Lancia Thesis - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

silvik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.04.2006 22:43
Zdieľať na Facebook

Lancia Thesis - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa silvik »

Ahojte,
mam lanciu thesis 2,4 JDT1,5 roka a som s nou nesmierne spokojny. Doteraz som nemal ziadny problem. Sice od zaciatku mi tam obcas vypisuje nejaky chyby a obcas mi to nieco oznamy, ale nerozumiem tomu. V kazdom pripade nic sa s autom nedeje. Kto by tomu rozumel co to hlasi? Som z Trnavy, vedel by mi to niekto opzriet? Mam tiez trochu problem so spotrebou. Palubny pocitac mi ukazuje spotrebu 5,6l ale v skutocnosti spotreba je vyse 8 litrov. Preco to je? Da sa s tou spotrebou nieco robit?
Dakujem za rady a tiez za pripadnu pomoc, pokial by ste boli v okoli Trnavy..cca 70km.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozpor medzi údajom z PC a výsledkom vlastných údajov je vždy otázny.Je to závislé od vela okolností,dobe počas ktorej sa zbierajú údaje atd.Pri týchto sledovaniach sa robí kopec chýb ktoré deformujú výsledok.Údaj PC by som bral ako slovo morgoša,síce niečo blaboce,ale najskôr je to klamstvo. Hlášky daj radšej sem a určite sa nájde výklad čo znamenajú.
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...no pokial chodiš mesto a občas dialnica....alebo po dialnici ideš nie na spotrebu čiže 140 - 150 km a prudko akceleruješ tak 8 L je v poriadku .....ja mam 1.9 8V a v meste papka 7 L a mimo tak do 6 L pri normalnej kludnej jazde 120 km.....+ nieake dediny a kopce....
Naposledy upravil/-a duro8 v 31.12.2011 11:56, upravené celkom 1 krát.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ked mas teraz v zime spotrebu okolo 8 litrov kombinovanu tak by som to nevidel az tak cierne, otazka je kolko ti to zralo realne napr. minulu zimu

realna kombinovana spotreba je medzi 7 a 8 litrami podla tohto:
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Myslim, ze pokial to je s mestom, je 8 litrov viacmenej v norme ...

Je to predsalen 5 Valec a 2.4 ka ...

Z 1.9 16V 110 KW sme na alfe robili skoro 7 litrov kombinovanu, pravda nejazdili sme na spotrebu, ale ani ako magori, proste sviznejšie :)
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Ta jachta ma 1,8 alebo 1,9 ton . Ja osobne som prekvapený že to žerie len 8 litrov - odhadoval by som tak 9-10 .

Inak tíško závidím Thesisa je to krásne autíčko
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ja som tiez s Trnavy, myslim, ze som ta tu s nou videl, resp vidim tu jazdit len jednu, taku striebornu, alebo tmavsie striebornu :) Neviem aka to je presne farba ...

Thesis je strasne rozporuplne auto, mne sa strasne paci, ale kopa ludi hovori, ze väčší humus nevidela :(
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Tuším som tu kdesi na fóre videl v jednej téme odkaz na nejakého šikovného týpka z Trnavy, ktorý sa venuje Lancii/Fiatu. Nepamätám si číslo, ani kto to tu dával a ani tému:) Ale treba sa pohrabať v Lancia sekcii, kdesi to tam bude. Myslím, že to bolo v téme ohľadom problému s nejakou Lybrou.
Nerozumiem autám...
autokomplex
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 24.08.2004 23:51
Bydlisko: Trnava-SK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplex »

Vola sa Marek Brežný - 0905/152-392
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ved to bol, alebo je primaci technik s Tanexu nie ?

Ten brezny ...
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Viem tiez o jednom, mozno je to aj ten isty.
Volaju ho Johnko a byva na tej ulici ako je ZOS.
Ale cislo na neho uz nemam...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Thesis je pre mňa jednoznačne voľba No.1. 8l na veľkú limuzínu s min. 150Hp je OK. Mal som Kappu 2,4JTD a doteraz to bolo moje najoblúbenejšie auto a zároveň u nás najdlhšie vydržalo. Mala len 136Hp a preto bola priemerka pod 7l. Vo všeobecnosti ak daný motor bol prestavaný na splnenie prísnejších emisí, išiel hore výkon a aj spotreba. No to auto za to stojí. Žiadna tuctovka, absolútne originálny design... No ako bolo povedané, je to auto, ktoré buď totálne žerieš, alebo sa Ti hnusí. Ja ho žeriem.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Si s ňou "nesmierne spokojný" ale od začiatku ti to vyhadzuje chybové hlášky??? To si dosť nenáročný užívateľ...
Ale k veci: Najprv treba vyriešiť tie chyby čo Ti to vyhadzuje!!

Mimochodom, medzi BC a "skutočnou spotrebou" je vždy rozdiel. Píšem to sem miliónty krát, lebo ľudia nikdy nepochopia, prečo im "skutočná spotreba" vychádza via, ako tá podľa BC.

Lebo to čo tankujete, je údaj výdajného stojanu, a nie skutočne natankované litre...
Samozrejme, rozdiel je tak 3 - 10%, to čo udávaš je úlet, zasa až toľko tie pumpy nekradnú.
Druhá vec je, spotreba 8 je v zime v pohode aj na diesel.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Jergusko ako sa vylucuje chybova hlaska zo spokojnostou ?

Mali sme stilo, nastartovali sme ho, hodilo 3 chybove hlasky, ktore sme si nevsimali, a hotovo ... Auto tak slapalo 3 roky, bez akehokolvek problemu, len spotrebny material, a tak sa aj predalo :)

Neviem preco by mala hlaska na PC, hlavne u talianov znamenat hned nespokojnost s autom :D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

jergusko napísal: Lebo to čo tankujete, je údaj výdajného stojanu, a nie skutočne natankované litre...
....
hm, zaujímavé tvrdenie. O koľko sa podľa Teba mýli výdajný stojan, ktorý je úradne ciachovaný a podlieha pravidelnej kontrole? Úvahy o podvodoch by som si odpustil, kontroly odhalia len pár stojanov aj to sa dá pripísať na vrub technike ako takej a nie zámernému podvodu.
Pretože zo zákona (ak si zle pamätám opravte ma, nechce sa mi to googliť) je dovolené prekročiť hornú hranicu o 2% a dolnú o 5%. T.j. ak mi výdajný stojan ukáže 100L, reálne to musí byť 95-102L.

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní