Lancia Dedra 2.0 Integrale

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikee1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.10.2010 23:24
Zdieľať na Facebook

Lancia Dedra 2.0 Integrale

Príspevok od používateľa mikee1 »

Chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s týmto autom čo sa týka kazivosti, dostupnosti náhradných dielov, atd.. je to ročník výroby 91
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Vsak tam mas jasne napisane ze auto pre znalca, rarita.
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Stary talian, benzinove turbo, väčšinou mladí nevyhonení vodiči...veľa šťastia pri servisovaní...pokiaľ nemáš niekoľko tisiceurovi rozpočet na servisovanie tak sa tomu autu vyhni na kilometre. Nie každý splnený sen má aj šťastný koniec, každý mladý vodič po takom aute tužil a iba tí šťastnejší si ho NEKUPILI:)
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Za ten peniaz si kupis Passat B5 turbobenzin ktory je podla mna hodnejsi ako tato Lancia. Ale ked po nej tuzis tak si ju kup.
Kamarat mal Lanciu Deltu ale to bolo 1.6i HF Turbo 103kW (140PS) a islo to neskutocne.
Obrázok
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

je to legendárny motor, nič lepšie sa v 80 rokoch nevymyslelo, ale ako hovorím, legendárny a dobrých kusov je už málo.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Rataj s moznou GO vsetkeho, s moznym problemom zohnat nejake diely. Je to rarita , to hovori za vsetko. Take auto sa neoplati mat na bezne jazdenie, vekom jeho hodnota pri perfektnom stave len porastie. Je to len na tebe, ci ulozis zopar tisic E do auta s navrtanostou viac rokov, alebo kupis nejaku krabicu od vw s turbom, ktora moze byt pri nizkej cene a uz slusnom veku pred vecsou investiciou.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

trošku málo do mlyna
lancia v tej dobe veľmi nepatrne lepšia ako Fiat,
- karoséria protikorózna ochrana po modeloch prisma a delta určite výrazne lepšia a ak nebola búrana. nemala by byť hrdzavá všade ale iba na podbehoch, lemoch zadných blatníkov, okolo tlmičov vpredu a vzadu, veko kufra
- podvozkové časti, no kým sú súčiastky nové tak vynikajúce vozenie, ale pri tom výkone motora často odchádzaju homokinetické kĺby a ložiská v nábojoch, veľká slabina tiež ramená a torzné tyčky
- v prevodovke spiatočkové koliesko a synchrón jednička, dvojka - vďaka tiahlam od radiacej páky, ktoré mali umelohmotné púzdra a radi sa vedeli "vybiť" (ak to postaíš ako "špeciál" aj tak kôli váhe synchróny vyhodiš :d :D
- ak to chceš kúpiť pre "lahôdkový" motor, tak verím tomu, že zaplačeš a nedajbože to už niekto generílkoval
- interiér bude asi celkom zachovalý, horšie tu bude s elektrikou toho "autka"

popravde, ak to chceš na každodenné vozenie tak :3020: ,predsa je to 20 ročné vozidlo a bude mať toho veľmi veľa za sebou, ale ak to chceš na vybláznenie a na zrazy tak si priprav do repasu cca 5000€ a uži si to plným dúškom, budem určitej eden z mnohých závistlivcov
dôležitý je skutkový stav, cena a poviedka okolo toho
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

ja som mal len klasickú dedru a diely boli dosť drahé aj tam tak pri integrale budú ešte drahšie, napr. také zadné ložisko SKF stálo 120€ tak podľa toho si predstav aj iné ceny a kúpiť si integrale a potom srať na poriadnu údržbu je kktina
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

ak myslíš tú lanciucoje v inzertnej časti, tak mne je dosť čudné, že 20 ročné auto a najazdených 180000km a "čerstvé" tesnenie pod výkom na ventile
tá cena je podľa mňa prehnaná a reálna cena je tak štvrtina z tej žiadanej
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

2000 € za integrale nie je veľa keby som mal zvyšných 5000 tak by som to bral ako víkendové auto už len preto lebo sa mi to auto páči a delty integrale stoja oveľa oveľa viac a schválne som písal 5000 lebo kto má na opicu nech má aj na banány
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Ak s ajedna o tento inzerat. Ak by to bola skutocna integrale, vykon by musela mat vecsi ako je v popise. Na dovezene auto je podivna nizka cena, v IT som nasiel jedno jedine http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=192751543 a ak to ma len stitky integrale a vykon sedi, je to len HF turbo verzia s prednym nahonom a na to je tiez podivne nizka cena, v IT je len tiez 1 kus na predaj. http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=198076892 Rataj aj stav za 2000E.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

len dedra nieje kultova delta a to je aj cena potom o inom
za 20 rocne výkonovo "nabuchané" auto je to vysoká cena, ale samozrejme je to otázka ponuky a dopytu. Pokiaľ bude na to auto stáť 50 záujemcov tak to predáva pod cenu. Pokiaľ to vysí v inzercii (zatiaľ 4dni) a nik sa o to netrhá, tak je to vysoká cena.
Predpokladám, že záujemca sa chce voziť a nie ležať pod autom a to je ten rozdiel aj v cene a aj vo výbere a za tie peniaze by som sa určite obzeral po niečom inom. Toto je autko v tomto veku a stave už len na nie lacnú zábavu.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Za tu cenu 2000E ako celok nieje zle, ak nebolo utopene alebo nieco. Ak kilometre nie su stocene nahodou, bude zachvilu motor potrebovat GO. Tieto motory pri poctivom servise vydrzia cca 250tis. km. Ak je schopny, spravi si GO motora za par supov. Elektronika na tom nieje zlozita, lahko prekabluje. Pomenivsetky gumove podvozkove diely, pripadne tlmice, pruziny, repas turba, nova spojka a auto aj udrzi realne na ceste. Ale ak by to daval vsetko robit po servisoch, aj tych 5000e bude malo, kedze to zozere vela casu. Za tu cenu uz ma ine auta s vyssim vykonom a stavom. Za 4-5000E je fiat coupe 5valec s 220 koni v serii v tip top stave....
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

preto stále - už tretí krát píšem, že je to autko na drahú zábavu, v zmysle preteky do kopca, jazda zručnosti - slalom, zrazy fiatov a lancii. Neviem, či by to už chceli medzi "jungtajmery".Nechce sa mi celkom veriť, že po týchto autách bude obzeračka ako po deltách, pre milovníkov tejto značky (ja tam nepatrím) je to nie celkom vydarená náhrada delty.
Ani Stratos už nič nenahradilo a pritom 037 bolo skvelé auto.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

No pokym ste si vsimli, na jednej foto tam je vidiet prepinac uzavierky zadneho diferencialu. Takze to vidim na naozajske Integrale.

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní