Lehota na prevzatie veľkého TP

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dolfort
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.04.2018 20:18
Zdieľať na Facebook

Lehota na prevzatie veľkého TP

Príspevok od používateľa dolfort »

ahojte,
urobil som prepis auta elektronicky (zmena vlastnika vozidla).
Tabuľky EČV ostavaju tie iste.
Dostal som SMS ze mam si prist na DI prevziat velky TP. Maly TP som dostal postou. = jazdit mozem.

Problem je, ze som dost pracovne vytazeny, casto sluzobne cele tyzdne v zahranici atd, a nestiham strankove hodiny na DI (nie, zvycajne ani v stredu). Druheho cloveka nechcem otravovat splnomocneniami a kravinami.
Na TK/EK idem o 13 mesiacov.

Otazka - je nejaka lehota, do kedy si musim na ORPZ prevziat velky technicky preukaz? Co sa stane ked sa tam dostavim, cisto teoreticky, o pol roka alebo o rok, ked budem mat sancu tam ist?

Dakujem za odpoved.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak pokiaľ nie je v zákone, ktorý si môžeš aj na internete vyhľadať, uvedená žiadna lehota, tak by si ho zrejme mal vyzdvihnúť bez zbytočného zdržania.
Jáj, celkom som zabudol, ty si tak pracovne vyťažený, že keď nemáš čas si ísť vyzdvihnúť ten TP, tak predsa nemôžeš mať ani čas vyhľadávať nejaké zákony.
No a čisto podľa tzv. sedliackeho rozumu, nevidím dôvod prečo by oni mali skladovať tvoj doklad, aj keď zrejme by ich to nejako zvlášť nezaťažilo, bol by uložený v príslušnej zložke k tvojmu autu až do času, než by uplynula doba na skartáciu tej zložky.
dolfort
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.04.2018 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dolfort »

Tak som si teda dal tu pracu a nasiel som si Z 8/2009 Z.z., §116a ods. 6, ktorym sa budem dosledne riadit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných