Letne pneu 215/50 R17

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sanjozko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.12.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Letne pneu 215/50 R17

Príspevok od používateľa sanjozko »

Zistil som, ze letne pneu mam uz v zlom stave. Hladam v rozmere 215/50 R17 najlepsi pomer cena/kvalita 70-80eur za pneu. Zimne ste mi odporucili Sava HP2 v tejto cenovej kategorii. Nieco podobne hladam na leto. Dakujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyber je obrovsky a skusenosti budu tiez velmi pozitivne napriec znackami - pokial nie si zrovna Mato Homola alebo si aspon nepodaval gola sadu Arrimu Vatanenovi (vtedy by si sa ale nemusel pytat), tak na civilne jazdenie to bude prast ako uhod ked nezacnes vyberal LingLong a podobne.

Ja osobne som v tomto rozmere jazdil len jediny voz a chvilku, obute boli Hankook K125 Ventus Prime ak si dobre pamatam cely nazov. Je to jedna z mala pneumatik ktora ma A hodnotenie pri brzdeni na mokrom a cenovku ktora padne do tvojho rozsahu.

Zdoraznujem vsak, ze pokial nejazdis na dvoch kolesach v zakrute a nebrzdis na posledny centimeter, tak to bude jedno.

Vzdy je ukrutne lepsie ist 10-20km/h pomalsie nez riesit ktora pneumatika zastavi o dva metre skorej. Pretoze rozdiel v brzdnej drahe medzi 87km/h a 71km/h je dobrych 40 metrov hoci tie cisla nehovoria nic co by sa tomuto blizilo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kludne aj savy, ja mam eskimo na zimu a intensa na leto, su uplne v pohode druhu sezonu, ale ja som turista, okrem chviliek ked sa ponahlam lol

tuto v nedelu sme isli na masovy vylet a jeden sudruh s dvojkovou oktaviu v dechte mi musel volat, abych ho dockal, lebo netrafil na adresu :40bd: , podla mna tak slaba oktavka sa ani nevyraba, aby nevladala za sporakom talianskym 10 rocnym social vybava, leda by bol v nudzaku :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som doteraz asi 5 rokov dral Matador neviemco na Sharane, tu som, krasny, zivy, zdravy. ABS nepracovalo ani jedinykrat. Cista Bratislava, nikde som nebol.

Hlava rozhoduje. Nie pneumatiky.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Môže rozhodovať hlava koľko chce ak zboku niekto ,alebo niečo vybehne na cestu a treba núdzovo brzdiť...
Vtedy to nie je 2x príjemný pocit,keď auto miesto brzdenia ešte trochu zrýchli a šmýka sa ako na saniach po mokrej ceste...
Zažil som to aj na nových letných pneu, ktoré mali najazdené cca 2000 km...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Všímam si keď chodím pešo po parkoviskach, čo majú auta poobuvane..
Je to taká moja pozorovacia úchylka
A všimol som si nasledovné :
Hlavne prémiové auta ,alebo také,čo si ich majitelia myslia,že sú prémiové :40bd:
majú obuté Continental...to už je ako náboženstvo...
Potom je veľa fajnšmekrov,čo poobuvali Pirelli Cinturato,
ale dopredu sa derú značky ako Nexen, spomínaný Hankook,ale vidím tiež veľa väčších a ťažkých áut obutych na Matador MP 47 Hectorra..
A najnovšie čo som si všimol úplná pecka pneu Sebring Ultra High Performance...
Tiež som si všimol ,že cca každé štvrté auto dojazduje v lete zimné pneumatiky.. Tiež je to riešenie.

Takže zadávateľ témy môže vyberať podľa vzhľadu dezénu,podľa testov alebo aj podľa odporúčaní tu v diskusii...
Ale nedá sa spraviť chybu,z Michelin Primacy napr.alebo hocjaky Bridgestone ,Dunlop alebo Semperit,či Vredestein,potom sú tu také pneu s nevýraznou povesťou ako Fulda,či Falken napr.
Ja som presvedčený,že k výberu pneu je podmienka taká vidieť ich na vlastné oči a ohmatať.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ohmatas a co ? tym akoze spravis spektralnu materialovu analyzu ?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Sebring sa neobuva ani na smetiarske auto, to sa hadze dovnutra.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

laco1871 napísal:Hlavne prémiové auta, alebo také čo si ich majitelia myslia,že sú prémiové majú obuté Continental...to už je ako náboženstvo...

Náboženstvo alebo hocičo iné, jedna vec je istá že Conti a podobné pneu nie sú len tak zo srandy obvykle drahšie ako iné.
Podľa vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť že sú dobré, ale zase je fakt, že až na pár výnimiek vštky nové pneumatiky väčšiny bežných značiek spravia ešte pár rokov po kúpe dobrú službu pre normálne jazdiaceho šoféra.
Nie je však od veci mať obuté také pneumatiky, ktoré ma v krízovej situácii podržia, či už teda pri brzdení, alebo v zákrute, takže pokiaľ nemám úplné sucho v peňaženke, nebral by som cenu ako hlavné kritérium.
Lebo naozaj nemusí človek jazdiť ako blázon aby sa raz za 5 rokov buď vlastným pričinením alebo inak dostal do situácie keď tá pneumatika rozhoduje o všetkom.
Každý máme nejaké priority, ja osobne napríklad si vyberám pokiaľ možno také pneumatiky, ktoré sú medzi najlepšími pri brzdení na vode a zároveň nie sú najhlučnešie zo všetkých vo výbere.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

wilz suhlasim s tou poslednou vetou a este mam prioritu, aby mali maly planovany najazd, co znamena, ze su makke a drzia ako na kolajnici.....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

wilz napísal: Nie je však od veci mať obuté také pneumatiky, ktoré ma v krízovej situácii podržia, či už teda pri brzdení, alebo v zákrute,
Šofér sa od majitela VP odlišuje práve tým, že sa do krízových situácií nedostáva a rozmýšla aj za tých 10tich čo má okolo seba. lol Prečo som sa napríklad ja za posledných 15 rokov do krízovej situácie nedostal? Jazdím 7 dní v týždni 365 dní v roku.30t ročne by už nejakú takú situaciu privodiť mohlo, či? :4012:
Aha možno aj preto, že som ten ktorého pri 55ke v dedine všetci obiehajú a vytrubujú, že som ten čo si necháva 2x bezpečnú vzdialenosť od auta predo mnou, že som ten čo vyrazí o 10minut skor aj na 30km trasu, že som proste už starý somár. :40bd: :40bd: :40bd:
Nemusím sa starať či ma gumy podržia v zákrute , lebo ak ju odhadnem na 50 za mokra , tak do nej idem 35-40 aj za sucha. A to je ešte moj odhad tak 15km pod limitom. Nedávno sme ťahali pasata z jarku a chlapec do neho kopal ,že aký je to chráp, veď išiel len 70 lol Ja tú zákrutu chodím 40. :40bd:
Pre Truckera: esíčko medzi Ezdekom a Ulanmi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

oco, ty by si mohol naozaj aj na linglong pnue a nic sa ti nestane....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja už budem jazdiť stále menej a menej, ale tak musíte jazdiť vy všetci ostatní, inak doprava ako taká pojde do prdele a nastúpia reštrikcie.
Pozri ako sa za 25 rokov zmenili STK a Ek (kvoli ekologii), ak nehodovosť ostane rovnaká tak sa o ďalších 20 rokov bude musieť zmeniť aj jazdenie( kvoli mrtvym a zraneným)
Budúcnosť vidím v GPS moduloch aj v súkromných autách a kontrolu prenechať elektronike. Ludský faktor (policajti) nestíha, mám kamarátov, je podplatitelný.
Takto GPS vyšle signál, počítač vygeneruje a odošle pokutu, ak GPS nevysiela signál - motor nenaštartuje. Aké krásne jednoduché.
Teraz som si kúpil drona - ten nevzlietne kým nenajde 7 satelitov a neurčí svoju polohu , prečo by to nemohlo robiť aj auto. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

neboj, vsetko bude...mozno este dozijeme povinnu elektronicku regulaciu rychlosti a vsetky useky budu automaticky regulovana rychlost ako DRS system v F1...len to stoji peniaze a musia to ludia chciet, aby to vyvazilo pocet nehod a zranenych....ale skor nedozijeme, ved uz teraz je europa az tretim svetadielom poctu predaja aut... kym budu take ako azia, kde sa da predat vsetko, ci smradi, ci ma dvojtakt, kde je extremna korupcia a pod., podobne aj juz.amerika, tak amen na zemi...tu frfleme, ze malo nabijaciek a co s tym chcu robit v cine, indii, pakistane a pod....a primerane tymto narokom sa aj v cine vyrabaju pneumatiky, nehovorim, ze vsetky, ale vacsina....
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

laco1871 napísal:
Ja som presvedčený,že k výberu pneu je podmienka taká vidieť ich na vlastné oči a ohmatať.
veru ohmatal som a vyzerali rovnake- letnaky a celorocne cc+
rozdiel po obuti brutal - v neprospech letnych; lebo pokial nebolo 30+ tak boli tvrde a diskomfort..

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných