Lancia Delta 1.6 JTD skusenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maxipes
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 31.10.2010 06:59
Zdieľať na Facebook

Lancia Delta 1.6 JTD skusenosti

Príspevok od používateľa maxipes »

Chcel by som vedieť či ma niekto s týmto autom skúsenosti ohľadom motora(vstreky,dvojhmota...), jazdných vlastnosti, spoľahlivosti, robotizovanej prevodovky a celkovej kvality auta.

Vopred ďakujem
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

je to fiat bravo v inej karoserii.

Brutalne predrazeny prd.

inak pekne.

Fiat celkom vie naftove motory, to je fakt.

Tazko predajne v buducnosti - kedze Fiat je tesne pred krachom.

Velmi slaby znackovy servis.

Minimum aut predanych v SR.

Skor volba srdca ako rozumu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Sú to relatívne nové autá. Skúseností bude málo, no ja som s Talianmi nikdy nemal problém. Fiat je pred krachom už viac ako 20r. a vzhľadom na stúpajúce podiely na trhoch sa o jeho budúcnosť nebojím. Lancia v rámci Fiatu vždy oslovovala klientelu túžiacu po luxuse. Je to síce Fiat no vždy lepší ako Fiat. Kvalitnejšie materiály v interiéry, lepšie odhlučnenie, lepšie vyladené jazdné vlastnosti. Takže s tým predražením to síce je ako tak pravda, ale za tú cenu dostávať predsa len viac ako v prípade Fiatu. Choď do toho.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

je to to iste ako napr. VW Golf a Audi A3 to iste auto len iný kabát . Ale aspoň pre Fiete sa da veriť že človek dostane kvalitne auto čo u VW nehrozí .

Inak Lancia Delta je fakt ohromne a krásne auto . Motora a ani ničoho iného by som sa nebal nakoľko posledná generácia Fiatu Bravo je takmer bezporuchové auto . Pozor si treba dať akurát na klasické novodobé dieslove problémy ako filter pevných častic , dvojhmota . vstreky a pod. .

Hodne by som uvažoval aj nad 1,4 T-jet nakoľko som na tie motory nepočul nič zle . Od každého čo to ma som počul len a len chválu a to su auta čo majú aj viac ako 250 000-km absolútne bez najmenších problémov .

Delta ma vzadu bezkonkurenčne veľa miesta je max pohodlna , kvalitne spracovaná , dokonalé krásna a jedinečná . Je to auto ktoré ma v sebe aj nejaké čaro a človek sa na neho vie strašne naviazať ako napr. Renault Avantime , VelSatis , Lancia Thesis a pod. auta .

No a čo sa týka krachu Fiatu tak to určite nehrozi . Fiatu sa celkom dari .

Nové krasne Lancie Y . Nečakavane maxi predajne výsledky Fiatu Fremont . Perfektne predávaná F 500 , Panda , Punto. Ducato jedno z najpredávanejších ak nie najpredávanejšie úžitkové vozidlo. Akurát ak by sa lepšie predávalo Bravo bolo by to super .
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...keď hovoríme o aute Fiat tak ano je pravda že im zdochla koza...ale ked hovoríme o spoločnosti resp. firme (značke) Fiat tak určite nekrachne.....ďalšie produkty ako Ferrari, Iveco, Fiat professional, Chrysler atď. im ide viac než dobre....
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

ze fiat pred krachom... :28b7:

Mame doma verziu s 2.0jtd, takze s motorom 1.6 motorom vela skusenosti nemam, no treba brat do uvahy, ze to auto ma svoju vahu... cim nehovorim, ze 1.6 musi byt prislaby, nesedel som verzii s tymto motorom... ak by ta zaujimali nejake specifika mimo motora, napis... neviem ci uvazujes nad novym alebo z druhej ruky.. my sme to kupili z druhej ruky 140 000 km, interier ako novy, ani som tomu nechcel verit... jedine na pedaloch bolo poznat ze auto nevyslo prave z fabriky..
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Len doplním že Fiat Powertrain (FPT) patrí vo výrobe diesel agregátov do prvej trojky na svete spolu s Cummins a inými. Napr. v roku 2011 bol na 2. mieste v triede 3,0 - 9,9 litrových...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

citronsk napísal:ze fiat pred krachom... :28b7:

Mame doma verziu s 2.0jtd, takze s motorom 1.6 motorom vela skusenosti nemam, no treba brat do uvahy, ze to auto ma svoju vahu... cim nehovorim, ze 1.6 musi byt prislaby, nesedel som verzii s tymto motorom... ak by ta zaujimali nejake specifika mimo motora, napis... neviem ci uvazujes nad novym alebo z druhej ruky.. my sme to kupili z druhej ruky 140 000 km, interier ako novy, ani som tomu nechcel verit... jedine na pedaloch bolo poznat ze auto nevyslo prave z fabriky..
Interiér bol nový preto, lebo ste trafili na kus, kde bolo naozaj poctivých 140.000km. Inak asi Ťa prekvapím, ale aj obyčajný Renault Kangoo 12 ročný, ktorý má 250.000km a vystriedal 7 majiteľov, ktorí sa ku nemu nesprávali práve najideálnejšie, vyzerá pri tých km (čo sa týka opotrebenia volantu, radiacej páky, pedálov a sedačiek) AKO NOVÝ ! A to bolo auto, ktoré nebolo zrovna svojou kvalitou vypracovania oslavované... Naozaj, keby to niekto stočil na 30.000km, tak 99% ľudí uverí. U Lancie (tej novej) to musí byť potom samozrejmosťou.

Nuž ale, realita je taká, že drvivá väčšina 10-7-3 ročných áut so 155.000km je stočených minimálne o polovicu a potom ten vyhoblovaný volant, radiaca páka ošúchaná, pedále detto, sedačky rozpárané, môžu nadobúdať dojem, že to je bežná vec pri 130-150.000km.

Ešte pridám jeden príklad - videl som Mercedes SEL zo 70-tych rokov, ktorý mal okolo 700.000km. Auto nebolo nikdy renovované. Vnútri? Jedna báseň. Volant síce bol opotrebovanejší, to sa dalo vidieť hneď, no bol omnoho menej ošúchaný, ako hociktorý Mercedes v inzerátoch "so skutočnými" 200.000-300.000km... Takže tak je to s kvalitou.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

talianov nemusim, ale tato lancia je fakt krasne auto, ktore by som si kupil.

inak co sa tyka vysuchanych volantov a pod. tak to zalezi aj od sofera a nie len od km. ja osobne viem zodrat volant po 30000km na autach od vw grup tak ze vypadaju jak keby mali pol miliona km..takze podla toho neberte ci je auto vybehane, alebo stocene.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ked ste tu taki hrdinovia - kto z vas ma novu deltu, ci Y?? :zg282: :zg282:

nehovorim, ze je to zle auto, ale.. :3c90:
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

ja ja ja :-\ , teda auto je pisane na mamu, takze mam deltu v rodine ... :2f93: inak v BA uz Delty vidiet celkom casto oproti ostatnym castiam SK, aj ked octaviu stretnem o nieco castejsie :) .... a aj novy Ypsilon sa sem tam ukaze...
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní