Leon 2,0 Tdi 2014 nekuri pre vadu od vyroby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekúri pre vadu od výroby

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba vzať do úvahy aj fakt že každá skúsenosť je vykúpená niečím,minimálne časom a teda aj peniazmi..Preto treba chápať aj rozmer pokiaľ siaha každá ochota.Ak by jej bolo príliš,každý by si iba počkal nech sa potrápia prípadne aj popália tí druhí.Aj ja preberám skúsenosti,ale nikdy anonymných a takých ktorý o ktorých nič neviem.Naštastie skupina naj sa vzájomne pozná a pomáha si a vymieňa názory.Je to všetkých prínosné,pretože akoby mali štyri dielne,chosnujú skúsenosti ku ktorým sa dopracovali iní a vzájomne.Vo verejnom priestore to nikdy tak nebude,ale to má plnú logiku.Prečo by platil niekto niečo čo môže mať zadarmo.
Malé odbočenie od G13....dnes je veľa vedomostí už aj o veciach ktoré trápia novú generáciu,také tie typické akože vady novej generácie.Píše každé fórum ako o veci ktorá automaticky čaká ten a ten motor,a teda ako je nevhodné to takej motorizácie ísť.Až na výnimky ale už je na svete vedomosť ako čomu predísť aby sa nestalo to čo si každý myslí že sa stať musí.Zrejme sa už nezopakuje ako u starších generácií,že si vygooglím čokoľvek,toľko info nájdem.O týchto posledných sa zásadné info nikdy na nete neobjaví.Poslednou generáciou skončila doba dobročinnosti,možno pod tlakom ako funguje dnešný svet
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekúri pre vadu od výroby

Príspevok od používateľa monojetronic »

Obrázok

Spominany radiator na prierzere
https://www.youtube.com/watch?v=6lKpPEhCHiY

ale nepridu mi tie kanaliky 0.6mm ako vravi kolega, tuna sa zdaju "celkom" priechodne.. tak medzi 1-1,5mm, ci
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekúri pre vadu od výroby

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Meralo sa listovými mierkami.Mám ho stále v sklade,vieme pozrieť ak treba,pár tých chodbičiek sa otvorilo aby sa zistil stav vnútra
Obrázok
hrinda
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.03.2012 21:01
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekúri pre vadu od výroby

Príspevok od používateľa hrinda »

Dobry den. Dopracoval som sa k problemu s topenim na VW Touran, 2.0Tdi, 2016, takze tato diskusia mi velmi pomohla. Bohuzial nasiel som ju az potom ako sa problem objevil.
Ak som spravne pochopil, jediny sposob ako z toho von je vymena radiatora a dodrzanie technologickeho postupu cistenia s pouzitim cistiacej chemie dodavanej VAG.
Pan @mhlavaty, vdaka za zdielanie cennych skusenosti. Neviem ci som to prehladol, ale s akou chladiacou ste pokracovali po precisteni? Je tam opat G13 urcena vyrobcom alebo ste presli na G12++? Vopred vdaka za odpoved.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekúri pre vadu od výroby

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokial už problém nastal,preplach sa robí týmto

Obrázok
booboo83
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.10.2018 13:40
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa booboo83 »

myslim ze to bolo g12++ https://forum.autobazar.eu/leon-20-tdi- ... 75#p920505

na jar sa chystam menit tiez..ale v 1.4 tsi kde sice nevznikaju usady..ale zase netesnia cerpadla..teraz je oem uz len g12evo..aftermarket g12++ od basf/glysantin alebo velvana/fridex prip. ravenol..
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekuri pre vadu od vyroby

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

dobrý deň , pozrel som si všetko len neviem od akého roku výroby sa to týka motorov TDi? :48:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekuri pre vadu od vyroby

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Datovanie bude okolo r.2010 ale lepšie je riadiť sa tým,či už má motor vodou chladený intercooler vnútry sacieho potrubia.To je spúšťač procesu,dlhodobá jazda vo vysokom zaťažení vyberá ešte jednu daň.Piestne (olejové) krúžky týchto motorov majú konštrukčnú výšku iba 2 mm a nemajú odvod oleja z drážky ako býva bežné,vysoké otáčky,teplota atd sa už postarajú o zaplnenie medzierok v krúžku nagarom,a to vedie k zvýšenej spotrebe oleja.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekuri pre vadu od vyroby

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ďakujem :3dcline:
staniol22
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.03.2024 11:33
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekuri pre vadu od vyroby

Príspevok od používateľa staniol22 »

Ahojte,

natrafil som na toto vlakno po tom ako sa problem s kurenim objavil aj u mn a teda len som chcel napisat zatial moju skusenost a mozno hladat nejake tipy na dalsie skumanie tohto problemu. Mam Leona 2015 2.0 TDI ST ..kde mi jeden pekny zimny den na dialnici zacal fukat studeny vzduch. Nasledne som ho dal do servisu, kde mi hned povedali, ze to bude upchaty radiator ..tak ho vymenili, preplachovali (aspon 3x), ale vysledok je taky, ze nekuri , nasledne robili tieto testy(dole), kde sa nic nepreukazalo a vzdali to. Potom som auto zobral do druheho, kde zase preplachovali, kedze povedali, ze servis pred nimi mohol vyicstit len 2 okruhy a tento leon ma 3, tak ci reku tento nevynechali. Po tomto cisteni zase nic, nasledne, urobili bypass radiatora, kde zistovali pritomnost vzduchu, co sa oapt nepreukazalo. Nasledne mi auto odovzdali, ze to vzdavaju a mam sa ho cim skor zabvit :D ...vedeli by ste odporucit este nejaky krok, ako by sa to dalo poriesit predtym nez skusim autorizovany servis?

Dakujem


-komplet preplach chladiaceho systému+ nová exp. nádržka+nová chladiaca kvapalina G12 evo+nový radiátor kúrenia( pre istotu odskúšané dva nové ks).

-demontovaný EGR chladič, následne tlaková skúška a vizuálna kontrola s výsledkom O.K.

- spravený test aj s obídeným EGR chladičom vo vodnom okruhu

- demontovaný vodný intercooler, tak isto prešiel tlakovou skúškou aj vizuálnou kontrolou-výsledok O.K.

- urobený test prítomnosti CO2 vo výparoch chladiacej kvapaliny, pre istotu opakovane 4krát( podľa výsledku sfarbenia kvapaliny testera tak isto pri všetkých pokusoch je to v poriadku a bez výskytu CO2 v chladiacom systéme.)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Leon 2,0 Tdi 2014 nekuri pre vadu od vyroby

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tento Leon má celkom slušnú spleť trubiek a hadíc a je celkom problém sa doslova vysomáriť čo ktorá kam ide,v spleti sa to stratí ako somár v hmle.Čiže...biely fix a značkovať smer prúdenia.Overiť funkciu el.čerpadielka (za motorom zospodu) len pozor je to PWM motorček,tj ide / nejde cyklicky si ho riadi RJ takže (osciloskop)
Systém (všetky okruhy von) ,a plniť vákuom ako klímu aby bola garancia že nikde neostal vzduch.Termokamera a sledovať,preto treba vedieť čo kde ide. No žiaľ,systém je trochu "hustý" a má svoje zákonitosti,ale radšej dlhšie sledovať ako robiť zbytočné veci,nebodaj vymieňať bez vedomosti čo to prinesie.
Drobnosť...kontrola (OBD) jednotky klíma/kúrenie,jednak nesmie byť zápis napr niektorej klapky (a tam ich je) a ešte aj tak hrozí že navonok sa niečo hýbe ale vnútry nie.No je to celkom zábava koľko zradných možností tam je
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných