Letné pneu nové alebo max 2-3 ročné?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Letné pneu nové alebo max 2-3 ročné?

Príspevok od používateľa mito85 »

ahojte

mám mondeo mk4 a ročne najazdím 30 000km, pričom polovičku asi po dialniciach. Musím kúpiť nové gumy, ale rozhodujem sa či fungl nové (nová stojí cca 100-120 eur) alebo zánovné, max 2-3 staré a s min dezénom 6mm....
čo by ste odporučili vy?
chcel by som asi tieto značky...Continental ContiPremiumContact 5
Bridgestone Turanza T001
Goodyear Efficient Grip Performance
Dunlop Sport BluResponse
Pireli cinturato P7 alebo P7 blue alebo P1 verde
Michelin primacy 3
Hankook K125 Ventus Prime 3

tak nové alebo zánovné a akú značku?Smile
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Pri tom najazde oslahas rychlo aj nove, bral bych nove...potom je este druha otazka, po com idu tie jazdene ? Aku mas predstavu o ich pouzivani ? Kolko jam, obrubnikov chytili ? Volakedy som aj ja kupoval z vrakaca gumy, ovsem ne ze 4 kusy naraz, ale jednu potom dalsiu atd, skoro vzdy to bola nejeta rezerva 1ks, co zhodili z disku na rozflakanom aute...mal som to kde skladovat a postupne prisiel ich cas :-), poviem rovno ze vtedy stala 300-400korun pricom v obchode stali pneu nasobky, mal som ten vrakac po ceste a chodil som tam ob tyzden, momentalne cas nemam, skladovat bordel uz vobec ne a ceny pneu su asi najlepsie za cely moj motoristicky zivot, cize neni o cem lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tiež mam ťažké auto a riešim vymenu pneu,

zaleží ktorý parameter prevadzky preferuješ, či chceš aby vydržali extremne dlho , alebo chceš komfort na suchu, alebo
bezpečnosť na mokru....

Hankook by som vylučil ako prvu, pretože je to len priemer

Ak preferuješ životnosť jednoznačne Michelin Primacy ,
to bolo obutie od nova a najazdil som na nich 75 000 km, ešte je dezen cca 3 mm ale gumy su tvrde a popraskané
vzhladom na ich vek /5 rokov/

preferoval by som pneu od koncernu Bridgestone, maju vyvažené vlastnosti a su excelentné na suchu a vyborné na mokru ,
hlavne pneu Firestone

Firestone uviedol do prevadzky nové modely
Road Hawk a Firestone Destination HP, ale neviem či sa trafiš do rozmeru,nakolko je to pneu pre SUV

Ďalšia možnosť by bola Dunlop....

U Pirelli tam je kratšia životnosť....

u Continentalu priplacaš zbytočne len za značku,
čím chcem povedať, že porovnateľne kvalitne pneu robia aj ine značky,len ich pneu su na kuse o 30-40 eur lacnejšie

ku ostatným sa neviem vyjadriť ....

EDIT : Podľa anglickych testov vychadzaju NAJlepšie vo všetkych vlastnostiach GoodYear EfficientGrip
odbornikos
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.11.2016 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odbornikos »

No, neviem či je dobrý nápad šetriť na pneumatikách. Pneumatiky a brzdy - dve najdôležitejšie veci. Za mňa Michelin a nové.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ja si myslim, ze ak mas obciansky preukaz,nepotrbujes sa tu pytat taketo veci.. Hm?;-)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

O jazdenych pneu by sa dalo rozmyslat ale Slovak chce za zjazdenu gumu polovicu ceny novej....takze to ekonomicky vobec nema zmysel....prirataj ze treba castejsie vyuzit pneuservis a mas v tom jasno. Este aj pri plechacoch hrdzavych co treba opieskovat a nastriekat nevedia kolko by este mohli pytat.
Slovak hoc mu to bude hnit roky na zahrade neda za slusnu cenu. Sak je Slovak....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Hankook je obrovska firma ktora vyraba bezpocet modelov najdu sa vyborne aj priemerne ako vsade inde....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Určite nové.
Ak by si mal nájazd 300km, že potrebuješ ísť z jednej dediny do druhej 3km v nedeľu doobedu do kostola, tak by som zhltol, že jazdené, ale na 30000km len nové. 4-5 rokov ti vydržia a potom zas nové. Pri takom nájazde nemáš nad čím špekulovať.
Aj tu platí - ak máš na opicu, tak musíš mať aj na banány...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

30 000 km neni zas tak vela. Myslim, ze postacia aj Barum, Nexen uplne v pohode.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

hjundai napísal:O jazdenych pneu by sa dalo rozmyslat ale Slovak chce za zjazdenu gumu polovicu ceny novej....takze to ekonomicky vobec nema zmysel....prirataj ze treba castejsie vyuzit pneuservis a mas v tom jasno. Este aj pri plechacoch hrdzavych co treba opieskovat a nastriekat nevedia kolko by este mohli pytat.
Slovak hoc mu to bude hnit roky na zahrade neda za slusnu cenu. Sak je Slovak....
O jazdenych gumach sa dá uvažovať, pokiaľ chceš to auto rychlo predať, tak predsa nebudeš davať nové gumy nanho...

Pneuservisy DRŽIA také gumy na predaj...

Ale o jazdených gumach by som uvažoval len v menšom rozmere teda 13', 14'
vačšie priemery , tam by som nešpekuloval

a čo sa týka predaja JAZDENYCH ,mal som taku skusenosť,že
plechače na ktorých boli jednu sezonu jazdené gumy Firestone Multihawk 14', teda vzorok min.6 mm
bolo problem predať za 25e/kus (!) kompletne koleso
tak sme znižili cenu na 20e/kus a trvalo 4 mesiace ,kym sa našiel zakazník....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ono je to vždy aj o konkretnom disku - sem tam sa najde dobra cena ale je to skôr výnimka - hlavne tu na východe... hľadať niečo slušné napr. na korejca je na ... niekoľko sád plechových som kúpil boli síce "ako" nové ale po jednej zime všetko "nové" zliezlo takže opieskovať, náter základ plus vrch a už som bol blízko ceny nového.... a to som nerátal svoj čas...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

By som rozšíril diskusiu o gumach zn. NEXEN

v nezaujatých testoch sa umiestňujú na popredných nebodovaných miestach :300f:

A aj Skoda ich montuje ako prve obutie..

Takže maju svoju kvalitu.....
mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito85 »

tak myslím, že kúpim nové :) auto nemienim predať, takže dúfam, že aspoň 4 roky mi vydrží :)
takže sa môžeme obmedziť len na konkrétny tip z tých mojich možností:)
napr tie hankooky majú lepšie skóre ako tie continentali ...
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Hanko ... 3-K125.htm
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

Kupoval som 165/65 R14 (pre teba nepodstatny udaj) minuly tyzden, moc som nemal z coho vyberat, lebo v tom rozmere zas tak velky vyber neni, ale ako som cital recenzie, aj pred continentalmi, michelinmi atd mi najlepsie vysli Uniroyal Rainexpert 3, exceluju na mokrom povrchu (sam nemam vyskusane), urcite budu aj v tvojom rozmere. Je to belgicka firma uz pod koncernom B.F. Goodrich.

A este aj holandsky Vredestein je podla testov fajna volba.
mozno aj tie skus pozriet.
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

mám veľmi dobré skúsenosti s pneu Falken
zimné Falken HS449
letné Falken FK453
Gumami FK453 som nahradil coninental conti premium 2 a sú lepšie vo všetkých ohľadoch, najmä však pomerom cena/výkon.
Ak existuje rozmer ktorý potrebuješ , neváhal by som.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní