LED pás ako denné svietenie?

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

LED pás ako denné svietenie?

Príspevok od používateľa adrian69 »

Ahojte! trocha niesom obraze preto sa spýtam odborníkov násho slovak autobazareu.
Mám taku dilemu ci nalepit takýto led pás na moju octaviu okolo hmloviek:

http://www.led-dennesvietenie.sk/260-le ... biela.html

, prosim viete mi poradit ci s tým neporusím zakony cestnej premávky ak to budem pouzivat ako denné svietenie?
Poprosim aj neake objektývne nazory, nechcem to ako ozdobu ale náhradu svietenia cez den.

Presunuté, upravené. Marekskk
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tie pásiky za 4 evri ako náhrada denného svietenia?? :d :D :d :D

http://www.tuning.sk/dokument-led-diody ... a-daylight

- Nie nemôžeš ich použiť
- Áno porušíš tým zákon
- Odpoveď inak nájdeš priamo na tej stránke, ktorú si sám linkoval
- Originál LED denné svietenie tak od 60€
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Atlas to celé vystihol. Fakt to sa ti páči dať LED pásik ako denné svietenie a vycapiť to dopredu na nárazník? Ok nepoviem keby že si to dáš do interiéru na osvetlenie ale nie ako denné svietenie alebo ako nejaký podobný exoti na osvetlenie špz. [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]
Radšej peniaze daj do PHM alebo si kúp poriadne origo denné svietenie aby si bol videný a nie takéto veci vymýšľať.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

policajti by mihli konečne začať riešiť autá svietiace hmlovkami, dennými ledkami a k tomu svetlami. Je to na porazenie.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Áno mohli by, lebo svietia ako vianočný stromček tie autá poniektoré. Ten parkovačky + hmlovky, ten daky led pas, ten čínske drlka ktoré slabo svietia,....
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

A keď to policajti začnú riešiť tak tu zas bude kriku o zbytočnej buzerácii šikane a policajnom štáte :-\
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za tých cca 10€ (2x pásik + poštové) si radšej pri budúcom tankovaní viac načapuj
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nieje LED ako LED...svietivosť, vyžarovací uhol a tak. Takže preto to nieje vhodné na DLR. A okrem toho vlhko bordel humus zima teplo...takže tiež aj preto. Ak chceš LED kúp si dačo čo tam vydrží a bude aj schválené.Celkom dobre svietia kruhové LED ktoré sa dajú celkom slušne dopasovať namiesto hmloviek. Bývajú tam 4 kusy 1W výkonové LEDky . Preto to aj dobre svieti . Nie všelijaké sračky čínske že plné 20-30ks obyčajných slabých ešte k tomu treťotriednych 5mm LEDiek, že po zime už polovica nesvieti a daľšie blikajú ...Ale hlavne že je ušetrené lebo na E-bayi boli za 10doláčov aj s poštovným.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Presne tak VLADY. DRL svietidlo musi mat intenzitu vyzarovania 400 luxov na vzdialenosti 1 meter a toto musi byt dodrzane pod urcitymi uhlami. Lacne LED pasy v dlzke az pol metra, nieco ako chce pouzit zakladatel vyzaruju ziarenie s intenzitou 20-30 luxov vo vzdialenosti 1m.
To, ze za slnecneho dna niekto svieti shitnymi DRL na kolene robenymi mi je ukradnute. Skor ma trapi, ked niekto svieti HIDmi v parabole a este k tomu s nebodaj rozptylovymi sklami na svetle. Vsak to je ako past na oko v rade normalne svietiacich aut.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

martin cichy napísal:policajti by mihli konečne začať riešiť autá svietiace hmlovkami, dennými ledkami a k tomu svetlami. Je to na porazenie.
Na chronických hmlovkárov by už mohli konečne šliapnuť, ale s tým denným svietením a súčasnými stretávacími svetlami to nie je také jednoduché. Niektoré autá - myslím, že od roku výroby 2006 a vyššie - totiž môžu mať zapnuté denné LED súčasne so stretávacími svetlami.

Veľa nových áut to tak má už v sérii.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja mám zas rád polovodičov, ktorý v tomto krásnom počasí jazdia len s prednými LEDkami alebo cez modul zapnutými len prednými svetlami a tvária s aže všetko je OK šak svietia....čo na tom že celý deň je šero a hmlisto a po obede o štvrtej už pomali tma, a ich nieje moc vidieť od zadu . Asi im tiež nedopína že je znížená viditeľnosť a treba si to zapnúť ručne.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

Nazdar chalani , tu sa hnadrkujete za nejake denne svietenie ,teraz som v dortmunde v nemecku a za tmy si ani nezapinaju svetla vsak naco ked su v meste, to ze kazdy vidlak tu ma namontovane led pasy v narazniku vo svetlach a podobne , svietia hmlovkami cez den a pod tu policajtov absolutne netrapi ,postavia sa kadetade rano za tmy bez svetiel si turek odstavi svoj medved v strede cesty a nevies prejst ,- toto keby videli slovensky fizli tak je kasa za tyzden uplne plna
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Len cisto zo zvedavosti sa pytam pana (panov) co tvrdi, ze policajti by mali riesit ked niekto pouziva ako denne svietenie parkovacky + hmlovky. Co take mu na tom tak vadi, aby s tym musel na verejnost. Viem, ze je to mimo zakon, ale ja chcem pocut to vysvetlenie preco mu to vadi. Je mi jedno ci to policajti pokutuju, alebo nie, to je na inu debatu. Preco mu nevadi denne svietenie original montovane na autach, ktore schvalila EU, cize vacsina VW group svieti druhou ziarovkou v hmlovkach pocas dna. Tak este raz sa pytam mudrlantov:

Co vam vadi z pohladu viditelnosti cez den!!! ked niekto svieti parkovackami + hmlovky. To ze ma zapnute aj zadne svetla a je ho narozdiel od ostatnych seriovo montovanych DRL vidiet aj zozadu pocas znizenej viditelnosti???
Alebo len chcete byt "in" lebo na A.EU je moderne nadavat na hmlovky a na VW a na TDI.

PS: nepouzivam DRL, ani hmlovky pocas dna namiesto stretavaciek, ale hmlovky mam integrovane v hlavnych svetlometoch, cize to by vam urcite cez den nevadilo, keby ich cisto teoreticky pouzivam cez den.

PS2: Nepytam sa na tuto otazku ohladom vyhlasky, lebo nieste policajti. Mna len zaujima, ze co vas cez den z hladiska viditelnosti tak strasne vytaca na tom, ked ma niekto pustene hmlovky a parkovacky a aky je rozdiel vo viditelnosti auta, ktore ma zapnute stretavacky, alebo auta, ktore ma od vyroby DRL (v hmlovkach napr.)

Dakujem za konstruktivne odpovede
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

mondeoh2o napísal:Nazdar chalani , tu sa hnadrkujete za nejake denne svietenie ,teraz som v dortmunde v nemecku a za tmy si ani nezapinaju svetla vsak naco ked su v meste, to ze kazdy vidlak tu ma namontovane led pasy v narazniku vo svetlach a podobne , svietia hmlovkami cez den a pod tu policajtov absolutne netrapi ,postavia sa kadetade rano za tmy bez svetiel si turek odstavi svoj medved v strede cesty a nevies prejst ,- toto keby videli slovensky fizli tak je kasa za tyzden uplne plna

Aj na Lowensku súštvrte typu Luník IX, kde policajti prídu iba akoochranka pre Technické služby, pri odvážaní odpadu.
Dal si zlý príklad a po zlých miestach sa pohybuješ, pomädzi Turkov. :42f8:
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

kolotočáááári :d :D

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní