1 043 383
inzerátov
Pridať inzerát

Lexus GS 460 2010

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Odpovedať Nová téma
<123>
Autor Správa
CAMLS
Nová tvár - Trabanto (15)
Založený: 23 máj 2009
Nabehané: 1 dní 16 hod 37 min
PríspevokZaslal: 10.06.2018 22:44   
robovk napísal:
460 ka podľa toho, co som čítal, by mala byt priamy aj nepriamy vstrek...

Ano 1UR-FSE V8 kombinuje priame aj nepriame vstrekovanie paliva D4-S
Založený: 08 marec 2010
Nabehané: 4 hod 2 min
PríspevokZaslal: 11.06.2018 05:11   
k tej rezerve a tlmicom:
https://www.zavolantem.cz/lexus-gs-460-grandiosni-svezeni/

(Naopak zajímavé je místo pod dnem kufru. Ačkoliv tam najdeme prostor pro rezervu, rezerva zde není. Její místo zabral další akumulátor. Ten je určen pro napájení elektrických stabilizátorů. Jedná se o elektromotory, kteří vyrovnávají působení odstředivých sil. V zatáčkovitých pasážích by mohlo docházet k tak velkému odběru elektrické energie, že by na to standardní baterie nestačila. A protože takto vybavené vozy už nemají místo pro náhradní kolo, jsou vybaveny pneumatikami typu run flat.)
Citovať
CAMLS
PríspevokZaslal: 11.06.2018 07:13   
Aktívne zadné stabilizátory - Active Power Stabilizer Suspension System (APSSS) boli len za príplatok...čiže skôr bude problém s tým lexus zohnať...
PríspevokZaslal: 11.06.2018 07:42   
camls: a co obnasa taky motor s plynom, da sa vobec dat plyn do toho dvojvstreku? ide to bez problemov? ako casto kontroly a ako prebiehaju?
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (316)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 12 dní 15 hod 55 min
PríspevokZaslal: 11.06.2018 07:50   
8-ročné luxusne auto,aj keby to bolo skoro zadarmo..., to je istota budúcich výdavkov .
už je tu zase doba, kedy je benzín extremne drahý a ešte chvíľu aj bude.
až si "autičkár" a chceš si urobiť radosť, na 3-4 dni, tak lacnejšie vyjde požičať si ho.
garantujem, že po pár dňoch euforia opadne...
Citovať
robovk
PríspevokZaslal: 11.06.2018 08:00   
najhorsie je, ze uz nie je pomaly co kupit, aby to bolo chvilu bez vydavkov...kolega kupil novu toyotu rav4, do 30000 km ako ju mal mu odislo turbo, odisiel egr ventil a furt nieco, sice v zaruke, ale zase len obiehas servis...predtym mal fabiu uplne novu, do dvoch rokov predal, lebo stale problemy s napravami...druhy kolega uplne nova mazda 3 2 liter benzin, nonstop servis, esteze mu davaju nahradne auto, buchaniev prednej naprave, v mazde nevedia uz rok prist na to, co jej je...predtym chevrolet cruze uplne nove auto, stale v servise s niecim, predal po troch rokoch, ked mu odisiel intercooler v chorvatsku...
Citovať
CAMLS
PríspevokZaslal: 11.06.2018 18:34   
robovk napísal:
camls: a co obnasa taky motor s plynom, da sa vobec dat plyn do toho dvojvstreku? ide to bez problemov? ako casto kontroly a ako prebiehaju?

Do tohto dvojstreku asi nikto na svk este nerobil lpg...mozes sa spytat Hatiara ci by to slo...

Kontroly na lpg v zaruke treba chodit kazdych 10000km po dobu 50000km tak to máme na nasich dvoch autách... Cena za kontrolu cca 20e...inac odporuca sa kontrola raz za rok...dojazd na gs 430 na lpg cca 400-450km
PríspevokZaslal: 11.06.2018 18:44   
robovk napísal:
najhorsie je, ze uz nie je pomaly co kupit, aby to bolo chvilu bez vydavkov...kolega kupil novu toyotu rav4, do 30000 km ako ju mal mu odislo turbo, odisiel egr ventil a furt nieco, sice v zaruke, ale zase len obiehas servis...predtym mal fabiu uplne novu, do dvoch rokov predal, lebo stale problemy s napravami...druhy kolega uplne nova mazda 3 2 liter benzin, nonstop servis, esteze mu davaju nahradne auto, buchaniev prednej naprave, v mazde nevedia uz rok prist na to, co jej je...predtym chevrolet cruze uplne nove auto, stale v servise s niecim, predal po troch rokoch, ked mu odisiel intercooler v chorvatsku...

Co to je chvilu bez vydavkov??

Ked kupujes použité(niekolkorocne s najazdom vyssim ako cca 250 000km), treba stym ratat ze uz cosi moze byt na konci životnosti(napr ramena, lozisko)...treba mat vzdy nejaku financnu rezervu bokom na budúce výdavky....stále ale vide lacnejsie kúpiť použitú luxusnejsiu triedu ako novú luxusnejsiu alebo aj strednu triedu, aspon nam to tak vychádza s aj vydajmi na servis... Ale samozrejme treba kupovat s rozumom a urcite znacky...Kupil som tak aj cca 5rocnu hondu legend ktoru uz mam 6 rokov a spokojnosť :)
...
VIP člen - Veyron (316)
PríspevokZaslal: 12.06.2018 06:55   
tak už hádam auto s 250.000 km by malo byť z polovice zadarmo..., auto sa oplatí kupovať tak max okolo 100-120.000 km, kedy je ešte v dobrom stave, po 1. majiteľovi.
/ môže byť aj 2.-3., ale tí musia mať auto tiež dlhšiu dobu, aby mal človek nejakú dôveru/

ale kupovať s 250.000 km, to už MUSI byť doložený servis faktúrami, lebo vidieť ľudí, ktorí si požičajú aj 5000-10.000 eur, len aby mali "nové auto", ktoré im potom zruinuje rodinný rozpočet..., to ani smiešne nie je .

na taký Lexus treba mať príjem aspon 2500-3000 eur mesačne, v čistom.
Citovať
robovk
PríspevokZaslal: 12.06.2018 08:08   
pozeram auta tak do 200000 km so servisom a nedal by som za auto posledne peniaze to je jasne, aby som potom kupoval na to protektory... ...uz to vidim, ze nakoniec skoncim pri niecom, co vobec nechcem a nerozmyslam o tom...
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (316)
PríspevokZaslal: 12.06.2018 09:23   
zvykol som tak robiť, že som si auto vyskúšal, nechal si 2-3 dni na rozmyslenie, na papier napísal klady a zápory, kolko rokov si chcem nechať, nabehať km, servis, kolko čo asi stojí...., od toho zistiť cenu za 1 km jazdy.

a sú to vééééľmi zaujímavé čísla:)
Citovať
CAMLS
PríspevokZaslal: 12.06.2018 15:25   
robovk napísal:
pozeram auta tak do 200000 km so servisom a nedal by som za auto posledne peniaze to je jasne, aby som potom kupoval na to protektory... ...uz to vidim, ze nakoniec skoncim pri niecom, co vobec nechcem a nerozmyslam o tom...

Nerozumiem preco by si mal skončiť pri niecom co vobec nechceš??? dufam ze nie na zaklade tych nepodlozenych cisel....
PríspevokZaslal: 12.06.2018 18:39   
tak teraz jazdim na honde civic rocnik 2003 a mam ho od 2010, nie som typ, co meni auto kazde dva tri roky...ta mi uz asi ostane do jej smrti, lebo nema vyznam sa jej zbavit za tie peniaze, co mozem dostat...je to v pohode auto, ale na dlhej trase je to uz nekomfortne, ked valim po dialnici, je uz pocut hluk, ja to dam, ale deti nevedia zaspat chcem auto, kde v piatok nalozim rodinu, sadnem a ideme na vikend na vylet a nedelu naspat a odveziem sa pohodlne aj na dlhu trasu, nevystupim z neho dolamany pokrceny
Citovať
CAMLS
PríspevokZaslal: 13.06.2018 13:36   
Takze mas skúsenosť s japoncom :)

Kukni aj hondu accord alebo legend kb1 alebo kb2...legenda by si si mohol kludne aj prísť vyskúšať, popripade sa prísť pozrieť aj na ten lexus gs...

Inac jasne ze náklady na servis legenda alebo gska budu omnoho vyssie ako na civica...

Zaujimave rodinne auto je honda Odyssey 3.5 V6 a toyota sienna(3.5 v6 totožný motor ako v lexus rx 350) aj nad nimi uvazujem do buducnosti...
PríspevokZaslal: 14.06.2018 07:30   
mne je jasne, ze to nebude jazdit zadarmo, otazka je, ake problemy musi clovek riesit a ako sa daju vyriesit. na civica nemozem povedat krive slovo, ale asi mam ja normalne smolu na servis...kupoval som ho a servisoval na zaciatku u autorizovaneho predajcu a to ani neviem, ako mam nazvat, ale ani parodia na servis mi nesedi a to som mal vybavene cez pana riaditela a aj tak kadili na to, normalne ma tam odrbavali a peniaze pytali ako nic, s usmevom samozrejme. potom servisoval dobry chlapec aj poctivo robil, len nevedel zase, co mal vediet, ked som sa ho pytal, ci netreba toto a hento (lebo ja som si nacital), tak ma presviedcal, ze netreba, lebo to je inak, ako som ja cital. potom da clovek vymenit napravu prednu celu, povie, ze nechce lacaky diely, je ochotny zaplatit, tak mi dali cenu, povedal som jasne zaplatim, len nech to je v poriadku, vymenene, zoberiem auto, auto vrzga ako stary koc na ceste a dva krat za 5 mesiacov som bol reklamovat odtrhnute horne ulozenie a stale to klepe a hrka, tak ja potom neviem. a najlepsia otazka je, ked pridem do servisu a opytaju sa ma, co mam pokazene. poviem im, co sa stalo a prd vyriesia...takze ked budem menit spotrebny material a podobne, tak mi to nevadi, je mi jasne, ze na aute vyssej triedy to bude viac penaze, lebo viac oleja, vacsie brzdy a podobne...ale ked sa to ma kazit furt a riesit stale nejake kontrolky svietiace a hrkot buchot, tak ma to bude drazdit.
a dakujem za ponuku obzriet auta...
accorda pozeram stale tiez, neviem zatial ake by tam boli naklady ale myslim, ze mozno ani nie dramaticky mensie ako legend a mozno aj lexus...a siennu pozeram tiez uz nejaky cas, je to jedna z moznosti, drzia cenu poriadne, odyssey sa mi az tak nepaci...
Citovať
Odpovedať Nová téma
<123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut