Land Rover Range Rover Sport 4.4 V8 HSE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ak sedia km, rocnik, plyn a cena, tak kup. Spotreba v meste je vzdy nad 20, plyn velmi blizko 30. Ta spotreba je vzdy viac -menej kombinovana s benzinom a je vzdy vysoka. Aj mimo mesta vyborne na dialnici aj okreske. Motor si myslim, ze do 100 tis. este nemal poruchu, skor sa kazi elektro , silentbloky a vzduchove perovanie s kompresorom, ale to nie je nezaplatitelne. Mne na nom vyhovuje nadpriemerna bezpecnost. A hlavne sa kazi hlupakom, co bez brzdenia lietaju cez kolaje a obrubniky, aj ked nechodia do terenu.
K tej spotrebe, ak to chces porovnat s naftou - tak tam sa len mimo mesta do 110-120km/h vmestis do 10, v meste a kombin. urobi 12-16 lit.- je to automat, gumy siroke a auto tazke.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

V petrzalke ti strajchne RR takisto ako tvoju audinu a to este nehovorim, ze ti ju skor udrbu :)

vcera sa mi stal taky kuriozny pripad, idem s malou sa korculovat. Zrazu na parkovisku 2 typci nadavaju, ze vedla nich zastavilo auto o nieco blizsie k ich autu. Tak mu polamali stierace. Chudak ten, co sa vratil naspat do auta.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Mozno by bolo najlepsie kupit starsie auto, napr nejaku strednu triedu a pouzivat ho ako pracovne. Nad nejakymi moznymi poskodeniami laku by sa dalo prizmurit oko. Ten RR v Petrzalke sa nejavi ako dobry napad.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pravdu má předsedo ;-)

Pozri, kúp si ten RR. Je to fakt skvelé auto z kterého sa človeku nechce vystupovať. A zrovna RRS je oblúbený u tých, čo radi trávia čas mimo ciest. Na RRS dostať hodne offdoplnkov, zmestí sa pod nárazník navijak, so šnorchlom dokáž ebrodiť vyše metrovú vodu. Je to auto, ktoré u tejto komunity nahrádza RRC alebo D1 a D2 pretože chceli pohodlné auto na cestu a schopné v teréne. Je to napriek označeniu SUV stále OFFroad, ktorý to v teréne vie a na ceste je skvelý. Ak pričuchneš k tomuto, budeš sa tešiť na každú príležitosť zísť z cesty. Ja osobne by som asi volil D3 alebo 4 lebo je to to isté len Disco je vo vnútri vačšie a praktickejšie.
Strašiak okolo vzduchového podvozku je rovnaký jako u Tuarega, Q7 a pod. Ak to funguje je to super ak sa pokazí, třeba to oppraviť. No s autom čo má cca 100 000km by si mal mať pokoj ďalších 100 000. No nájdi si servis mimo autorizáku, lebo ten Ťa zoderie. A ak nemáš na údržbu a na to aby si za dobrím servisom cestoval 200-250 km (dobrý je súkromný v KE a hore na Morave vo Frenštáte n/Radhoštěm (tam by som chodil ja) tak sa na to vyprdni. Zbytok mechanikov a servisov Ti samozrejme spraví podstatnú časť vecí no na vzduch a elektriku by som rozhodne chodil tam
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Range Rover Sport 4.4 r.v 2008 za 11.000e Vy tunak fakt verite tymto rozpravkam? A este tych 100tis km. Sa pekne pozrite na mobile.de pocom idu tieto kusky. :zg282:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

a načo to opakuješ? Nasilu niečo napísať? Už to tu povedané bolo. No třeba si uvedomiť jeden rozdiel. Niečo iné je benzínový 4liter predať v D,A,F,NL... a niečo iné tu na SK. Tu sa to bude predávať rok aj keď to bude naozaj 100 000km a super stav. Je tu jeden naozaj pekný za 14 a už je tu pekne dlho. Skrátka ľudia sa veľkých benzínov boja. A majú pravdu. Len výmena 10l oleja a 8 sviečok zatne do rozpočtu.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Petzi napísal:Range Rover Sport 4.4 r.v 2008 za 11.000e Vy tunak fakt verite tymto rozpravkam? A este tych 100tis km. Sa pekne pozrite na mobile.de pocom idu tieto kusky. :zg282:
Ani Nemci nie su taki bohati aby si kupovali auto skoro za stovku , potom na nom najazdili iba 100.000 km za 7-8 rokov a nasledne ho v skvelom zabehnutom stave predavali za 11.000 Euro.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jaaj chlapci zas riesite financnu stranku aj ked nieco na tom bude urcite no kamarat co ma ten rover ho chce predat lebo ma 100 tis origos a pre to ho predava a uz sa ho objedol.hovoril ze nove je nove.ma pravdu na jednej strane ale ked mas love tak to proste neriesiš.predas a kupis nove aj na sk aj v nemesku.len prevdupovediac takých ludi je menej na tejto planete a inak rozmyslaju.to je troska už o inom.proste keby mne nechybalo silno moc 11 tis tak by som si tiež take kupil.neriesil by som skrabance na blatniku ked to oškru a podobne.ja som to kamosovi robil tento rok 2 krat co to oškrabal a vôbec ho to nesralo a ani nesere.auto je proste spotrebak.kamarat kupil X6 haman uprava benzin a tiež ho to nesere a teši sa jak to super ide.je to len o človeku jak sa na to citi.nic viac nic menej.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Žeby si ho kupil za 11.000 E Ti verim . Ale Tu skor ide o to či by si take predal za 11.000 E keby si ho kupil uplne nove v predajni a najazdil na nom len 100.000 km? Ruku na srdce, nikto by take auto nepredaval s takym cenovym poklesom niekomu cudziemu. Nemam na mysli auto, ktore bolo 3 krat vyhorete, 5 krat vyplavene, havarovane a zložene z troch kusov, a vyplatene niekolkrat poistovnou ako totalka....
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A už sa to tradične zvrhlo na obyčajnú krčmovú debatu.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No a čo si čakal ???

Ak niekto chce kúpiť nejaké auto, tak buď ho chce a ho aj kúpi. Alebo ho v podstate nechce, tak preto vymýšľa :-)

Ak sa bojím servisu, ale auto aj tak chcem. Tak idem do staršieho ročníka, a zvyšné love si odložím na uvedenia auta do 100 % stavu a sa nebojím lebo mám finančnú rezervu.

Šak tie range rovery vyzerajú rovnako od 200 pred kristom až doteraz !!!!
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

suhlasim .na každom aute musis urobit par km a nie len previest sa.samozrejme je ine ak autom behas povedzme 3-4 roky ale ja som ani jedno auto nemal viac ako rok.potom ostane nudne. :-\ život je zmena.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Acon napísal:A už sa to tradične zvrhlo na obyčajnú krčmovú debatu.
vacsina takychto tem je krcmova debata. kolko zadavatelov takychto tem si v skutocnosti aj auto kupilo na ake sa pytalo? skoda že taka statistka tu nie je, ale tipujem tak 1 %. Aj to som možno prestrelil
Zrovna tento pan bujakjoe dna 18.12. zvazoval kupu VW Scirocco, maly trojdverak a za par dni 26.12. uz zvazuje Range Rover. A nakoniec skonci pri niečom inom.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No netvárme sa, že tu môže čakať reálne skúsenosti. Aký človek čo si kúpi takéto auto reálne chodí na takéto fóra ??? Možno tak na fóra tomu určené ak vôbec.

Dať 100 000 € za také auto, tak asi nevysedávam na autobazar.eu ale tie prachy niekde zarábam, alebo si ich užívam ...

A ak niekto také auto reálne má, tak na neho nenapíše nikdy nič zlého ... na auto sa nadáva, až keď mám druhé auto tak vtedy napíšem reálne, že to čo som mal bolo na prd, alebo nie :-(

Pri tej spotrebe 4,4 asi také auto bude mať len pár dobrodruhov. Bohatý ľudia sú väčšinou lachvatý a nedajú z ruky ani cent, ak im ich niekto násilne nezoberie !!! Nebude drbať do auta tisíce za benzín, keď môže kúpiť niečo s lepšou spotrebou !!!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

krcmovy je leda postoj, ze do kazdeho houna je nutne stupit vyhradne osobne :::

mam oci tak sa pozeram :41c2: , mam hubu tak vypravam :41c2:, mam uci tak pocuvam...

velmi dobry nazor si vytrvorim aj o kamaratovom aute, ktoreho poznam trebars 25 rokov, alebo o autach kolegov, na ktorych sa zveziem ako spolujazdec, alebo test pilot, ale co je iste, neujde mi ani jeden problem :41c2: , nakoniec taketo nazory su daleko objektivnejsie, ako ked chyti do ruky auto novinar na tyzden, kde este musi gro chyb prekusnut, aby mal co jest :)

trufam si povedat, ze bezny stamgast v tejto "krcme" ma viac nacuvane, ako soplavy pisalek z volakeho skveleho motomagazinu :41c2:
takze stamgasti stazujuci sa ze su v krcme, nazdravicko :trink42:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní