Lekárnička

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Lekárnička

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

Príjemný podvečer,
chcem sa opýtať že akú lekárničku uprednostňujete počul som že sú nejaké 2 druhy jedna čo je v pevnom obale a druhá v mäkkom že je menšia ale je tam všetko. Ide mi o to že či je tá menšia v medziach zákona (to označenie farebné, či obsahuje všetko atď)
A že kde sa oplatí kúpiť lekárničku.
Vopred ďakujem za odpovede.
:300f: :300f: :300f:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mal som tu tvrdu, aj teraz mam tvrdu, uprednostnujem vsetko tvrde...

nosim ale aj tak obidve v aute, ked je pruser na ceste, na dobu spotreby pozerat asi ze nebudes...

inac kupujem radsej v lekarni, nie vselijake tescove, ale nehovorim ze nevyhovuju
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Mozno ma ukamenujete ale kolko krat ste pouzili lekarnicku za vaš zivot co jazdite ?? Ja jazdim 2 roky ani raz ani neviem ci nejaku v aute mam musim zajtra pozret. Viem 2 roky je malo ale predsa.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Samotnú lekárničku sa neoplatí kupovať-za tú cenu kúpiš na bazosi v BA a Trnave celý set,t.j.lekárničku,vestu,trojuholník a lano...15 eur...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

v lekarni je lekarnicka casto X lacnejsia nez v tescu... a je jedno ci v tvrdom ci makkom obale, mala by byt naplnena rovnako i karta prvej pomoci by mala byt v oboch... zo zakona je to jedno...
hlavne nekupuj lekarnicku pre motorky ta v aute nevyhovuje... :41c2:

a pri kupe si nezabudni pozriet datum expiracie nech ju nemusis kupovat o pol roka znova... :3035:
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

wikyxxx napísal:Mozno ma ukamenujete ale kolko krat ste pouzili lekarnicku za vaš zivot co jazdite ?? Ja jazdim 2 roky ani raz ani neviem ci nejaku v aute mam musim zajtra pozret. Viem 2 roky je malo ale predsa.
mozno si za tie dva roky nevidel, vela nehod, tak preto nenosis lekarnicku… urcite si ju kup…

k teme, ja nosim dve, jednu tu makku s lanom a trojuholnikom, taka ta podlhovasta so suchym zipsom zospodu a klasicky kufrik, bol som bohuzial svedkom nejednej nehody a aj lekarnicka navyse pomoze. V kufri nezavadza, moze sa niekedy hodit nie len mne
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja kupujem podla ceny cca 10E. A mám radšej tvrdú . Nakolko krabica sa po expirácii dá využiť .Minule som kupoval len vnútro a vyšlo to o niečo lacnejšie ako kupovať celú krabicu nanovo.Ale zas niekedy je rozsah platnosti jednotlivých komponentov dosť rozdielny je tam rozdieľ kľudne aj rok +- ... Takže je na každom ako sa rozhodne...či to bude meniť celé alebo laborovať špekulovať a dokupovať jednotlivé komponenty . Aby ušetril 2-3 eurá.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Keďže ohĺadom obsahu lekarničky platia jednotné predpisy v celej EU ,
tak je jedno kde ju kupite avšak treba sledovat cenu

najDRAHŠIE su vždy na benzínkach, najLACNEJŠIE väčšinou na pošte

ale videl som minule v maďarskom LIDL-i v prepočte vychádzala na necelých 7 eur..

prečo by som mal kupovat to iste za 2-oj nasobnu cenu ??

A ohĺadom obsahu starej lekárničky ,tak som ju položil do skrinky a mám ju na domace použitie,
ak by som si v kuchyni zarezal do prsta napriklad....
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

neviem kde tie jednotlive sacky kupujete ale co ja som sa pytal v lekarnach tak za jeden pytali pomaly tolko co za celu lekarnicku (a su tam 4 ci kolko)
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..je jedno,kde kupite lekarnicku,ci v Tescu,apotheke,ci na pumpe,na SK su dvaja hlavny distributori,takze obsah je vacsinou rovnaky,cena je tiez rovnaka,len predajca si nahazuje marzu...
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kolko rokov moze byt maximalna trvanlivost lekarnicky? Teda keby som kupil vcera vyrobenu lekarnicku, tak o kolko rokov bude mat expiraciu?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na tej poslednej boli od vyroby tusim 4 roky
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

trvanlivosť lekárničky je vyznačená na obale - teda je tam dátum expirácie-použiteľnosti. Predpokladám že je stanovený podľa veci ktorá v lekárničke expiruje ako prvá - niečo v nej "vydrží" dlhšie, niečo kratšie.
Makký obal môže mať výhodu v tom že sa dá strčiť aj tam kde tú v škatuli nenasúkate. Hlavne aby bola poruke a nie skrytá niekde pod sedadlom. Môže sa stať že tú vašu bude chcieť použiť napr. svedok vašej nehody.
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

Dakujem vám za odpovede kúpim ju v lekárni. A dufam že ju nikdy nepoužijem :41c2: A pýtal som sa preto lebo na mojom spárku mi končí 1 apríla 2014.
:3906:
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Nikdy nevyhadzujte starú lekárničku z auta!

Keď vám stará lekárnička expiruje a vy si kúpite novú nechajte si v aute obe. Tú novú pekne zabalenú budete ukazovať pri dopravnej kontrole policajtovi a tu druhú starú budete používať pri prípadnom poskytovaní prvej pomoci. Nech vás ani nenapadne rozbaliť a použiť novú lekárničku lebo v tej chvíli sa vaše auto stane nespôsobilé prevádzky na pozemných komunikáciach nakoľko nemáte v poriadku povinnú výbavu vozidla. Ak pri poskytovaní prvej pomoci použijete materiál z vašej lekárničky a následne nato vás zastaví policajná hliadka dostanete pokutu že nemáte kompletnú lekárničku. Môžete vysvetľovať policajtovi koľko len chcete že ste práve poskytovali prvú pomoc nebude ho to vôbec zaujímať bude vidieť len to že vaša lekárnička je nekompletná. Ak použijete na ošetrenie starú lekárničku nič sa nestane a nikto nebude skúmať či ste zastavili krvácanie expirovaným obväzom.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní