Land Rover 2.5 D Freelander - pokazený imobilizér

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marcpol
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.08.2011 07:19
Zdieľať na Facebook

Land Rover 2.5 D Freelander - pokazený imobilizér

Príspevok od používateľa marcpol »

Zdravím priatelia .
Stala sa mi taká vec , že sami pokazil imobilizér ktorý je na zapaľovacej skrinke a spolupracuje s kľúčom . párkrát sa predtým stalo , že sa mi neodblokoval na prvý šup až nakoniec sa nedal odblokovať vôbec . Povedal som si , že nevadí a že budem teda štartovať privedením 12 V na spínač štartéra cez nejaké tlačítko.
Lenže v takom stave ako je sa motor aj rozbehne ale po 3-4 sekundách zdochne . Ak chcem znova naštartovať musím vypnúť a znova zapnúť kľúč a zopakuje sa o. Ak ho nevypnem , nenaskočí ani na tých ár sekúnd ale len točí a nenaskočí. Predpokladám , že sa po tých 4 sekundách niečo elektricky zablokuje a odblokuje sa znova až vypnem a znova zapnem kľúčikom napätie. Meral som všetky napätia na prívodoch do vstrekovacieho čerpadla a žiaden rozdiel medzi stavom , keď to naskočí a stavom keď nie som nenameral. Takže tam asi problém nebude, ale niekde inde. Vedel by mi niekto poradiť , či je v palivovom okruhu ešte nejaké čerpadlo a ak áno, kde sa nachádza , lebo to čo som našiel pod zadným sedadlom vzadu čerpadlo nie je ale iba plavák a filter paliva. Alebo či sa niekde nachádza nejaký ventil zaradený do palivového systému , ktorý sa po tých 4 sekundách uzavrie ? Ďakujem za každú radu .
Distruptor
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 11.02.2010 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Distruptor »

Ahoj,
no ak mas 2.5 tak jedine benzin. Ohladom imo sa
opytaj tu: http://landroverforum.cz/forum/viewforum.php?f=7
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný