Led osvetlenie ŠPZ

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

hjundai napísal:... lebo by mala vydržať viac? lebo berie menej prúdu? lebo má vyššiu svietivosť? prečo tie ledky vlastne vyrábajú keď klasická žiarovka funguje výborne?
Inak by som to zhodnotil, myslím že ked chceš LED žiarovky tak všetko je len z číny, čiže tu tie žiarovny nevyrába nik. Možno aj preto, lebo podla vyhlášky by si mal použiť len takú žiarovku akú tam dal výrobca, či že ak niekde bola klasická 5W s vláknom tak by si tam takú mal dať...

U nových áut sú LED-kové svetlá už rovno z výroby, nie s LED-kovými žiarovkami

A k tej výdrži: no ako všetko čínske, jednookých vodičov ktorým nesvieti trebárs čínske DRL nie je problém stretnúť, respektíve nesvieti jeho určitá časť. Alebo svieti síce komplet, ale vyzerá to ako keby ani nesvietil, lebo taká kvalita
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

ja som tiež pred časom podlahol a do fiata bravo som dal ledkové zadné žiarovky ,po čase asi pol roka sa postupne s tých lediek vytrácali jednotlivé ledky až to nesvietilo a na moje prekvapenie ked som tam založil klasické žiarovky naspäť tak mi nechceli svietiť sú tam tri tuším 5 watové a svietila len jedna po mojom úsilí som ako tak spravádzkoval dve a odvtedy žiadne experimenty nerobím a nedoporučujem nikomu také niečo robiť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

peter204 napísal:mne sa viač páči ak je svetlo takej bielej farby ako žlté.
Tak prečo to dávaš do svojho auta a nie do tých čo jazdia na ceste pred tebou? :41c2:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nieje LED ako LED...čínske lacné ozaj nevydržia dlho. Niekedy rok inokedy dva , dakedy aj menej záleží kus od kusu. Ale zas čo by človek chcel za dolár aj s poštovným??? Ale ak si vyrobíš sám kúpiš LED chipy a vyskladáš tak aby neboli prúdovo preťažené tak také LED osvetlenie prežije nielen to auto ale aj majiteľa. Ja osobne mám LED v osvetlení EČ a ak to porovnám s origo žiarovkou, tak tabuľku mám osvetlenú kvalitnejšie rovnomernejšie a jasnejšie LEDkami. Ďalšie o dosť postatné zlepšenie svetelého výkonu mám pri osvetlení kufra alebo vnútorného priestoru kabíny. Ale zas nemám tam napchaté päticové LED žiarovky ale samodomo vyrobené na mieru do toho ktorého svietidla osvetlenie s LED SMD chipov, Vlastný plošný spoj skoro vždy na celú plochu svietidla. prúdovo je to +- rovnaké zaťaženie ako 5W žiarovka ale svetla nepomerne viac. A hlavne je to aj tým že používam LED cca6000K studenú bielu. Je síce taká neútulná v byte ale v aute je to OK .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vlady ja podobne , sice som si ich nevyrábal sám ale kúpil som led pásiky. Do svetiel ma to nenapadne dávať , ale mám naozaj dôkladne osvetlený interier a namontujem to aj na spodok dverí a na kapotu motora.
Dôvod je celkom jednoduchý - slepý som jak patron a ked mi cestou z poobednej niečo vypadne tak to krásne najdem. Takisto sa mi už pár krát stalo že som vystúpil rovno do kaluže s vodou tak preto tie ledky na dvere. No a pri Felicii s pol milionom km asi bude dobré aby človek videl aj na motor ak odmietne poslušnosť. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tato kup si celovku :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám dokonca značkovú Varta, žeby som kúpil aj cestujúcim? Už si niekedy hladal v noci na podlahe v aute sim kartu z mobilu? ja ano. lol lol lol lol lol A pri vystupovaní z auta si dávať čelovku to je coooool :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aspon este jednu okrem sofera, keby odisli stretavacie svetla :zg282: , mne sa to stalo na prvej fiatke - zhorela mi spinacka a tam by 2 celovky uplne menili situaciu :40bd:

simkartu som nehladal, ale zato som robil v aute kadejake veci potme :3906:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo aj mne sa pred časom na aute samovolne zhasínali a zase sa rozsvecovali svetlá. Tuším to niekto riešil aj tu .Už som bol z meráku a prezváňania káblov šedivý , keď mi jeden kamarát poradil pozatláčať konektory v poistkovej skrinke - odvtedy svietim bez poruchy. Inak ledky do svetiel to je skôr taký tuning , ale to svetlenie navyše čo som písal ja , zožerie možno 20W a fakt velakrát pomôže a poteší. Už si len predstav taký defekt v noci - otvoríš si dvere a aj ťa je vidieť a aj ty vidíš. :d :D :d :D :d :D :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

toto prisvietenie berem ako dobry dovod :2f93:

tusim vsetci motoristi maju najlepsie spomienky na pokazene auta :40bd: , svokor asi 245x rozpraval pribeh ako na parkovisku "9 krizu" v noci menil uhliky na dyname /trabanta/ lol , pricom 3deti a zena spali v aute, samozrejme cestou na dovolenku do NDR :40bd:...musim sa ho spytat, cim si svietil :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja si na to spomeniem len keď vidím duchárske filmy. Mne sa porucha prejavovala tak , že na rovnej ceste zrazu tma , tak som potiahol páčku a svietil som svetelnou húkačkou, a zrazu po 500m svetlá naskočili. Ako keby som mal pod kapotou duchov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

bajo777 napísal: svokor asi 245x rozpraval pribeh ako na parkovisku "9 krizu" v noci menil uhliky na dyname /trabanta/ lol , pricom 3deti a zena spali v aute, samozrejme cestou na dovolenku do NDR :40bd:...musim sa ho spytat, cim si svietil :d :D
pozname.. trochu slivky a historia opakovane oziva lol
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

bajo777..,co sa tyka dcery,to mi hned pripomenulo jeden pripad...
Vratil som sa zo zahranicia a v ten den som potreboval nieco surne vybavit...Sadam do auta,pretocim klucikom...a nic!!!Kontrolky nesvietia,je ticho...Otťvieram kapotu a bateria je fuc!!!Pytam sa zvysenym hlasom zeny,kto bol pri aute...Nikto,odpoveda.Zbestal som ju jak arktického heringa,chuda,fakt nic nevedela.Az dcera s placom mi vysvetluje,ze jej mily si na par dni pozical baterku,lebo nemal ako jazdit.Videl si uz cloveka,ktory dostal besnotu...?V tej chvili som tak vyzeral,aj s tou penou v papuli...Zatovi som dal hodinu,na dodanie baterky,nakoniec ju priviezol skoro po tyzdni,lebo sa ma vraj bal.A mal preco,lebo ked vliezol na dvor,tak ma zena aj dcery drzali,neviem,ako by to dopadlo...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Rudo u Teba plati zname: Auto a zena sa nepozicavaju :3020: v rozsirenej verzii, o baterku a kocura :40bd:

Ej kurna, dufam, ze aspon moj zat sa ma raz bude bat :342a:, lebo deckam a zene som leda na srandu :3c90: :3c90:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no,ved som uz slubil zene,ze pojdem k psychiatrovi a na liecenie..

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných