Lancia Lybra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Lancia Lybra

Príspevok od používateľa mszinko »

Chlapi, mam na vas pomerne blbu a vseobecnu otazku. Ale zaujima ma vas nazor, kludne ja subjektivny.
Myslite, ze sa da za 3500e kupit slusna benzinova Lybra SW vratane nejakych tych vstupnych nakladov (olej, rozvody,...)? Ja viem, ze za take peniaze nic moc asi nedostanem a ze je to velmi idividualne kus od kusu, ale predsa len mate s tymito autami uz nejake tie skusenosti a mozno obcas nejaku Lybru na predaj skocite pozriet, pripadne ich opravujete.

Ak by ste mali na predaj nejaku benzinovu lybru, alebo by ste natrafili na nejaky zaujimavy kusok, dajte mi prosim vediet. Dieslovu nechcem, jazdim najcastie trasy do 10km.

Inak vedel by niekto porovnat co sa tyka kvality a spolahlivosti Lybru vs. Zeta, Evansion, 806, Ulyse? Co som tak cital, tak Lybra jednoznacne vedie, ale mozno mate iny nazor?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

zohnat sa da...len aby nasledne naklady neboli vyssie, ako nakupna cena...co sa pri limite, ktory mas, moze naozaj stat..

aj ked vychadza z modelu ulysee, predsa je to nieco ine..cize by som to naozaj zvazil, a mozno sa pozrel na nejake forum venovane lancii...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani sa Ti nedivím že Ťa zaujala.Mal som tu teraz jednu na servis a velmi príjemne sa opravovala.Robil som tam vela toho,a ešte aj taká vec ako otvorenie dverí,čo je vyslovene protivné na väčšine aut,sa robilo velmi dobre.Je to úplne zriedkavé auto svojou premyslenosťou konštrukcie.Akoby robené so zretelom na lahkosť opráv.Presný opak Audi ktoré je pritivné už od demontáže popolníka.A zaujala ma ešte jedna vec.Neskutočné plechy,perfektné a pevné.Kolízia s tým autom je asi smola.A nezvyklá hrúbka zinku.Jedno z tisíc aut kde predné svetlo vyberieš za pol minuty bez demontáže nárazníka.Učarila aj mne,a to sem chodí všetko čo sa vyrába.Haraburdy,toto je poctivé auto.Porovnanie z Ullysssé je nešťastné,je to auto s náročnejším a drahším servisom,priestranné a variabilné,dosť kazové.Aj keď zvezenie výborné.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz co je kazove, Ulysssseee alebo Lybra?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

Ulysee..

ja som tu lanciu u milana videl, bavili sme sa o nej dost dlho..a presne toto vsetko mi hovoril osobne
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ja som mal síce dieslovu, ale nič zlé nemožem povedať. velmi podarené autíčko. aj doteraz lutujem, že som ju pustil...
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

mhlavaty a petty vase nazory som uz o Lybre cital a pravdupovediac velmi ma utvrdili v tejto volbe.
Ten Ulysse necham tak, aj tak sme len traja, aj ked ta praktickost a variabilita ma dost laka.
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

Chlapi, vie niekto zhodnotit odolnost podvozku na Lybre s benzinovym motorom? Na fabii sa mi tycky stabilizatorov ozvu asi kazdy rok, cize kazdych nejakych 10t km. Napriklad brat na 307 s 1,6 benzinovym motorom nabehal po nasich cestach asi 60t km a na podvozku este nemenil nic. Na capoch sice vidiet, ze nie su nove,ale este v normale. Preto by ma zaujimalo aku skusenost mate s podvozkom Lybry?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mszinko napísal:Chlapi, vie niekto zhodnotit odolnost podvozku na Lybre s benzinovym motorom? Na fabii sa mi tycky stabilizatorov ozvu asi kazdy rok, cize kazdych nejakych 10t km. Napriklad brat na 307 s 1,6 benzinovym motorom nabehal po nasich cestach asi 60t km a na podvozku este nemenil nic. Na capoch sice vidiet, ze nie su nove,ale este v normale. Preto by ma zaujimalo aku skusenost mate s podvozkom Lybry?
na lybre mi začali klepkať ked mala skoro 200 000km.
vymenil som ich za nejakém noname a tie začali po 30 000km znova buchať, potom som kupil lepšie, cena za 1ks bola nejakých 450sk, odjazdil som asi 30 000km a stále boli v pohode, potom už neviem auto som predal...
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

Tak chlapi Lybrusu uz mam z nemecka doma. Nemam k nej zatial taku doveru ako k mojej rovnako starej Fabii, ale snad ju casom ziskam. Zatial len prichadzam postupom casu na veci, ktore uz nahlodal cas. Lybra ma na tachometri natocenych okolo 100 000km, ktorym ale samozrejme neverim. Prvy krat bola prihlasena zaciatkom roku 2000 a medzi papiermi som nasiel vypis z Lanciu servisu, podla ktoreho bola v autorizaku servisovana do roku 2007 v ktorom mala nabehane podla tohto vypisu okolo 70000km. Potom je uz minulost mojho auta neznama :). Auto bolo burane, zadne dvere a pravy zadny blatnik ako aj zadne prave dvere boli striekane. Neviem si tak uplne predstavit ako asi ta nehoda vyzera ale snad to nebolo nic vazne, zo spodu to pre mna ako pre laika vyzera normalne, uvidime co povie mechanik. Bolo to zrejme burane uz davno, podla toho vypisu bol na aute v roku 2001 pouzity tmel, ktory je podla KO na pravych zadnych dverach. Ak by niekto vedel, co od tohto narazu mozem pripadne este ocakavat, budem rad, ked sa vyjadrite. Taktiez uz chytila hrdza podbeh alebo ako sa to vola pod tymito dverami a to za normalnych okolonosti Lybry nezvyknu.
Dalsia vec je,ze svieti kontrolka air-bagu. Nemec povedal, ze sa podarilo dcere vytiahnut konektor pod sedackou pri upratovani. Uvidime co povie diagnostika.
Zatial z tejto Lybry nemam az taky dobry pocit, ako som ocakaval, ale zase za 2000e s takmer uplne novymi zimnymi gumami na diskoch toho cakat asi vela nemozem. A tak to aj beriem. Mudrejsi budem po navsteve mojho servisaka, zatial len take moje prve dojmy.Tak snad si na seba zvykneme a budeme obaja spokojni :)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ten konektor airbagov je závada skoro na každej. aleaj vw group s tm má problémy. je to ale zanedbatelná chyba.
a tá buračka? to ťažko posudzovať,zálež ako to bolo aj opravené.
inak za 2000€ je dobrá cena, ale určite budeš musieť niečo zainvestovať. ak chceš mať auto strednej triedy s výbavou, čo stlo nové cez 30 000€, nrčakaj že
  • za 2000€ kuipš v takom stave ako bola pred 11 rokmi...[/list:u]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Nemec povedal, ze sa podarilo dcere vytiahnut konektor pod sedackou pri upratovani.


no ked je zavada takato banalna, preco ten konektor nezasunul naspat a bolo by vyriesene ?

Vies ja najviac na autach milujem fesakov ktori tvrdia nezmysly pricom oprava samotna zaberie menej casu ako vysvetlovanie. A to nehovorim ze vysvetlovanie je stokrat kazdemu somarovi co pride na auto pozriet... ach jaj.
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

mp3turbo aj ked zasunies konektor spat tak kontrolka nezhasne, treba vymazať chybu na diagnostike. Ale hovorím, môže to byť aj niečo iné, uvidím koncom budúceho tyzdna.

Petty máš pravdu a ja to aj tak beriem, je to 11 ročne auto s veľkou výbavou takže mačka vo vreci je to veľká. Ja som zmiereny s tým, že to bude pýtať peniaze. Ale pokiaľ to nebudú nejaké 500e čiastky ako by mi hrozili pri dieslovom motore, tak to bude v pohode.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne po zapojeni spolujazdcovho airbagu prestalo svietit automaticky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní