Land Rover Frelander 1 td4 82kw 2003

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vorman
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2016 12:26
Zdieľať na Facebook

Land Rover Frelander 1 td4 82kw 2003

Príspevok od používateľa vorman »

zdravím,,poradte my prosím,,,,,kupil som freecko 1,,,bolo dost v zalostnom stave ,tak som sa rozhodol ze ho dam dokopy,,,ale pri kupe ním triaslo tak som vymenil všetky vstreky za repasované,zhavice,vymenil som palivove cerpadlo,pal.filter,vzduchovy filter,olej,oil.filter,snimac polohy kluky aj vacky,snimac tlaku turba,skontrolovali sa všetky hadice, vycistený EGR ventil,skontrolovana vaha vzduchu,,fakt urobené všetko co sa da urobit,no proste urobila sa takaá malá GO,,,a vyskytol sa problém,,,auto ide krásne,start na brnk,netrasie nim,,,ALE ked sa dostane na hocijakej rychlosti aj na volnobehu na 3000 otacok zacne nim cukat,,,,diagnostika vypisuje stale snimac polohy vacky,,,,kupil som dalsi nový vymenil sa a problém pretrváva,,,,kde je npodla vás problém,,,,dakujem za rady
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Sacie potrubie nie je zanesené?

Egr ventil, hoci bol vycisteny, je 100 % funkcny?

Vstreky si kupoval repasovane cez inzerat? Alebo si daval repasovat svoje?


Snimac otacok - co vlastne vypisuje? Skrat? Nevierohodny signal? Chyba signal?


To ako keby si doktorovi povedal, ze kasles. Ale ako kasles? Vlhky kasel? Vykaslavias hlieny? Suchy kasel? Drazdivy kasel? Kasles spontanne alebo pri nejakom podnete (pri rozpravani)?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tento motor je BMW dvojliter, nejaký filter na klukovke robieva galibu. Zajtra zavolám synatorovi, ten niečo podobné riešil.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

skús posurfovať na www.landroverforum.cz tam je asi úplne všetko. O friťákoch 1 určite
vorman
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2016 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vorman »

egr ventil funkčný,,trisky kupované repasované aj z certifikatom,,,snimac kluky nový,,,,,,,,
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Acon napísal:skús posurfovať na www.landroverforum.cz tam je asi úplne všetko. O friťákoch 1 určite
Acon tento fritak mám, doviezol ho synator pred 10 rokmi z Venezia, okrem ložísk, pravej prednej poolosi,spojka lozisko,a na viskospojke silentbolky aj na kardane šlape,a to mu ináč krútil krk mladý. Robil v NR zltocervenon stavebnom obchode, a odtiaľ vsetko kvázi vyradené odvozil za oným fritakom na privese, ja v tom pokračujem, a zatiaľ bez problémov s motorom. Kolega skús okrem landroverforum aj bmw forum,lebo td4 má dvojliter diesel bmw. Je citlivý na kvalitu nafty, a pokiaľ máš v nádrži rezervu nafty má nejakú nechuť robiť. Ako náhle mám stav štvrť nádrže tankujem doplna. A aj aditivum.
vorman
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2016 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vorman »

tankujem vzdy len premiovu naftu,,,,,preluskal som fora,,,,,ale nic som nenasiel,lebo všetko je uz vymenene,,,toto je fakt bermudsky trojholnik
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Synator bude zajtra doma,spýtam sa, niečo mi rozprával, rasťo chvála robil test jazdného fritaku,a tiež niečo riešili v tv. A vraj on má na riešenie
vorman
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2016 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vorman »

ja stale rozmyslam,ci to fakt nebude tými vstrekmi,ale nejde my do hlavy,ze keby to boli vadné vstreky ako by mohlo auto startovat na brnk,neklepe,netrasie ním,ide krásne no az do 3000otacok,,,potom cukne a straca vykon,,,,ak jemne tlacím na plyn aj tak pri tých 3000ot zacne cukat,,,,,tak by sa prejavovali,keby boli vadné?otacky na volnobeho vôbec nekolísu,,,tak ja fakt neviem,,,,dnes som nalial do plnej nadze 2x VIF zimný tak uvidím,,,,,,joj som fakt zufalý
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Hmmm,3000rpm ani sa nepamätám kedy som točil viac ako 2500rpm. Chyba v dodávke paliva,nestíha čerpadlo,palivové potrubie stíha dodať požadované množstvo nafty......,?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Chlape, čo ťa viedlo k tomu, aby si kúpil 17 ročné auto, o ktorom si vedel, že je v "žalostnom stave"?
Asi masochizmus, lebo také auto sa neoplatilo ani zadarmo a to píšem bez akejkoľvek irónie.
Fugo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.10.2006 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fugo »

Rover 75 má ten istý motor. Mal som podobný problém-bol zanesený
filter odvetrania klukovej skrine.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

---
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 03.11.2020 19:30, upravené celkom 1 krát.
vorman
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2016 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vorman »

jergusko-kupil som ho na pracu,,,,
vorman
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.06.2016 12:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vorman »

trucker694--tak co povedal synator???????

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných