznal ze je male / postacujuce a rozbehli by sme temu inu bud hlbsie k IS alebo by sme IS zavrhli a uz by bola tema GS ci ine auto.
Ja som za tych par dni objavil dalsich majitelov Lexusov a porozpravali sme sa o nich. Tu na fore su prevazne ludia co sa bavia. To mi nevadi. Ale ked nevedia a radia - to mi uz vadi. Dnes mi prisiel mail od cudzieho cloveka ze auta nad 200.000km su nepredajne... No proste potreboval vyjadrit svoj nazor a nemal asi komu kedze krcma zavreta. Slusne som mu odpisal nech mi radsej poradi v oblasti v ktorej pracuje, to si rad vypocujem ... Proste v autach sa trosku orientujem.
Uz som ti pisal ze poznam ludi aj v PPC kde je ten cierny, pisal som ti ze poznam cloveka co vozil Lexusy, poznam ludi co mali Lexusy, sam mam Lexusy, nerozumiem co sa da urobit viac ... Treba ti pristavit pred dom ten cierny IS alebo iny kus ? Ked si vytazeny alebo sa ti nechce nikam chodit, aj to sa da (staci mat peniaze).
Za penize dum v Praze a za vic i na Vaclavaku.
Na fore sledujem ludi, moj zaver je taky ze kto ma vazny zaujem, ide za autom ci servisom, sadne, vyskusa a nepise tyzden o tom na forach... Nehadzem ta do jedneho vreca s nikym ani ta nehodnotim, len pisem moj postreh. Mal som zakaznika co u mna kupil auto a pri rozhovore s jeho zenou mi pani povedala - viete manzel uz 5 rokov kupuje auto ...
Nakoniec som mu doniesol krasny cukrik auto a o mesaic mi vola ze chce predat, lebo chce vyssie a automat :40bd:
Tak som mu doniesol dalsie a to jeho naslo hned noveho majitela ktory mi 5x dakoval lebo v takom stave auto v SR nevidel (ani sa necudujem).
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

peterson999 napísal: 09.02.2022 19:36
ja tu nadavam na vsetkych a na vsetko :-)
aj na teba lebo davno si mal zobrat svoje caky-paky, odprasit k najblizsiemu IS-ku
Neplánujem sa tu s tebou dohadovať, nemám na to čas ani chuť. Príspevok nebol mierený priamo na teba, ale je zaujímavé, že si sa v ňom našiel ;)
A že si mám vyskúšať IS-ko? S tým súhlasím a plánujem to na sobotu, pretože nemám čas ani priestor jazdiť po SK a skúšať autá a zvlášť tie predražené (keď sa bavíme o tom čiernom kuse, ktorý som tu pridal). Ale nechcel by som rozvíjať debatu v tomto smere, lebo ako si poznamenal, toto sú skôr krčmové reči.

Ale ak budeš mať ešte nejaké rozumné poznámky k veci, rád si ich samozrejme prečítam ;)

@Ricardinho83 K tej výške - je to individuálne. Záleží nie len od samotnej výšky, ale pomer trup/nohy a hmotnosť. Ale to už moc analyzujem. Ideálne je si to vyskúšať. Ale napr. som sa nezmestil do KIA Proceed (preto som nákup vylúčil) a naposledy, keď som išiel v Renault Megane 2 (na sedadle spolujazdca), tak som po 4 metroch chcel vystúpiť, lebo kým som došiel domov, tak som skoro spravil dieru do strechy :)

@FunThomas Vďaka za vyčerpávajúci komentár. Predsa len sa niekto našiel :)
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Engineer, este to moze byt aj o tom ako v aute sedis. Ja mam rad skor taky ten obyvackovy styl, ze si das sedacku viac dozadu a lezis. Mozno to je dovod, ze som s tym nikdy nemal problem. Ono dokonca aj v Aurise ked si dam sedacku nie az uplne dozadu tak sedim kralovsky. To sa ale neda povedat o tych vzadu, preto samozrejme na serioznejsie jazdenie s rodinou volim vacsie auta a to aj kvoli bezpecnosti (uz citim prichod Oca13 s jeho fotkami nehod s kamionmi a vlakmi :d :D ).

Ked je ale clovek zvyknuty sediet viac vpredu a sedi ergonomicky tak ako sa ma, viem si predstavit, ze nizke auto je problem.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

@Ricardinho83 Je to tak, sedím skôr správne tzn. neležím :) Ale ako som písal vyššie, ak sa mi podarí, pôjdem si vyskúšať IS-ko. Sám som zvedavý na tú priestrannosť, o ktorej sa píše, že tam nie je :)
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

mam pocit ze si necital moje predchadzajuce prispevky, kde rozoberam aj pomer vyska trup nohy aj posed a dalsie veci
a nebudem s tebou rozoberat detaily ked neviem ci vyhovuje IS
logicke si myslim
Lepsia znacka auta ako Lexus neexistuje cize si zahojeny
ja som si kupil Jaguar lebo sa mi proste pacil a to bola chyba ... A to bol super stav, nie nejaky vergel. Hovoril som si ze to nemoze byt take zle... ... a bolo este horsie :40bd:
ty mozes len prespekulovat kupu Lexusu koli par euram a kupit nejaku habaďuru lebo budes chciet "usetrit" a to ti moze byt osudne (najcastejsie v minulosti vazne poskodene auto) ...
uz naberas ten smer :-)
Ludia usetria 10% z ceny a kupia hnoj. To nechapem. Ale komu niet rady, tomu niet pomoci sa hovorieva ...
Vozil som krasne TOP TOP TOP auta a casto som pocuval od spekulantov ze v Nemecku su lacnejsie auta ako u nas (tie vraky myslel) :-)
Ked som mal chut tak som mu ukazal v Nemecku "lacne" vraky od Turkov aj drahsie od normalnejsich predajcov a vysvetlil som mu pojmy vybava, stav atd ...
Dodnes to nechapu...
A ked je nieco osvedcene a dobre, to je cenene vzdy a vsade. Ked som nedavno pozrel kolko sa pyta za Mazdu 3 motor 1.6i r.v. 2005 s malym najazdom po dedkovi tak aj mne uz sanka padala - pytali si 7.000 EUR. A potom mi tu Slovak povie ake lacne su tam auta :-)
Treba ist kupit do Polska - tam bude lepsia cena - auto bude prepilene na polovicu a zvarene z dvoch aut cim neprejde ani cez KO ale aspon bude sranda. Nasmial som sa ked mi predajcovia rozpravali aky super ladny samochudek, pri vytiahnuti lakmetra optimizmus poklesol a ked som zacal rozoberat kufor okolo rezervy juž pana prosze niebylo i podjechal do swojego biurka :40bd:
Velmi dobre vedeli co predavaju ...
Nechcem strasit ale Poliaci to mali vymakane - buracka z Nemecka do Polska, opravene druhe auto rovno nazad do Nemecka - vytazena odtahovka obojsmerne. A preco ? Nikoho by nenapadlo (asi okrem mna) ze si ide do Nemecka pre auto s nemeckym TP ktore bola totalka opravena v Polsku. Vsetci si myslia ze vaznejsia skoda sa v Nemecku neopravuje. No neopravuje ale oprava v Polsku sa oplati - samozrejme z pouzitych a neorig. dielov :-)
Len 3x som natrafil v Nemecku na naozaj silnu buracku ktoru opravovali Nemci len preto ze to auto bolo skoro nove a oplatilo sa ho opravovat. To bola taka dokonala oprava aku si tu nasi nedokazu predstavit. To bolo umelecke dielo, krajsie ako original. Kukal som do toho auta hodinu aj ked som vedel ze ho nekupime kedze moje naroky nepustia a islo sa pre dalsie auto, zakaznik dostal SMS ze nemusi cakat na telefone, toto auto neberieme...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

engineersk napísal: 09.02.2022 20:02
Neplánujem sa tu s tebou dohadovať, nemám na to čas ani chuť. Príspevok nebol mierený priamo na teba, ale je zaujímavé, že si sa v ňom našiel ;)
nepochopil si moj styl, ja si rad strielam aj sam zo seba :40bd:
ja sa s tebou nedohadujem, teda aspon neviem o tom ...
dohadujem sa az telefonicky kedy kde sa stretnem s klientom (niekedy az pri odovzdani auta) a ak vidim ze mi rozumie, poviem moje podmienky a ak mu vyhovuju, pipne mi na ucte zaloha a pokracujeme v debatach.
Na fore sa skor zabavam ale kto cita s porozumenim, velmi vela sa dozvie. Nie som typ cloveka co si potrebuje "tajomstva" odniest do hrobu ako Renova a podobni. Nezijem len z dovozu aut, len z predaja dielov, mne je jedno co budu ludia kupovat. Keby som zil z oprav a nemal charakter, tak budem chvalit VW grupu lebo to je zlata bana, furt sa vsetko kazi.
Pri hybridoch byva jedina investicia a to baterka, ta u niektorych modelov odchadza "už" po 12 rokoch a 350tkm (co nastane skor) ale da sa lacno opravit, doslova za smiesne peniaze a kto vie ako tak aj kupit nova za tiez relativne smiesne peniaze ... Pri velkych najazdoch a zanedbani udrzby moze byt problem s rozvodom ale vsetko viem vyriesit dost lacno. Bezne za polovicnu cenu... Celkovo sa do auta prvych 300-500tkm vlastne neinvestuje, co sa o inych znackach neda povedat...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných