821 257
inzerátov
Pridať inzerát

Lancia Delta - zaseknute predne brzdy

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Lancia fórum
Odpovedať Nová téma
<12
Autor Správa
VLADY
Vážený člen - Gallardo (228)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 14 hod
PríspevokZaslal: 02.02.2015 10:24   
Má-nemá toľko sily... ja mám pocit ak brzdím s posilovačom a bez (že je motor vypnutý) že taký posilovač pridáva doať veľa možno aj 40-50% pri normálnej funkcii.
A stačí že pridáva trochu možno tak desatinu ,na trvalý prítlak a vytvorenie tlaku v systéme to stačí a aj teda na pribrzďovanie kolies...ale ak je to len predok tak sa to vylučuje...
jedine hlavný valec že by mal nejaký problém, alebo či tam niesu nejaké na jeho výstupe ventily na nejaký zbytkový tlak (ale to zas býva zvyčajne na zadné bubny len...
A tesnenia na brzde na piestikoch ak to bolo menené tam nemôže byť problém že by bolo dačo zle veľkostne tvarovo rozmerovo dnes sa predáva kadečo ako ND... Treba zistiť že či to je zadreté ne piestikoch alebo na vodítkach...
Založený: 09 apríl 2008
Nabehané: 3 hod 11 min
PríspevokZaslal: 02.02.2015 10:30   
Netvrdim, ze je to tento pripad, ale nam robil to iste Peugeot 605. Boli to predne brzdove hadicky. Rozpadli sa z vnutra a po stlaceni pedala tlak kolesa zabrzdil, no po uvolneni pedala tie hadicky brzdovku spat neuvolnili a zostali zabrzdene. Z von nie je mozne vidiet stav hadicky, po vybrati nesli prefuknut oboma smermi.

Na Lade Samare nam zase robilo to iste jedno koleso, nakoniec to bola ohnuta vodiaca tycka a po zabrzdeni sa cely strmen spriecil.
Citovať
vico41
Založený: 29 október 2012
Nabehané: 1 hod 5 min
PríspevokZaslal: 02.02.2015 16:26   
Takto ja som.najprv preresnil.hlavný brzdovy valec lebo to slabo brzdilo potom zrazu z nicoho nic zaalo po 3 tyzdnoch ich zasekavat tak som vsetko rozobral vycistil poskladal kupul nove platnicky 2 tyzdne klud zase tak som vymenil obe hadicky problém stale tak.som.kupil.gumicky do.strmenou a aj tak sa to.neviriesilo
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (228)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 14 hod
PríspevokZaslal: 02.02.2015 17:50   
No ale ak slabo brzdilo tak predsa len pretesnenie hl valca mi príde zbytočné, Ale to píšem len tak ako názor...ono nič sa s tým zle nespravilo ak si ho pretesnil. Ale ak slabo brzdilo tak buď nefungoval posilovač alebo boli na vine platničky alebo dačo okolo nich.
Nová tvár - Trabanto (16)
Založený: 10 júl 2008
Nabehané: 13 hod 5 min
PríspevokZaslal: 02.02.2015 17:56   
Tak ako to niekto tu už napísal,brzdové hadičky sa zvnútra rozpadnú a fungujú ako jednosmerný ventil,smerom k piestiku púštaju,spať nie,skús zatlačiť piestik bez povolenia odvzdušnovaku,ak ti pojde hladaj chybu v mechanických castiach,vodítkach,alebo piestik samotný,ak nie, je problém v hadicke
Odpovedať Nová téma
<12

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Lancia fórum