Lakovanie svetlometov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa smarik »

V autovkely som kupil teraz sadu za 11 eur na lestenie svetiel.

Moje boli mierne poskodene, nasprv som to prebrusil pod vodou 1000, potom 2000, nakoniec 3000. Pri bruseni hlavne vela vody ( mal som natiahnutu zahradnu hadicu a sixpack piva). Potom do vrtacky lestiaci kotuc so sady s lestiacou pastou. Umyt, vysusit a ako posledne karnaubsky vosk zo sady. Neveril som, ale svetla ako nove, bez akehokolvek skrabanca. Brusil som kazde svetlo pri asi dvoch pivach, nebolo to uplne rychle, ale stalo to za to. Auto neskutocne omladlo. A to bude mat teraz 20 rokov, ale ma to turbo, zerie to benzin a je to moj milacik.
smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa smejo »

Ahojte, chcel by som sa spýtať na názor, či je lepšie brúsiť šmirgľami ručne, alebo je to v pohode aj leštičkou s penovými kotúčmi. Chystám sa preleštiť svetlá na manželkinej X1 (halogén a boli tam predtým aj mračítka, ktoré som dal dole a je vidieť rozdiel na plexi). Nie je to zašlé brutálne, že by to aj veľmi znižovalo svietivosť, skôr len esteticky to chcem upraviť. Mám aj mini leštičku na 40mm kotúče (Liquid Elements A1000 a viem si ju nastaviť buď na rotačku alebo excenter). Bojím sa to začať šmirgľom, či to nejak viac nepokazím, pomocou penových kotúčov mi to príde menej "nebezpečné" (asi by som skúsil s pastou Menzerna 400 + tvrdší kotúč, potom s mäkším a nakoniec 3500vku s jemným kotúčom). Lakovať to nebudem, tam sa tiež bojím výsledku, radšej to každý polrok prebehnem keramikou alebo voskom.
db69
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa db69 »

ja som začinal 600 -1500-2000-3000 a potom preleštiť.všetko leštičkou .robil som tak aj škrabance na laku. Svetlomety musíš potom ošetriť bud UV lakom alebo tým čo je v tej sade.inak zbytočná práca
smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa smejo »

Čiže šmirgeľ na leštičku namiesto penových kotúčov s pastou?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, tommaso a 21 neregistrovaných