Lepenie Autofolii na skla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Matej 120
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.12.2020 16:14
Zdieľať na Facebook

Lepenie Autofolii na skla

Príspevok od používateľa Matej 120 »

Zdravím, je tu niekto kto sa venuje lepeniu Autofolii na okná? Alebo vie ohladom toho viac ako ja?
Otazka znie...
Co je treba mať na lepenie Autofolií myslím certifikát alebo niečo podobné je na to treba? Ak ano kde by som mohol niečo také zohnať? Aby som mohol realne začať lepit autofolie na sklá legálne. A mohol vystavit zakaznikovy o tom certifikát.
Ďakujem za každú radu.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Potrebujes na to licenciu.Pod kazdu foliu-na kazde okno sa podlepuje cislo registrovanej licencie.No a zohnat sa da tam odkial zohnali ostatny :4012:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No v prvom rade musíš mať živnosť aby si to mohol vykonávať, potom potrebuješ nejaký priestor, potrebuješ asi nejaké školenie že tú prácu budeš robiť odborne aby si dostal povolenie od úradov takú prácu vykonávať a potom zákazníkov.
Potom netreba zabudnúť že musíš platiť odvody do zdravotnej a socialnej poistovne bez ohladu na to či si niečo zarobil alebo nie

Neviem, ale väčšinou lepenie folií ponúkajú firmy čo robia autosklá, lebo tých zákazníkov na folie zasa tolko nebude...

Pozri sa na pneuservis - kolko z nich dnes funguje že čisto iba PNEUSERVIS?
Dnes väčšina robí drobné opravy okolo podvozku, čapy, ramená, tlmiče, brzdy, často robia aj klimatizácie...

A ty si myslíš že by si sa uživil lepením folií?
Ja hovorím že ani omylom

A teraz sa vrátim k tomu prvému bodu, dobre si rozmysli to založenie živnosti. Sakra dobre rozmysli...
Väčšina s horúcou hlavou si narobí akurát tak dlžobu v socialnej + zdravotnej poistovni, ani nevieš ako a máš sekeru 3000€ a exekútorov na krku
Montáž autofólií na vozidlá je oprávnená vykonávať len firma, ktorá má osvedčenie o odbornej montáži vydané MDPaT SR pri dodržaní požiadaviek zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v zmysle §46 zákona č. 71/1967 Z.z. zákona.
Tu máš aj cenník za školenie https://www.autofolie-bratislava.eu/skolenia/
https://x-pel.eu/kurzy-skolenia-autofol ... nne-folie/

Takže tak cca 500€ za školenie vrátane skúšok aby si to mohol vôbec vykonávať. Bez skúšok nedostaneš akreditáciu a bez nej nemáš zákazníkov
Matej 120
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.12.2020 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej 120 »

@ivko1
Ja už živnosť mam založenú a tiež prevádzkujem Pneuservis a rychloservis. Tiež mam aj tu klientelu. A chcem kus rozsirit škalu služieb o niečo navyše. Ale samozrejme chcem to mať všetko právne v poriadku. No a teda legálne
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Matej prepac za osobnu otazku,zamestnavas automechanikov alebo ty sam osobne opravujes?
Pytam sa v spojitosti s tvojimi predoslymi otazkami ,prispevkami na fore.
Matej 120
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.12.2020 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matej 120 »

V pohode nemám problém odpovedať... samozrejme zamestnávam chlapcou.
Ale robím aj sám... A ano niekedy nemám jasno v niečom tak napíšem sem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vy ste ale lacní - základné školenie programovanie robotov v Kuke - 8 tisíc eur aj to len pre velkých zákazníkov - fauvé. :40bd: + obnovuješ každé tri roky. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Oco 13,nemotaj do temy o sklach robotov :::
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pravdu máš, ale aj tak je to školenie podozrivo lacné, lebo také školenie vzv stojí 1500 základ na jednu kategoriu a 250 opakovačka po roku. Tiež viazačský pre žeriavnikov je výrazne drahší. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A keď už je debata o foliach, tak mi vyskočila reklama jednej NR firmy s autosklami práve na folie - majú ich od 6tich rôznych výrobcov. Takže ich chlapci absolvovali 6toro rôznych školení, aby firma mohla dávať kartičky k foliam.
Inak je zaujímavé, že ak tu spomeniem záchodovú misu tak do pol hodiny mi na ksichtoknihe svieti "akcia geberit" nie je to nejako moc poprepájané?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Skolenie na vzv za 1500 eur je riadny tunel. Asi to mate financovane z EU.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie, to bola ponuka pre SZČO. Firmy majú celkom iné tunely, hlavne tie čo majú vrchnosť v daňových rajoch.
A nedávno sa tu niekde spomínal VP skupiny C - tiež pr samoplatcu - až mi padla sánka, v 1986tom bol za 300 Kčs.
Edit - pritom suma základného kurzu je celkom vedlajšia, ak si uvedomíme, že firma berie už vozíkarov s praxou. Ale preškolenie za 250kus, hodinka driemot a potom podpis predvyplnených tlačív :40bd: To už je iná ryža. My sme kiči firmička oproti takej DHL v Devínskej, alebo Gefcu v JLR či PSA. :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 03.05.2021 21:20, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Tazko. Cele skolenie stoji zhruba 250 eur. Zase pises xujoviny.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme že je to JPP - čo ti sem oskenujem cenovú ponuku. :38eb:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, fzubaty, Majestic-12 [Bot], saucegod a 56 neregistrovaných