Lexus IS

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
sanat4
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.08.2008 21:30
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa sanat4 »

Peterson,Mazda 626 nebola ako kombik?Ale no tak ....to si potom slaby japan pozitiv...
vombat
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.05.2012 00:18
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa vombat »

peterson999 napísal: 06.02.2022 09:01Mazda 626 GE 2.5i V6 z roku 1992 mi urcite rozbuchala srdce viac uz pohladom a nieto jazdou ako v tom case Carina E 2.0i... A ani sa neunuvali vyrabat kombiky
Generácia GE, čiže ročníky 1991-98, tie sa v kombíku naozaj nevyrábali. :3020:
sanat4
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.08.2008 21:30
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa sanat4 »

Jasne ze konkretne generacia Ge nebola kombikova.Ak sa to myslelo len takto,tak samozrejme beriem spat.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

sanat4 napísal: 06.02.2022 12:58 Peterson,Mazda 626 nebola ako kombik?Ale no tak ....to si potom slaby japan pozitiv...
Ja riesim GE cize model 1992-1996
Videl si ju v kombiku ?
Nemyslim ze dobehla stara generacia ktoru skoro nikto od roku 1991 nekupoval...
Kedze mame Mazdy 30 rokov tak asi by som musel byt dost zvlastny keby som pisal blbosti...
Mal som skoro vsetky 626ky a 6ky ake sa robili takze mam v tom dost jasno (si myslim).

Vombat vďaka
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 06.02.2022 09:47 Toyota bola prva automobilka (mozno dodnes jedina) co umoznila excelentnu kontrolu samotnym zamestnancom pocas vyroby.
To bolo davno ale tento "duch" tam žije dodnes. Toyota je podla mna jedina automobilka kde sa zachoval duch a vizia zakladatela. Hovori sa tomu vizionarske spolocnosti.
Vsetky tieto spolocnosti pracuju desiatky aj stovky rokov pricom nikdy neboli na pokraji bankrotu, diverzifikovali (rozlozili) riziko. Dalsou vizionarskou japonskou firmou je Sony.
Tieto vizionarske spolocnosti pre uzivatela urobia neskutocne veci nad ramec normy, sluzby, servis...
Udavaju trend (Toyota zavadza masovo termin SUV MPV HYBRID vodikove auto ... Sony zas walkman, CD prehravac, Playstation ...).
Aj ked sa naoko zda, ze niekto ich predbehol v niecom, casom sa zisti ze oni iba cakali na spravny moment. Logicky predpokladam ze Toyota opat len vyčkáva a ked pridu elektromobily, tak udrie takou silou ze taka Tesla bude vyzerat ako nejaky omyl prirody ci vyrobca šliapacich autíčok.
Vizonar a vizionarska spolocnost jednoducho vidi do buducna a su pripraveni minimalne 10 rokov dopredu... Chcel by som vidiet ich tajne projekty, to by bolo nieco...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

K teme :
Ten cierny kus co poslal link zadavatel je v BA a dokonca u dealera cize ak nebol poskodeny nie je velmi co vahat...
A ak si pan zela nieco ine, staci napisat SS, poznam nielen to dealerstvo ale aj cloveka co vozil Lexusy cize vieme spiskat kadeco :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa elauato »

Vlastnil som 5 lexusov, 3xIS a 2xRX, absolútne spoľahlivé a pohodlné autá, navyše v porovnaní s D3 neporovnateľne lacnejší predpísaný servis.
Najazdil som na nich státisíce km po celej eu a nikdy som neostal nikde v problémoch, čo sa nedá povedať o D3, kde som zažil aj nejaké tie odťahy.
Lexus býva kvalitne spracovaný, infotaiment spravidla menej pekný ako u D3, v základe máva dobré sedačky.
Väčší prúser je jedine politika lexusu v eu, kde napr IS ostalo iba s hybridom, ktorý moc neoslní.
Na normálne jazdenie je to ok, akurát, že to auto zvádza občas aj trošku na iný štýl jazdy a ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Čo je to D3?? Dik
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa leonNL »

Zeby deutsche 3 (nemecka trojka)?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

D3 - odpadavam :40bd:

chvilu som dumal ci to bude hnojwagen alebo nieco ine, snad nie F3 (reno pezo citron)

odtez pani D3 a F3 ziadne VWgroup ci PSA - paci sa mi to D3

aky nazov dame Ford + Opel a aky este Talianom Fiat Alfa ? FO a FA :-)

.... a teraz napise autor ze myslel nieco ine :40bd:

P.S. vdaka ze prispel majitel 5x Lexusov lebo tu na fore panuje nazor ze iba D3 je TOP :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa fastcharge »

Mozno by bolo lepsie uvazovat o "TOP" v kontexte konkretneho modelu vo vztahu k potrebam, nez ci sa pomyselne idealne a dokonale auto vhodne pre kazdeho nachadza v radoch nespoctu nemeckych, alebo japonskych aut, ich urovni vybav a motorizacii :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa mhlavaty »

chvilu som dumal ci to bude hnojwagen alebo nieco ine

Peterson prestaň sa už strapňovať z bojom proti veterným mlynom.Najprv niečo sám označíš za TOP,potom to potápáš.Vyzdvihuj a vychvaľuj si čo chceš,ale osieraním konkurentov tvoja skupina nestúpne na kvalite.Dobré ostane dobrým a zlé zlým,pre jednu aj druhú stranu,ale nezmení to kydanie bludov jednotlivca,akurát sa strápni.
minac
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.05.2010 13:34
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa minac »

A jednotlivec neustále obhajujúci nekvalitu sa nestrápňuje? :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase strelba slepými a zbytočná.Ak sa máme o čomkoľvek baviť,nech je to konkrétne,potom to môže byť objektívne.Či chváliť či kritizovať sa dá niečo konkrétne,nie ad hoc značka.Ak sa budeme baviť vždy o veciach konkrétnych aj so zdôvodnením,povýši to kvalitu diskusie aj vtedy ak nebude možné zo všetkým súhlasiť.Ale toto je nedonkrétne,ničím nepodložené,bezcenné a za mňa osobne nemá silu kohokoľvek presvedčiť.Od roku 70 som niečo preskákal okolo všetkého čo má štyri kolesá,takže nepozerám práve z nadšením vyjadrenia ľudí ktorý často nemajú potuchy k čomu sa vlastne vyjadrujú,ale...budú sa biť do krvi.Neprospieva to ničomu a deklasuje debatu na kecania o hovne
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som navrhoval v prvom rade baviť sa o medzikuse - pretože to je vždy najproblémovejšia časť vozidla.
Prečo by mal mať niečo preto, že "on to chce" - opýtajme sa takto - a zaslúžiš si danú vec?, je tvoj prínos pre spoločnosť taký, aby si na to mal právo ??
To by to tu asi vyzeralo trocha inak. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných