Lakovna

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DanoLakovna
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.06.2016 19:46
Zdieľať na Facebook

Lakovna

Príspevok od používateľa DanoLakovna »

Caute, vedel by mi niekto pomoct navrhnut lakovnu? Miestnost 5,1 x 4,4m vdaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stačí odpoveď na tolko slov ako otázka ? Si robíš prdel ?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

WTF? :2f93:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

5,1 x 4,4 je dobrá priestranna garaž

ale na lakovňu je to primalé a prinízke

Spýtaj sa regionalnom odbore verjneho zdravotnictva /hygiena/

nech Ti poradia,kedže potom Ti to prídu schvaĺovať

tak nech prejavia svoju mudrosť a svoje požiadavky na začiatku

a ušetria Ti množstvo práce

Ale ked budes chciet splnit požiadavky na ochranu životného prostredia budeš musiet hlboko načriet do vrecka.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O tom ide iba snívať že to bude oficiálna lakovňa.Dalo sa kedysi bez problémov,veď sme si postavili,ale dnes to proste nejde splniť tie kraviny čo požadujú.Bol u mňa chalan opajcovať tú moju a trochu vytiahnuť rozumy o vzduchotechnike,obehoch,prietokoch,filtrácii,vonkajší okruh,vnútorný,ohrev atd. potom išiel vybavovať papiere.A aj hneď skončil,pretože dostal nejakých 13 bodov ktoré treba splniť. Lakovňu už má,skelet urobili rumuni trebala iba základová betonová platňa,ostatné už dovybavili,je to na čierno a veselo sa lakuje aj bez papierov.Ak je to štátu takto lepšie že nahádže tony polien dokonca pod nohy tomu koho potom bude neustaj dojiť,tak je to takto ešte lepšie.Štát utre hubu,všetko ide do vrecka...a je dobre.Teda asi.Zákazníkov nekonečno,majú to aspoń bez dane,ak je štát hlúpy,tak je to potom takto,sami sa pripravili o jedného dańovníka.
Inak 5,1 x 4,4 by pokojne stačilo na malé práce tu tam nejaký panel,na celolak by to bolo jedine po stredné autá.Nedá sa lakovať a nevedieť prejsť pred autom iba ak na kant.Auto treba rýchle obehnúť,dávať pozor na hadicu,nie je čas na srandičky.Šírka je luxusná,ja mám iba 4,2 a pokojne obieham aj otváram podstrek dverí,ale dlžka je málo.ja mám 6,10 a je OK,ale autá ako P607 je to veru tak tak.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

vselijaki okresni kontrolori nereprezentuju stat, reprezentuju seba a svoje vrecka. ak niekomu odhalia to co nerobi v zmysle zakona, mozu lahsie inkasovat, asi len preto su prisne poziadavky.
po garazach s poloprofi vybavenim strieka nacierno bez dokladu nespocet ludi, ludia sa k nim neviem ci hrnu, su asi lacnejsi ale aj rizikovejsi ze pracu odseru a oprava /tj vybrusenie, vyrovnanie, znova pracna priprava podkladu/ v konecnom dosledku bude stat viac ako dat to na prvy krat profikovi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sú niekde profíci,tak buď v obraze že ich nájdeš práve tu,klientelu majú o to sa tiež netreba vonkoncom báť.boli časy keď som robil denno denne prístreky do metalíz pre rakušákov a nemcov,oprávky malých poškodení a pod. lebo to tam nik nechcel robiť ,a celý panel alebo celolak to sa treba hlboko nadýchnuť.Profíka poznáš podľa práce,nie podla toho či lakovňa má oficiálny certifikát alebo nie.Veď sa lakovní zo západu podovážalo mraky a bude niekto bojovať z tunajšími blbými úradníkmi lebo chcú do vrecka ? Je to tak dobre ako to je,vonku síce nie tabula a vstupuje sa v sprievode "krstného" otca,ale funguje to dobre.Je mi jasné kto to je štát,že sú to jedinci,ale tak nech si štát urobí poriadok z hajzlíkmi,pretože práve oni žijú z peňazí ktoré tam už pomali nik nechce dobrovolne zaplatiť am robí čo sá,aby sa tomu vyhol a logicky aj sa vyhne.Nech prestanú štát riadiť právnici a iná spriaznená háveď,a môžno sa čo to zmení.Takto určite nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných