Land Rover Freelander - horuce disky po generalke brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2005 14:44
Zdieľať na Facebook

Land Rover Freelander - horuce disky po generalke brzd

Príspevok od používateľa dandee »

Po vymene vsetkych oblozeni vpredu aj vzadu som zistil,ze sa mi hreju zadne brzdy,vzdy po jazde,alebo v priebehu jazdy ked zastavim,mam horuce bubny.Kolesa neblokuju,aj pri pomalej jazde ide auto lahko.Je to normalne? Rucnu brzdu som povolil az na hranu,ale je ucinna,a stale to robi. Auto Land Rover Freelander 1. Dik.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Si to musí sadnúť ....Ak by vyslovene pribrzďovalo koleso to by už bolo horšie. Treba to sledovať. A ak sa menia obloženia platničky alebo pakne na bubnoch také tie hrany či už na kraji kotúča alebo bubna je dobré dať dole flexkou napríklad ...potom nevznikajú takéto prípady. ak samozrejme všetko okolo je OK...nič nedrhne nezasekáva sa a všetko ľahko chodí ako má.
dandee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2005 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandee »

Mechanik povedal,ze stocil aj bubny na sustruhu,takze hrany by tam nemali byt.Niekedy ovsem pocut take skrkanie na oboch zadnych kolesach a to asi bude pricina,ale furt si myslim,ze oblozenie musi sadnut.Predsa len tie bubnove brzdy su stara technologia a treba im tolerovat nieco. Ale neblokuju koleso. Na skodovke mi blokovalo koleso,a to bol iny level....asi pred sto rokmi...Kazdopadne zhodim kolesa dole aj bubny a kuknem na to,ci tam nie je nieco navyse.
dandee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2005 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandee »

Sak toto.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lakinoo-ked je samostav,tak nic netreba nastavovat,nastavuje sa pri prvom slapnuti.Som si isty ze si chcel povedat ze ak nie je samostav,tak treba riadne nastavit.V tomto pripade to sedi.
zadavetal temy-ja si mysli ze si na velôkom omyle.nadpise mas generalka brzd!!!!!Ked je to generlaka,tak museli by byt vymenene aj ostatne ND,ako napriklad kotuc,lanko,valceky,prislusenstva.V tomto pripade mozme hovorit o GO,inak nie!Ale k teme.Ako uz bolo pisane,pri vymene oblozenia treba odstranit hranu/najlepsie na sustruhe/.Jemne suchanie bubna je dovolene/iba jemne/,a ked sucha tak musi byt na celom okraji/pri novom oblozeni/.ked to suchanie nie je na celom okraji,tak bubon je ovalny.To tiez moze sposobit tvoju chybu.Pri oprave brzd treba skontrolovat najprv valcek,ovalitu bubna a brzdove lanko.
dandee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2005 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandee »

Vpredu bolo vymenene vsetko,to znamena oblozenie , valceky a kotuce.Vzadu boli tiez vsetky veci okrem bubna.Teda aj lanka na rucnu brzdu. Proste generalka.Ono to bolo cele rozflakane/tie brzdy/ a inac to ani neslo.A to,ze je asi bubon ovalny,to ma nenapadlo.Ako sa to moze stat?Lebo vsetko tomu naznacuje,lebo to skrka - skrk-skrk.Prerusovane.Treba na to kuknut,ci tam nie je nejaka plôška,ale na obidvoch to robi.To je zaujimave.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ak sucha prerusovane,tak je ovalny bubon.Da sa skontrolovat velmi jednoducho,samozrejme najlepsie sa to mera na sustruhu s indikatorom,ale da sa aj v domacich podmienkach.Potrebujes vatsie posuvne meratko.Treba zmerat vnutorny priemer bubna aspon 8-10krat na roznych miestach.Odchylka nesmie byt max.0,05mm/zalezi na velkostui bubna a typu vozidla/Ak chces tak mozem ti to presne udavat.Ale zopakujem,najlepsie je to zmerat,skontolovat na dobrom nevybehanom sustruhu s indikatorom.Otazocka velmi dolezita pre teba,tvoj kamos,sustruznik odstranil len hranu,alebo osustruzil celu plochu?Ked celu plochu len tak od oka,tak to suchynie je,a pri brzdenie citit take "skakave" spomalenie vozidla.je to tak?
dandee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2005 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandee »

Nie nie,brzdenie je uplne v poriadku,akorat som k nemu isiel este raz na odvzdusnenie,lebo pedal sa mi zdal maksii.Ale brzdenie aj ked jemne aj hrubo je rovnomerne,ani to nikam netiahne.,co je uspokojive.Este som nedal dole bubon,tak este neviem , ako vyzera.Ale ta valcovitost tam asi bude alebo niekde nejaka plôška vytrca.Mozno je to zanedbatelna vec,ktora casom odoznie.Ten clovek je inac velmi zodpovedny,a bubny staca na sustruhu pravidelne,mrzelo by ma,keby spravil nejaku chybu,alebo nepresnost.Chodim k nemu s viacerymi autami,vzdy spokojnost.
Raz som mal rozobrane brzdy u starej Ford Cortiny,kde boli vsetky brzdy bubnove, a boli tiez nerovnomerne zbrusene,co je asi charakteristicke pre bubnove brzdy.
dandee
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2005 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandee »

No,tak som dnes presiel asi 20km ,a nerobilo to nic.Ani neskrkalo,bubny boli vlazne,zastavoval som,dal som brzdam zabrat,ale nie preteky,a dava sa to asi do normalu.Asi som postrasil auticko,ze nanho zalujem,a dalo sa dokopy.Takze je to asi v poriadku.Klop klop....
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

zadné bubny - ostávajú ti vysieť prasiatka, treba to prekontrolovať, rozobrať (poprípade pomeniť tesnenia a nanovo "poriadne a dôkladne odvzušniť"
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lakinoo-jaj ked si myslel/ale nepisal/ ze samostav treba dat do "povodnej" polohy,tak suhlasim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní