808 259
inzerátov
Pridať inzerát

Lancia Delta - chybovy kod U0422

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Lancia fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
citronsk
Nová tvár - Trabanto (10)
Založený: 13 júl 2009
Nabehané: 13 dní 18 hod 59 min
Predmet: Lancia Delta - chybovy kod U0422 PríspevokZaslal: 29.05.2013 13:15   
zdravim,

potreboval by som radu od tych co sa vyznaju v autodiagnostike, vlastne mam dve otazky.. 1. diagnostika mi vypisala chybu "U0422 - funcke setrvacnosti, prerusovany".. no netusim o co vobec ide...? presiel som par odkazov na webe no nic blizsie som nenasiel...

2. otazka je ci si riadiaca jednotka v aute pamata vymenu (stav pocitadla km v danom okamihu)
oleja aj bez toho aby bolo k k autu pripojene nejake zariadenie, napr. na zresetovanie intervalu vymeny oleja?
Teda jednoduchsie: vie RJ o tom ze bol olej vymeneny aj ked bol iba mechanicky vypusteny stary a naliaty novy, bez toho aby sa k autu pripajalo hocjake zariadenie na zresetovanie intervalu?

Lancia Delta III 2.0 Mjet 2009

Dakujem za rady
Citovať
colinixXx
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 05 december 2009
Nabehané: 43 min
PríspevokZaslal: 29.05.2013 16:59   
Zdravím
k 1: U0422 znamená Chybné dáta prijaté z Body Control Module. BCM (RJ komfortu)riadi el. okná, zrkadlá, centál, immo, klímu a podobné "rozmaznávatká". Takže chybu by som hľadal tam. Funguje všetko? Aj keď to mohlo byť len dočasné a už to znovu ide.
k 2: RJ to nemá ako zistiť a Delta III sa resetuje prioritne cez diagnostiku. (Neviem, či funguje aj nejaká kombinácia kláves priamo v aute)
Záver: treba to napichnúť na značkovú diagnostiku, príp. jej alternatívy pre Fiat-Chrysler. Univerzálna asi nebude postačovať (tá je ako univerzálne poťahy - pasujú na všetky autá, ale ani na jedno poriadne), hlavne čo sa týka iných rj ako motora.
Citovať
citronsk
Nová tvár - Trabanto (10)
Založený: 13 júl 2009
Nabehané: 13 dní 18 hod 59 min
PríspevokZaslal: 29.05.2013 17:14   
..praveze funguje vsetko, teda aspon som nepostrehol zeby nieco z toho nefungovalo co si vymenoval... jedina vec co robi zlobu (len v zime) je parkovaci senzor.. Mozno aj ten by mohol patrit pod ten danu chybu vypisanu diagnostikou..

ak by som sa mohol este spytat, je mozne na tomto aute zistit cez znackovu diagnostiku napr. mieru zanesenia DPF filtra, alebo funkcnost tlmicov (elektronicky riadene tlmice, funkcia SPORT)?

dakujem za objasnenie!
Citovať
avelmak
Obľúbený člen - Bawo (89)
moderátor fóra
Založený: 25 december 2008
Nabehané: 1 mes 14 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 29.05.2013 17:48   
Na to nemusis mat origo diagnostiku,Bosch to vie.Vie aj stav DPF,a tlmice taktiez.Dokonca vie spustit aj regeneraciu DPF.Pravdepodobne budes mt nieco so Can Bus systemom/zbernicou/.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (647)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 13 dní 7 hod
PríspevokZaslal: 29.05.2013 21:20   
Chybu netusim. Ked vsetko funguje, vymazal by som to a skontroloval neskor...

Reset servisneho intervalu, regeneraciu DPF spravi aj fiatecuscan.

Co sa tyka planovanej servisnej hlasky, ta zmizne sama tak do 1500km. Schvalne som to skusal nezresetovat, neviem ci to skorej nepocita pocet startov, ale prestane otravovat aj bez zasahu.

Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Lancia fórum