Legálna výmena motora za iný ( k r. 2019 )

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
1
13%
Nie
7
88%
 
Celkom hlasov: 8

miso13579
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2019 14:18
Zdieľať na Facebook

Legálna výmena motora za iný ( k r. 2019 )

Príspevok od používateľa miso13579 »

Zdravím, týmto by som chcel obnoviť tému ktorá sa tu riešila asi v roku 2011 s výsledkom, že legálne sa motor v aute za iný okrem toho typu ktorý bol do auta daný od výroby dať nedá. Resp. administratíva okolo tohto úkonu je najhoršie psychické týranie. Zmenilo sa niečo za tie roky ? Prípadne pokiaľ sa auto vyrábalo s motorm obsahu 1.6 aj 1.8 a ja mám v TP 1.6ku je to taký veľký problém zapísať do TP 1.8 ktorá sa tam bežne dávala ? Prečo neexistuje možnosť, zájsť po výmene motora na akúkoľvek pobočku STK/EK kde by vykonali bežnú obhliadku + test motora pod záťažou, zmeranie výkonu, kompresný test, brzdy... atď ? A potom už iba z STK/EK na políciu s pečiatkou na vydanie nového TP. Určite by to nebolo zadarmo. Všetci by z toho profitovali a mnoho áut by napr. nemuselo ísť do šrotu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Navrhni to na ministerstve. Stále platí - auto bolo vyrobené s nejakým kodom motora a len ten do neho môže ísť. lol
A ešte mi napíš ,ktorá STK dokáže urobiť test motora pod záťažou. :40bd: :40bd: :40bd:
STK je o bezpčnosti a EK o životnom prostredí
na výkon ti obe inštitúcie kašlu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miso13579
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2019 14:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso13579 »

Myslím, že keby sa im navrhla daľšia možnosť zárobku tak by rozšírili svoje portfólio, aspoň postupne. A to meranie výkonu by bolo dobré na overenie funkčnosti motora a či výmena motora prebehla správne. Však to všetko súvisí s bezpečnosťou premávky.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Legálna výmena motora za iný ( k r. 2019 )

Príspevok od používateľa christiane »

miso13579 napísal:pokiaľ sa auto vyrábalo s motorm obsahu 1.6 aj 1.8 a ja mám v TP 1.6ku je to taký veľký problém zapísať do TP 1.8
A je to taky velky problem rovno kupit auto z motorom 1.8 ktory je aj zapisany v TP?
A nechces aj Anglicany aby sa prerabali?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie je to take jednoduché ako sa to na 1. pohľad može zdať..

Nahodiť do tej kasne silnejší motor od toho isteho výrobcu,

aby sa TOTO nerobilo, je to poriešené konštruktérsky takým sposobom aby v takom pripade sa nedal ten motor napasovať ku tej prevodovke, ktorá tam je povodná ..

Skratka na silnejšom motore može byť iný pritlačný kotuč , či lamela, alebo nepasuje to prichytiť jedno k druhému, inak rozmiestnené otvory na skrutky , kratšia, či dlhšia vystupná hriadeľ prevodovky...
Alebo inak riešene silentbloky uchytenia motora, či prevodovky...
A keby sa to nejako aj podarilo mechanicky, stále tu zostava problem softverovy, napojenia kabelaže a pod.

Policajt pri prepise už nekontroluje čislo motora , ako to bolo dávnejšie kedysi...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Motor len tak neprehodis, menil by si vsetko okrem interieru. Rozmyslaj... Uz konstrukcne su tam rozdiely ktore by vyzadovali rozsiahle upravy, uchytenie, inu kabelaz, riadiace jednotky, cidla, senozory, vacsie motory mavaju vacsi chladic, vetrak, sirsi vyfuk, zosilnene napravy, k vykonu motora je dimenzovany alternator, posilovac, klimakompresor, prevodovka, spojka, pohon naprav, bateria a v neposlednom rade brzdy atd atd... Vzdy by si nakoniec zistil, ze jedine riesenie je zohnat vozidlo s motorizaciou aku hladas.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko je o nechcení.Nechceť pohnúť riťou,nechcení premýšlať a urobiť čokoľvek len preto lebo ten hniliak na ministerstve je preto aby vymýšlal,ako ľudom pomôcť.A nie na to aby sa nabalil aj z rodinou a kamošmi lebo príležitosť je teraz.Až budú chápať príležitosť že sú tam ako možnosť robiť múdre veci,tak sa dožijeme.Ale skôr u eskimákov než od týchto podliakov.
Technicky to nie je žiaden problém,robí sa pre šport,prerába vyrába a vyvíjajú fantstické veci.Sám som čo to pre takýchto ľudí občas urobil,dnes sú obaja v USA.Ja som ešte za bolševika do Dacie 1310 nahodil motor z R20 čo mal 2x vyžší výkon a veselo som denne chodil 50 km a 50 späť celé roky a občas urobil jeden smer za 22 minút,hold na celej ceste bolo dokopy 20 aut.Takže...problém je najmenší to urobiť,administratíva k tomu je neriešiteľná,presne ako schopnsť jednej a druhej strany.Jedna má v hlave max a druhá nasr.....
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan si teraz dal tomu korunu...

Teraz si mladý bude myslieť že to je ako prehodiť v kuchyni obyčajnú žiarovku za LEDku čo má rovnaký závit a celý problém visí len na neschopnosti úradníkov

Ja vidím len to ako sú dnes ludia hlúpy (bez urážky), všetko vidia strašne jednoducho, ale realita je iná. A porovnávať výmenu motora niekedy pred vyše 20 rokmi s výmenou motora dnes je trochu mimo

Ale vyššie už bolo spomenuté na aké problémy sa môže naraziť, motor bude mať inú kabeláž, nemusí pasovať na prevodovku, iná prevodovka môže mať inak riešené ovládanie spojky, iné poloosi, inak riešený mechanizmus kvaltovania, iný motor bude mať inak riešný výfuk, môže mať iný chladič - inak orientované výstupy...

Načo si robiť všetky tie starosti, ked je problém to zlegalizovať
Rieiť také chujoviny v dnešnej dobe kedy je z čoho vybrať?
Už nie sme v roku 1985 kedy boli na trhu len MB-čky, Źigulaky,...

Ja mám 2.5i a neriešil som to kúpením 2500ccm motora a montážou do iného auta, ale rovno kúpil auto s 2.5i a keby chcem tak to auto som si mohol kúpiť rovno s 3.0i
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Súhlas,jednoduché to môže byť kým to sami neskúsime.Ale riešiteľné to je,mne zastavilo skoro srdce keď mi chlapci povedali,že nech neosádzam to a hento,že to vyrábajú (ja som riešil skelet) že tam ide motor 1000 Hp (okruhy) Výroba,/aj softvéru) naladiť vyrobiť komponenty.u nich som prvý raz videl kevlar,sendvičové konštrukcie,otec počítal vyrábal prevodovky tuším do F.
Obaja bratia za velkou mlákou. Toto ma ser..najviac,čo má trocha pod klobúkom,aby zdrhlo z tohoto chlieva lebo sa tu udusí v tomto gaunerskom prostredí
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Drzme sa vozidiel schvalenych na cestnu premavku, je rozdiel skladat zavodny special na uzavrety okruh, prehadzovat motor na zahradnom traktore, ci skladat si motokaru na blbnutie po lese...

Vozidla podliehju schvalovaniu, homologizaciam, vsetko je navrhnute a dimenzovane na konkretnu motorizaciu s prisnym prihliadnutim na bezpecnost a spolahlivost a vsetko co nebolo schvalene je proste zakazane. Staci pozriet aky problem je nahodit iny rozmer pneu, co je z pohladu nelegalnej zmeny banalita... Neviem si predstavit ze by si ludia prehadzovali motory na duplovany vykon so zachovanim povodnych brzd, ci prerabali dizle na benzinaky a naopak... Kto by vedel zodpovedne preverit taketo vozidla ci zasah nezmenil jazdne a bezpecnostne vlastnosti a ci je vobec taketo vozidlo este schopne prevadzky na cestnych komunikaciach? Viete si predstavit to "obludarium" na cestach? Asi je lepsie to nepovolit vobec ako potom riesit umelcov a kutilov rovnako ako pri moznosti domontovat DRL - celkom vystizny priklad.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zamiešal si to do guláša.Jedna vec je vytvoriť rámec,pravidlá pre tvorivú činnosť,postaviť podmienky za akých snaha povedie k úspešnému vydaniu povolenia.Ak to zvládla obrovská krajina ktorá je takmer vo všetkom nositelom pokroku a tiež krajinou tých naj technológií,a nebála sa v ľudoch nezabiť kreativitu a dnes a stále má použitie pre tých najkreatívnejších...treba sa pozrieť ako sa to dá.zaprdená malá krajina predsa nemôže byť donekonečna montážna hala kde zdochol pes.Asi sa hlúpym ľahšie vládne,ja si to už neviem vysvetliť preč prvé čo každého napadne je,ako niečomu zabrániť namiesto toho aby sa hladalo ako vytvoriť ovzdušie pre tvorivosť,podnikanie,súťaž.Súťaž beží síce aj v tej džamahírii,ale o to,kto viac ukradne alebo zavalí väčšiu hovadinu.- Nikto netúži po anarchii,je nutné podporiť tvorivosť a tomu vytvoriť podmienky a rámec.Nie dať debilovi pečiatku
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Co riesis? drzal som sa temy, zastavba ineho nez typovo schvaleneho motora do vozidla na cestnu premavku... Myslim ze tuto oblast by som radsej nechal na odbornikov ako na kreativitu v dedinskych garazach... Vazne sa zamysli co tvrdis, mne nevadi ak si v garazi postlkas lietadlo a budes si lietat nad vlastnou zahradou (kludne sa budem tebou kochat), ale tiez by si nechcel aby ti na dialnici rodinu zabil nejaky pako co do auta namontoval motor z lokomotivy, lebo chcel byt kreativny... Tu nejde o kreativitu ci o snahu o badanie, na to su dielne, laboratoria a testovacie drahy, do cestnej premavky by malo ist len to co preslo testovanim, bolo navrhnute a schvalene a o tom je tema. Aby boli cesty bezpecne MUSIA sa urcit a dodrziavat urcite pravidla. Ze v amerike je to inak neznamena ze to je automaticky lepsie ako u nas... Ponuka aut na trhu je tak pestra ze postacuje kazdemu, nieje dovod vozidla prestavovat (bavime sa o motoroch) a zasahovat do nich... Tym netvrdim ze suhlasim so vsetkym, ze cestny zakon je dokonaly, ale zastavam nazor ze do auta patri motor na ktory bolo toto auto konstruovane, inak prosim, ale nie na cesty...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni ale zadávatel nerieši čo je správne a čo nie. lol On rieši či sa to dá alebo nedá. :40bd:
A výsledok je že NEDÁ
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jeden o koze a druhĂ˝ o voze
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A aj keby sa dalo tak to nemá zmysel, lebo je to finančne nad predstavu tých čo o tom nemajú šajnu (či už nevyhnutné úpravy na vozidle + papierovačky)

Vždy bude lepšie riešenie predaj slabšieho a kúpa silnejšieho auta - ono to v konečnom dôsledku nemusí stáť vôbec nič, okrem prepisu.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných