811 828
inzerátov
Pridať inzerát

Lancia Kappa 2.4 tds - stahuje mi baterku

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Lancia fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
misike2011
Založený: 13 marec 2012
Nabehané: 3 min
Predmet: Lancia Kappa 2.4 tds - stahuje mi baterku PríspevokZaslal: 31.08.2013 11:32   
Ahojte mam problem s baterkou na Lancii Kappa 2.4TDS niektory den my vysla nafta a ked som dolial tak som dlho startoval auto ale mi naskocilo,ale potom mi to zacalo stahovat baterku co mi ovsem predtym nikdy nerobilo a neviem s akeho douvodu a stale sa mi vsetko obnovy na palubnom pocitaci.Co stym mam robyt?
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2335)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 24 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 31.08.2013 14:50   
V prvom rade ak si štartoval dlho a v kuse asi dostalo všetko trochu na čumák.Prezri všetky silové spoje plusové aj mínusové na baterke aj na motory,možno budeš mať šťastie.Druhá možnosť je použiť klampmeter (obkročný ampérmeter) a odmerať štartovací prúd,zároveň merať palubné napätie.
Citovať
ibauto
Založený: 30 apríl 2005
Nabehané: 18 min
PríspevokZaslal: 01.09.2013 19:07   
Nech sa páči kartičku za takýto inteligentný príspevok.

Lakinooo
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (230)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 22 hod
PríspevokZaslal: 02.09.2013 06:44   
Tiež myslím že sa dakde vyhrial niektorý silový spoj a teraz tam vzniká nejaký úbytok napätia...bežne sa to stáva jak sú lisované spoje-oká na šrouby na koncoch káblov...už som sa s takým stretol viackrát že medzi alternátorom a baterku úbytok aj cez 1V potom baterka ide KO lebo je nenabitá dlhodobo. Dačo sa stratí aj na mínuske-kostre nakoľko tá ide cez kostru auta a železo ako také je horší vodič , niečo ubudne ešte na poistkách a problém je na svete.Alternátor v porádku na výstupe krásnych 14,2 a na baterke ledva 13V.

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Lancia fórum