Land Rover Range Rover Sport 4.4 V8 HSE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

Land Rover Range Rover Sport 4.4 V8 HSE

Príspevok od používateľa bujakjoe »

Zdravim, mam moznost kupit velmi pekny Range s touto motorizaciou. Je to rocnik 2008, overena servisna historia, overene km. Vsetko u autorizovaneho servisu. Preto sa chcem opytat ci tunma niekto skusenosti s touto motorizaciou pripadne ake. Dakujem
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

super lod kym na nej netreba nieco opravovat ... a pocitaj 20+ v meste podla nohy, kludne aj 30 ked si chces uzivat zvuk V8 :)
Subaru Tribeca B9
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Motorizacia je to od BMW, s tou by nemal byt problem. Auto ale ma svoje muchy, kedze to je vlastne prekapotovany Discovery 3. Zvyknu blbnut kompresory, mechy, tiekli brzdove valce a este par veci. Velky RR je o nieco spolahlivejsi. Hlavne si daj skontrolovat ci absolvoval vsetky zvolavacie akcie, bolo ich dost.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

je to skvelé auto,pre ľudí ktorí nesmrdia korunou ... ak máš dostatočný príjem na to, aby si bez mihnutia oka mohol zaplatiť akúkoľvek opravu, tak smelo do toho - Range Rover L322 je ale lepší
bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujakjoe »

Nevravim ze smrdim korunou ale zase tiez nemam na opravy kazdeho pol roka preto sa pytam co sa tyka spolahlivosti ako motora tak aj celeho auta. Ci sa mozem spolhanut nato auto alebo je to nejaky kazovejsi model.

Spotreba nie je nejaky velky problem. Ako som pisal zaujima ma spolahlivost tychto aut nakolko servis nie je najlacnejsi.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Je pravda ze motor od BMW M62 sa montoval 2005 - 2007 ale moze to byt pozdny rocnik 2007 co uz spada pod MY 2008. Potom tam isli motory Jaguar AJV8. Daju sa rozoznat podla vrchneho krytu. BMW motor ma hladke sede drazky od predu do zadu a v strede logo Range Rover. Motor Jaguar ma Logo uplne vpredu, kryt je clenitejsi a ma strieborne kryty ktore kopiruju vyfukove zvody.

Ja by som este raz zvazil kupu. Po dizajnovej stranke vyzera velmi dobre, no so spolahlivostou je to uz horsie. Hovorim to z vlastnej skusenosti, robil som v Jaguar, Land Rover, Volvo 5 rokov.
bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujakjoe »

No dobre tak mi poradte co kupit :D Ide o to ze kazdy mi vsetko zhadzuje ze je zle. Ked som kupoval diesel vsetci nie kup benzin mas pokoj. Teraz kvoli zmene povolania chcem benzin tak pozeram ze aj ten je narocne kupit :D Najskor som chcel len nieco male do mesta lenze to vsetci male motory su na hovno su kazove a pod. tak teda ze predam diesel a zoberem benzin ale nieco vacsie, bezpecnejsie aj na dlhsie cesty a mam opat problem :D tak skuste mi nieco poradit. Nevravim ze som nejak rozmaznany ale co sa tyka auta tak chcem mat pekne auto. Co sa tyka nejakeho ocarenia kamaratov a zien uz mam vek nato dost vysoky :D Range rover som chcel preto ze sa mi to auto strasne paci.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

splň si sen, keď sa ti páči... za predpokladu, že na ňom nebudeš jazdiť ako prasa a dáš mu čo potrebuje to nemusí byť práve najhoršia nočná mora... Spoľahlivejšia by bola Toyota LandCruiser, ak chceš, tak sa dá nájsť aj nejaká pekná v benzíne, alebo ešte Mercedes G-classe - no tie sú drahšie
----------
závisí od teba, leboja by som si vzal L322 aj napriek všetkému
bujakjoe
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.02.2012 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bujakjoe »

No prave. Doteraz som mal vsetko dieslove auta pretoze som jazdil tak 80% mimo mesta, dlhsie trasy. Teraz kvoli robote potrebujem viacej benzinove auto (momentalne mam auto A4 B8 Diesel automat) ale nepride mi to vhodne drat to v meste + to auto je v TOP stave - taky cukrik moj. A je mi luto ho zobrat do petrzalky nech je oscuhane a obite.

Neviem nemam presne ako som pisal najskor som chcel nieco 3dverove. Potom ze svoje predam a kupim nieco aj aj.

Nemusi to byt nejake luxusne chcem ale aby to vyzeral. Co sa tyka toho range roveru je na nom dobre to ze je to dovoz z Nemecka po starsom pariku u ktorych robil moj znamy a to auto kupovali ako nove a servisovali pravidelne v autorizovanom servise. Nabehane cca 100 000km. Neviem presne. Preto som sa rozhodoval aj nadtym Range roverom aj ked je to vacsi objem motora ale motor je spraveny aj na plyn v nejakom dealorovi ktory sa nato specializuje (su papiere - vsetko zapisane) preto sa mi to zdala ako vhodna kupa nakolko cena je 11 000€ + dovoz a prihlasenie.
jakobz
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12.06.2009 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakobz »

bujakjoe napísal:Co sa tyka toho range roveru je na nom dobre to ze je to dovoz z Nemecka po starsom pariku u ktorych robil moj znamy a to auto kupovali ako nove a servisovali pravidelne v autorizovanom servise. Nabehane cca 100 000km. Neviem presne. Preto som sa rozhodoval aj nadtym Range roverom aj ked je to vacsi objem motora ale motor je spraveny aj na plyn v nejakom dealorovi ktory sa nato specializuje (su papiere - vsetko zapisane) preto sa mi to zdala ako vhodna kupa nakolko cena je 11 000€ + dovoz a prihlasenie.
To ten párik niekto poriadne ojeb.l :-\ Keďže podobné autá sa predávajú za 2-násobok a viac... Aj kamaráta musíš mať dobrého keď ti posunie taký kauf :zg282: Až tá ponuka smrdí...
Ale treba mať určite peniaze na servis. Každý servis budeš rátať" "100,200,300,400,500...Koľko ste hovorili tých EUR?"

Ponuka lákavá, ak je všetko tak ako hovoríš a auto je v poriadku. Ale tie Land Rovery (Range Rovery) nepatria medzi etalón bezporuchovosti a to LPG je ešte na príťaž. Treba to mať premyslené... Najlepšie poznať servisáka, ktorý takýmto autám rozumie, lebo v mnohých prípadoch budú tápať aj v origo servise. Z vlastnej skúsenosti - máme v rodine od nova Discovery 4 a "pár" porúch sa už riešilo :41c2:
Opel Vectra GTS 3.2 V6
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

kamarat ma tento rover ale diesel bmw motor 8 rychl. automat a nemal s tym problem.len teraz mal vytlcenu napravu lebo najazdil 100 tis km inak nic ale dalsi mal problemy s dofukovanim podvozku.inak ND su palby na to ale vozenie je parada v predu.na zad. sedadlách to neni moc slavne ale da sa.dalsi kupil teraz za 80 nove no s novym tuaregom sa to neda porovnat.tuareg je črep oproti tomu.proste kamos to tiež ma rad ale v diesli.ak planujes take auto servis nebude lacna zaležitost ale samozrejme urcite si neni na tom najhorsie ked to chces.ak mas na to kup si to.ži život.discovery som mal ale to sa neda porovnat.je to niekde inde.ak mas na to kup to a nebudes chciet ine.to audi co mas povies že to je šrot.tak sa ti to zapaci.ozaj v tom diesle ma spotrebu 10 ale to beha na tom svižne.inak sa na tom aute ani neda.proste si to pyta.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

chlapi, to auto nové stálo +- 100 000€ (RRS od cca 80 000) takže prevádzka je ocenená pre klientelu, ktorá na to má. A hlavne tie autá mali vačšinou 4 (dnes myslím 5) ročnú záruku takže aj toho čo za to tých 100 000dal, náklady na servis extra nezaujímali. Pokial ide o poruchovosť, tak to sa týkalo hlavne modelu P38 a začiatok výroby L322 po facelift. Dedičstvo "patronátu" BMW (vyťažili čo sa dalo aby postavili vlastné SUV X5 a X3 a po nich potopa). Neskoršie modely sú na tom so spolahlivosťou asi tak jako oblúbené X5. A ceny ND samozrejme podobné. Takže to nie je pre niekho čo dá všetky prachy za auto a prvá výmena pružiacej jednotky = tlmič+mech, ho položí na lopatky.
Tých 11 000 za model po FL so 100 000km podľa mňa dosť smrdí, ale člověk nikdy nevie.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

acon mne to je uplne jasne a urcite aj zadavatelovi.dnes novsi ti daju v akcii za 80 tis.možes mi verit.a je porovnavane s new tuaregom ktori je v akcii za 78 tis.ale ten tuareg je šopa proti tomu.akcia plati ak davas keš.takychto ludi netrapi ci necha v servise 500 alebo 1500e.proste ich to nesere.ked mam povedat pravdu mna by to sralo. :-\
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

To je teraz stary moj :), este si fesak v plnej sile a pri rozume :), dockaj 10-15 rokov, pride druha puberta, potom sa ti to tiez mozno bude zdat jak fasa napad lol

Inac kara za vsetky prachy - obyvacka na kolesach, z lesa cez mycku do opery...jak zeleny dolnik...ide na vsecko, ale teda myslena je ze zo svojeho lesa vychadzas a u pumpy ani v servise drobaky nepocitas :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

joo.ide perfektne za plynom.ten pocit pri predbiehani je super.stabilne aj pri 200 km rychlosti proste parada.ale za tie love by ma to auto mohlo za jazdy aj vyfajcit.inak za mna skvele auto.ak ma tie love a nechybaju, preco nie.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných