Lancia Lybra - nedostatky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Ked si kupis vydojenu kravu zlozenu z troch kusov za par evri tak nemozes cakat zazraky. Stabilzator, spojka a podobne blbosti su spotrebak co odchadza na kazdom aute nie len na lancii. Ale tak hlavne, ze sme zdravi. :3906:
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

:40bd: :40bd: :40bd: Tak ten prvý prispievatel to je kusan Lancia a Fiat náprava zo slabeho plechu- a ktorý plech myslíš,pouč masom strašne zvedavý.Najhoršie je že takýto znalci ovplyvnujú ludí ktorí o tom vedia este menej ako oni
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

Octavia fabia golf FAVORIT a iné DAS AUTA majú zadnú nápravu z do "U" profilovaného plechu uchytenú cez dva silentbloky to máš pravdu a celú a to je všetko a z tej mám strach,Lybra má dva priečne ramená z plechu uchytené štyrmi silentblokmi dva v strede dva pri kolesách+ dva vlečené duté duralové ramena každé uchytené v jednom vačšom silentbloku a menšom s dvomi vykyvnými silentblokmi umožnujúcimi zmenu zbiehavosti a odklonu podla zataženia+priečny torzný stabilizátor-asi tak má vyzerať naprava na aute ,tá prvá opísaná býva aj na privesných vozíkoch,ale to vačšina verejnosti ani len netuší na druhej strane ani jej to nie je treba tušiť
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Prosim Vas, to mi tu chcete nahovorit, ze naprava je z plechu??!!. To snad nie!! Ked uz tak, suciastka ktora vznika a tvar sa dosahuje tvarnenim, je vylisok, suciastka ktora vznika odlievanim sa nazyva odliatok a pod. Co tu mate stale s tym Vasim PLECHOM!
To mi chcete nahovorit, ze bezne pouzivany PLECH sa pouziva na napravy?? No asi nova doba. Ved tam musia byt totalne ine mechanicke vlastnosti materialov, sposob zatazenia, ci v tlaku alebo v tahu apod.
Septimo900
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.01.2011 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Septimo900 »

Ano napravnica zadna na lybre je z dvojiteho plechu,ktorý zhnije-nehovorím o ramenách ty sedlák ,ale okolo strun tlmičou. Ja som nemal jednu lybru,takže viem od šrobu ako to je.Jednu mi doviezli z Nemecka-zadna naprava uplne prehnita aj karoseria-podbehy atd-hnoj-výmena turba,spojky-ktorá sa tak tažko stláčala,že som si chvílu myslel,že to je brzda.Druhu z Italie-absolutne bez korozie-vypínače polámene a podobne závady ako ta prvá.Jasné ma to 10 rokov ja to beriem a Lybru mám za super auto,len na každej jednej boli podobné veci ktoré som musel porobiť.Na tej z Talianska je auto ako nové-kilometre jasne,že nepasuju,lebo aby r.v.2000 malo najazdených 140000km je ako pre 1,9jtd nič,ale turbo olej priam tlačilo do sania.Minimálne raz toľko kilometrou ma to auto.Stačí si pozrieť milí lybristi naš autobazar.eu ani jedna lybra nema viac ako170000km a to je smiešne.Trochu realnejšie je mobile.de alebo scout,kde to už tak neplatí a tam neni zase ani jedna pod 200000km,ale jedno maju spoločne všetko čo sa na Sk dovezie je pc anulovane a ponukaju nové auta-to sa mi lubí.Lybristi nechcel som vas uraziť ani nahnevať ja mam par skusenosti o týchto autách,lebo ho nemám rok ale pár rokov.Lybra je super vozba,ale ma svoje muchy ako každe.Možno ste mali štastie a žiadna z týchto závad sa vám neprejavila-tak vám to prajem.Naposledy som menil som uloženie na radiacej páke na lybre nie na mojej a to vám poviem je nadhera.potom,ked sa vam to stane,že páka vam bude lietať,tak to bude oriešok.Fiat to ma tak isto.
Septimo900
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.01.2011 18:00
Zdieľať na Facebook

Re: Lancia Lybra - nedostatky

Príspevok od používateľa Septimo900 »

RS1001 napísal
...ty si sa náhodou nepriotrávil niečim? :4012: Si priotvor okno možno ti to pomôže :d :D[/quote]

Skus rozobrať zadne dvere a pozri sa na čom je uchytena ta stahovačka,alebo len tak si kukni vraky Lybry na autobazare.eu a zavolaj tam a opýtaj sa ako často sa im predávaju take veci z Lybry.Jeden z topolčian-konkretne -Nemčice- kupeje čisto nove sady na opravu radiacej páky-ma ich tam asi 30 a minaju sa ako rožky.vieš prd
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Re: Lancia Lybra - nedostatky

Príspevok od používateľa rolu »

Septimo900 napísal:Takže na lybre sa lamu často vypínače na okna,kufor,mriežky na kureni-skratka plasty ako take stoja za nič.Odchádzaju turba,stabilizátory,spojky-lebo ich žiaden talian ani nemec nemení.Pokial mate lybru dovezenu z Nemecka,tak je uplne zhnita.Lancia aj Fiat maju zadnu napravu z veľmi slabého plechu a preto často zhnijú.Lybra ma veľmi zle navrhnute kurenie,pretože sa stále rosí-ma elektricke klapky,ktore su nedoriešene.Auto ako celok je veľmi pekné,luxusne a pohodlne,ale ako každe auto ma svoje slabiny.Lamu sa aj stahovačky okien-potom okno pada a je stale priotvorene.V predných svetlách ma skoro každy muchy,ale to je v pohode,lebo sa daju rozobrať a vyčistiť.Viem vam poradiť ohladom lybry čokolvek. :3c90:
Sedlak je ten čo ťa ráno obúval - kde tu píšeš o nápravnici ty Enzo ferari,moceš tu o náprave ty slabý plech.A ktomu roseniu na ovládacom paneli klimatizácie a kúrenia je tlačítko MAX ktoré zariadi odvlhčenie ale len ked máš funkčnú klímu ty chytrák. A to o tých nekvalitných plastoch to je tiež gol,aj to odvolávanie sa na autoscout de.Nevies kde je sever ak, najdeš ešte jedneho človeka ktorému prehrzdavelo čokolvek na lybre tu sa ti ospravedlním inak si pre mna net-opravár ty teoretik
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coryoss »

Mriezky na kurení polámané,umely drziak tiahla prednych okien ulomeny uz asi 4 krát a čelne sklo zarosené,áno vtomto má mozno pravdu,toto mám namojej Lybre aj ja.Ale mám ju 8rokov a nikdy sami ešte nic nepokazilo.Teda sorry,raz mi prestal dobíjať alternátor azrovna som bol v Taliansku ale žičnul som sitam 3 baterky adosiel som bez problémov domov.
corallo
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 08.02.2007 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corallo »

Septimo900 napísal:Ano napravnica zadna na lybre je z dvojiteho plechu,ktorý zhnije-nehovorím o ramenách ty sedlák ,ale okolo strun tlmičou. Ja som nemal jednu lybru,takže viem od šrobu ako to je.Jednu mi doviezli z Nemecka-zadna naprava uplne prehnita aj karoseria-podbehy atd-hnoj-výmena turba,spojky-ktorá sa tak tažko stláčala,že som si chvílu myslel,že to je brzda..
Ibaže tne "hnoj" má celoznikovanú karosériu a zhnitú lanciu som videl - prismu naposledy.
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

arara napísal:
Aprox napísal:Prosim Vas, to mi tu chcete nahovorit, ze naprava je z plechu??!!. To snad nie!! Ked uz tak, suciastka ktora vznika a tvar sa dosahuje tvarnenim, je vylisok, suciastka ktora vznika odlievanim sa nazyva odliatok a pod. Co tu mate stale s tym Vasim PLECHOM!
To mi chcete nahovorit, ze bezne pouzivany PLECH sa pouziva na napravy?? No asi nova doba. Ved tam musia byt totalne ine mechanicke vlastnosti materialov, sposob zatazenia, ci v tlaku alebo v tahu apod.

a co myslis ze sa lisuje naprava s kusa zeleza?pravdaze sa to lisuje s plechu




Pocul si uz niekedy o technologickom postupe nazvanom kovanie alebo zlievanie? Si total vedla.
Naposledy upravil/-a Aprox v 25.01.2011 21:42, upravené celkom 1 krát.
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Septimo900 napísal:Ano napravnica zadna na lybre je z dvojiteho plechu,ktorý zhnije-nehovorím o ramenách ty sedlák ,ale okolo strun tlmičou. Ja som nemal jednu lybru,takže viem od šrobu ako to je.Jednu mi doviezli z Nemecka-zadna naprava uplne prehnita aj karoseria-podbehy atd-hnoj-výmena turba,spojky-ktorá sa tak tažko stláčala,že som si chvílu myslel,že to je brzda.Druhu z Italie-absolutne bez korozie-vypínače polámene a podobne závady ako ta prvá.Jasné ma to 10 rokov ja to beriem a Lybru mám za super auto,len na každej jednej boli podobné veci ktoré som musel porobiť.Na tej z Talianska je auto ako nové-kilometre jasne,že nepasuju,lebo aby r.v.2000 malo najazdených 140000km je ako pre 1,9jtd nič,ale turbo olej priam tlačilo do sania.Minimálne raz toľko kilometrou ma to auto.Stačí si pozrieť milí lybristi naš autobazar.eu ani jedna lybra nema viac ako170000km a to je smiešne.Trochu realnejšie je mobile.de alebo scout,kde to už tak neplatí a tam neni zase ani jedna pod 200000km,ale jedno maju spoločne všetko čo sa na Sk dovezie je pc anulovane a ponukaju nové auta-to sa mi lubí.Lybristi nechcel som vas uraziť ani nahnevať ja mam par skusenosti o týchto autách,lebo ho nemám rok ale pár rokov.Lybra je super vozba,ale ma svoje muchy ako každe.Možno ste mali štastie a žiadna z týchto závad sa vám neprejavila-tak vám to prajem.Naposledy som menil som uloženie na radiacej páke na lybre nie na mojej a to vám poviem je nadhera.potom,ked sa vam to stane,že páka vam bude lietať,tak to bude oriešok.Fiat to ma tak isto.


Co to tu Ty trepes o naprave, napravnici, ved Ti unikaju pojmy. Aj pre Teba slnko svieti, neboj. Mal som na klavesnici uz trosku ine slova, ale s Tebou sa ocividne neoplati. Skoda klesat na Tvoju uroven.
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

:40bd: Tápaš a už riadne, takže pomaly a po jednom:v prvom prispevku pišeš o nekvalitnom plechu na napravach,v druhom už trepeš o nápravnici,čo sú dve rozdielne veci ak nevieš aky je v tom rozdiel vysvetlim ti to.
Odporuješ si sam pretože na jaednej strane tu taraš o spuste chýb a v zapatí konštatuješ že maju tie autá s ktorými si sa stretol 2OO a viac tisíc km,tak to je fakt divne že sa niečo opotrebí
A ešte jeden poznatok ak mi niekto dovezie auto s prehnitou napravnicou,prahmi,proste hnoj,ako píšeš tak v nom nebudem menit turbo spojku a ja neviem čo ešte všetko,ale pošlem ho do ...jedine ak by mi ho dal grátis s tým si viem poradiť ale to je tvoj biznis,vela uspechov.
A opakujem ak najdeš jedineho človeka ktorý ma rovnakú skusenost s koroziou pri tomto nadstandarne vybavenom a pozinkovanom aute ospravedlnim sa ti,a vynechaj trapnosti s dalším nickom.
:40bd:
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Septimo900 : "zadna naprava uplne prehnita"



Prosim Ta este mi povedz kde bola ta zadna naprava uplne prehnita? Vaz slova, lebo Ta budem musiet zotriet.

Sa mi tak zda, ze uz nevies co mas povedat, tak tu trepes. V jednej vete napises aky je to hnoj a nato hned v dalsej napises aka je na Lybra super stroj. Ved si ani za slovom nevies stat.
Tak ked o niecom hovorim aky je to hnoj, nebudem si davat vozit do SR . . .
Septimo900
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.01.2011 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Septimo900 »

chlapci, kedze mate svoj rozum, tak vam dokazem, ze to tak naozaj bolo ako som napisal...zadnu napravu mam stale doma a aj vsetky ostatne spomenute veci.mozme sa stretnut s mozem vam to ukazat.mozete sa ukazat, hrdinovia;-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To nebude nutné, úplne nám bude stačiť zopár fotiek, ktoré nebude pre teba problém sem do pol hodiny zavesiť keďže diely máš doma. Či?

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní