Leštenie predných svetiel

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
RISO77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2017 08:17
Zdieľať na Facebook

Leštenie predných svetiel

Príspevok od používateľa RISO77 »

Nemáte niekto skúsenosti , konkrétne by ma zaujimalo ,ak niekto vie ,už po samotnom leštení svetla -kedže v skutku ide o brúsenie plastu ako dlho potom (po brusení a leštení)vydrží svetlo ,číre nezažltnuté ? Ďakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem ako dlho vydrží ten plast byť číry, mal som ten problem na starom aute, no kým som sa priložil k jeho riešeniu, auto skončilo v šrote...

najmenej rok musí vydržať, si myslim, každopadne je to lepšie preleštiť , nehovoril by som o brusení,
ako to nechať tak...

A že ten plast je dosť hrubý, tak ho možno leštiť donekonečna....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vydrzi zalezi ako komu... ale urcite to bude lepsie ako nevylestene :41c2: , kazdopadne na novych svetlach je nastrek, ktory tam ty nedas...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Obrusit jemným smirglom vodou alebo bruskou a nastriekat plastofixom a dvojzložkovym lakom, rovnakým ako na metalizu, pozor nie acetonovym sprejom ten by plast rozleptal. Svetla budú ako nové a vydržia viac ako nové keď sa da hrubšia vrstva laku.
Vyskúšané, plne funkčné.
vokscak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10.06.2016 16:04
Bydlisko: Poltar
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vokscak »

mne to nikdy nevyzdrzalo nejako dlho ale je pravda, ze som pouzival len taky jednoduchsi postup, takze rad vyskusam aj to co pisal sjaro a uvidime kolko to bude tentokrat
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Keď sa to len vyleští a nedá sa ochrana proti UV tak to vyjde ako zbytočná práca... to zažltnutie je práve vplyv UV na plast.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

K mnohym sadam na lestenie ti pridaju aj zlozku, ktoru nanesies po lesteni a bude chranit prave ten plast pri UV, ako original. Vyskusane nemam, ale viem ze to v tych sadach je a da sa to kupit. Ja by som to robil iba s tym...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kup z lidla predavaju taku sadu na zalestenie skrabancov.sem tam sa to objavi.ja ich uz mam 5 baleni ked som videl co to dokaze.su tam 2 pasty polish a finish.cena do 6 euro.vydrzi ti to aj na 10 aut.na vrtacku jemnu hubku za 5 euro z lahka pritlacit a za 10 minut mas obe hotove.rok vydrzi ako nic.kolegovi na starej astre G nezmatneli dodnes.ale zase nederie to v zime ked su svetla spinave handrou,alebo tou kefou na benzinke,ale pekne doma mokrou spongiou.a zakryjes tym velmi vela skrabancov.v tej sade su aj take handricky mozes skusit rucne ale to budes suchat aj hodinu jedno.
simonides
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.07.2016 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonides »

Osobne som si daval svetla lestit pred nedavnom a jedno sa dalo a to druhe uz bolo take no vydrate, ze je medzi nimi vidiet ten rozdiel ale tak vyzeraju lepsie ako pred tym, to sa musi uznat
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mna by aj zaujimalo ako je mozne ze tie svetla tak dopadnu.poznam x ludi co maju fabie octavie aj z roku 2003 a svetla povodne a ako nove.aj moj seat uz taha na 10 rokov a ani naznak nejakeho problemu.a stoji pod stromom cely lepkavy aj od vtacieho trusu aj mesiac.umyjem na umyvarke vapkou prebehnem jemne lestenkou a vsetko je ako nove.
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Ak sa svetlá len vyleštia tak cca pol roka až 2 roky to vydrží ako tak. Ale je potrebné si uvedomiť, že keď sa odstráni degradovaný lak a nenanesie sa nový bude degradovať polykarbonát(plast) a to nie je práve želaný efekt. Áno dá sa brúsiť, ale dokedy?!

Sú autá napr. Octavia 1, ktoré len veľmi výnimočne majú problém so svetlami, Fábie tam je to samozrejmosť, zo skúseností by som povedal, že je to v kvalite laku, ale nič vedecky podložené. Síce sa venujem renovácii svetiel 5 rokov, ale je to veľmi špecifické.

V podstate vek, slnko, prakticky celoročná prevádzka robí svoje.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

seven549 napísal:mna by aj zaujimalo ako je mozne ze tie svetla tak dopadnu.poznam x ludi co maju fabie octavie aj z roku 2003 a svetla povodne a ako nove.
Výnimočne musím vyjadriť súhlas so sevenom.
Vždy som moje autá parkoval vonku, garáž som používal na opravy a servis, obvyklé zdržanie áut bolo u mňa cca 10 rokov, nové auto som nikdy nekupoval.
Ale nikdy som na žiadnom nepozoroval zásadné zhoršenie svietivosti svetlometov. A to vidím na niektorých autách stojacich vedľa mojich na parkovisku, ako mali a majú zožltnuté tie plastové sklá svetiel. Napríklad sa mi javí že u mnohých starších C a E mercedesov to je častý jav.
Naozaj netuším, prečo je taký rozdiel v kvalite tých svetiel. Predpokladám teda, že sú to zväčša originálne svetlá.
Inak vo vedľajšej garáži sa mládenec tomu lešteniu svetiel systematicky venoval, vždy keď nejaké robil, po skončení vyzerali tie plasty svetlometov ako nové.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Elegantny, jednoduchy a xabavny postup.
https://m.youtube.com/watch?v=UEJbKLZ7RmM.

V skratke: 400, 600, 2000ka smir. Prebrusit az vylestit 2000kou. Kruzivymi a nakoniec vzdy vodorovnymi pohybmi. Pod vodou samozrejme. Očistiť alkoholom. Naniest priehľadný lak na plasty, ktory je nežltnúci a uv odolny. Po tenkych vrstvach nastriekat. Nakoniec ešte pod vodou preleštiť pomarančovu kvôru 2000kou a ešte prebehnúť nejakou pastou alebo voskom. Hotovo. Taka baviačka.
bugner
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 11.07.2016 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bugner »

ja neviem, ci by som to robil sam, ale asi by mi to nestalo za ten risk, ze by som to ... sak svetla si dat niekam spravit nevide az tak vela
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

:28b7: "Kto sa boji, nesmie chodit do lesa"
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: borinik, keko535 a 93 neregistrovaných