Lancia Lybra sw 2.4 jtd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Lancia Lybra sw 2.4 jtd

Príspevok od používateľa robertru »

Pekný den. Chcel by som sa informovat,resp. poprosit o radu ,či skusenost ak niekto taku má. Ako možno hodnotit motor 2.4 jtd v lybre?.....rozhodujem sa či také auto kupit,alebo nie....a teraz som trochu zmetení,lebo jedna polovica (asi ta večšia :41c2:), dost kritizuje lancie -životnost,servis,dostupnost n.dielov atd..... a dalši ju hodnotia ako super auto....

ja mám možnost kupit Lybru sw 2.4 jtd 150hp r.v. 2003 so 163 000 km...neviem,ale nemá už životnost na hranici takyto motor s takým počtom km??... niektorý my odporučaju benzín aj to iba 1.6 16v,a že na tie silnejšie mám zabudnut,pre vysoku poruchovost a drahí servis.

Vdaka za každu radu či skusenost.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ten motor je už minimálne 30 tis. km po smrti!

Panebože, ľudia, ste normálni?!
robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertru »

Ten motor je už minimálne 30 tis. km po smrti!
....to myslíš ironicky,?...či uprimne?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Upozornenie: Moje príspevky môžu obsahovať iróniu
hadaj :-)

cicmanec ti tym chcel povedat, ze auto sa nekupuje podla cisla na budikoch, ale podla stavu, tem, v ktorych sa to rozoberalo, je tu kvantum, staci hladat :-)
robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertru »

o.k......ja som ho videl zatial len na fotkách maju ho v autobazare Minox Nove zámky....a z pohladu vyzerá velmi zachovalé aj interier aj exterier..no jasné ,že iná je vec ,ked ho človek vidí na vlastné oči....ja som sa len chcel spýtat,ako možno hodnotit stav takehoto auta s tými km a ročníkom...[/img]
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ako mozno hodnotit stav? jedine nazivo a najlepsie s niekym, kto sa vyzna
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Tiez som pred nedavnom chcel kupit lybru,ale 1.9JTD.Zhanal som ju vsade kde som vedel,ale nenasiel som kus,ktory by sa mi pacil.Lybra sa na Slovensku nikdy nepredavala,vsetky su dovezene.Ked by som natrafil na dobry kus,hned ho vezmem,ale zatial bohuzial som videl len pozliepane polovraky.Ked ti niekto poradil,ze pri tych km co si napisal,ze auto za polovicou zivotnosti,tak sa na to vykasli a nekupuj to,lebo zrejme nemas pri sebe ludi,ktori tomu rozumeju.A never tomu,ze to ma tolko nabehane,kebyze to bolo raz tolko,tak to uverim skor.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Asi pred rokom tu bola v inzercii jedna Lybra, 2.4 JTD, Taxi s nieco cez 600 000 km, niekde okolo Ziliny. Dost ma to prekvapilo, prave koli tomu motoru a Taxi (nie ze by nemohlo byt, no skor by som cakal 1.9 JTD). Takze az tak zle auto to nebude. Ze by to bolo skor o servise?
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

nie je to zlé auto, akurát kvôli hmotnosti toho motora predná náprava trpí o niečo viac ako u 1,9jtd, ale ajtak ten podvozok niečo vydrží, jediný problém o ktorom viem u 2,4jtd ktorý sa prejavuje na viacerých motoroch je hrkotanie reťaze na olejové čerpadlo, keďže sa po čase vyťahá, inak sú to spoľahlivé motory
andy888
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10.09.2008 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy888 »

Ahoj ak ti môžem poradiť kupuj radšej Lybru z motorom 1.9Jtd.. ja som ju mal 2 roky za ktore som na nej najazdil okolo 80 000km a mozem povedat ze je to maximalne konfortné auto ktoré pôsobí luxusne este aj dnes.Okrem beznych vecí ako rozovdy ( 105Eur + 25 Vodná pumpa, ramená 60Eur/ks, ložisko 45Eur/kus) som za tie 2 roky nemusel nič akutne menit..kamaratovi sa to autostrasne pacilo ale kupil motor 2.4 Jtd ktorý oproti 1.9-ne omnoho hlučnejčí, tahší (rýchlejšie opotrebenie predenj nápravy) a hlavne žere okolo 8l/100km co v zhladom na jeho jazdne vlastnosty je maximalny nepomer lebo ti garantujem že ta 1.9 je svižnejšia od spodu a ked sme sa nahanali nebol vidieť žadny rozdiel.. to je ale len môj názor..Inak mna od Lybri tiež každy odhováral a dobre že som sa nenechal.. do teraz som ani jedno auto nemal dlhšie ako rok..
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tihi222 »

robertru napísal:o.k......ja som ho videl zatial len na fotkách maju ho v autobazare Minox Nove zámky....a z pohladu vyzerá velmi zachovalé aj interier aj exterier..no jasné ,že iná je vec ,ked ho človek vidí na vlastné oči....ja som sa len chcel spýtat,ako možno hodnotit stav takehoto auta s tými km a ročníkom...[/img]
no tam v nz ma asi 2tolko co ukaze budik.raz som tam bol pozerat auto no stacilo pozriet pár a isiel som prec,inak interier v kazdej pekne vytepovani,nove pedale,na volant novy potah atd..,k teme: kamarat ma lanciu ale 1.9JTD nemá ziadne problemy,ND ako na ostané auto,nejaké veci ano drahé ale nie extremne.za tie peniaze dostanes poriadnu vybavu za dobru cenu,nemá komlikovane napravy ako napriklad passat,ked kupis poriadny kus a nie stocenku z talianska co ma uz 400tisic ak nie viac tak budes stim spokojny.
ferka
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04.01.2008 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferka »

podla foto toho auta co som si pozrel usudzujem ze ma naslahane tak cez 300 tis km real az nie viac, ale za tie ecka slusne auto vykon, vybava, keby si chcel km do 170 tis musis kupit voz od 2008 a vysie, na slvensku maju vsetky auta aj 97 rok oktavky tak okolo 140tis :d :D aj ked real je tak cez 500tis, skus pozriet , www.mobile.de...... mozno trosku pravdivejsie km, ale k tomu tvojmu motoru vemi dobre odhlucneny dnu vozu, vykon velmi dobry, spotreba pod 7l tazko v reale
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mal som 2 autá s tým motorom a nemôžem naň povedať ani slovo. Skvelý motor, ťahúň v zábere super kultivovaný chod. 400 000km bez problémov.

Keci o váhe púšťaj jedným uchom dnu,druhým von. Každý kecia o vysokej váhe, no nikto Ti nepovie, že celé auto s 2,4 je od 1,9 ťažšie o 30kg . So životnosťou nápravy nemá absolútne nič spoločné.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jaaj nevies o autech nic a vybral si si prave ten najhorsi dizel macka vo vreci.je kopec inych znaciek ako talianske a este dizel.ked to bolo nove tak to bolo v pohode,jazdenka talianska je asi nieco take ze kazdy tyzden sa nieco opravuje.jeden chlapik u nas kedysi ma 3 rocnu alfu 165.po roku to predal koli poloose ktora stala tolko ze radsej predal 4 rocnu alfu za 80 000sk.a potom ked to predal spustil.talianske auta su take ze napr 3 hodiny sa vozis a 3 hodiny opravujes.a je to skuseny automechanik co si opravi vsetko sam no taliana nikdy uz nekupil.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Robertru, hlavne nepočúvaj tohoto rozprávkara-kecálka. On ani len netuší o čom tliacha [img]http://landroverforum.klape.cz/forum/im ... kol-01.gif[/img]

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní