Lakovanie krátery

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

george01
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.07.2013 12:10
Zdieľať na Facebook

Lakovanie krátery

Príspevok od používateľa george01 »

Dobry den,
prosim Vas vedel by mi niekto poradiť pri striekaní či už laku alebo obyčajnej farby mi robí vo vrchnej vrstve krátery, upozorňujem len vo vrchnej alebo poslednej vrstve nástreku, napr. v metalíze mi krátery nerobí. Pomenil som všetky hadice vyčistil odkalovače pridal jemné filtre no nič nepomáha, divné je že tie krátery sa začnú vytvárať až po nejakej chvíli. Mohol by byť problém v odvetraní farby alebo aj v tom že dávam dve hrubé vrstvy ?
Striekam v upravenej miestnosti pri cca 20-25 stupňoch.
ďakujem za všetky rady.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ak sa ti podari streknut pekny leskly povrch a po chvilke to na niektorych miestach urobi krater je to asi zlym tuzidlom, nespravnym pomerom riedenia, dobre je zmes nechat at cca 10 min po zmiesani zreagovat. mozno samotnym lakom, mozno ti tam prskla kvapka vody (ak kratery nie su pravidelne), bezny 2K HS lak za 15 eur/l vs. ppg za 100 eur/l vyssia kvalita je mozno aj v aplikacii (s ppg ale nemam skusenost).
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

tuzidlo nema ani ten najmensi vpliv na tvornu kraterov, ty nemas asi ziadnu skusenost znicim, tvorba kraterov je koli mastnému povrchu, Krátery
Chyby pri lakovaní - Krátery
Príčiny:
• zvyšky vosku, mastnoty, silikónu
• stlačený vzduch znečistený v dôsledku zvyškov kondenzátu alebo zvyškov oleja
• použitie silikónových leštiacich prostriedkov alebo sprejov
• nedostatočne očistený povrch pred lakovaním


Predchádzanie:
• pred začiatkom lakovania dôkladne očistiť pomocou ..... Antisilikónového čistidla
• pravidelná údržba separátorov oleja a vody (filtrov)

Oprava vzniknutého defektu:
• obrúsiť po predlak a opätovne lakovať krycí náter podľa predpisov
zoloo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.01.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoloo »

Ahoj george , pred nejakym casom si napisal prispevok ze sa ti robia kratery v lakovani, ako si tomu nakoniec zabranil ? dakujem Zolo, prosim posli mi odpoved na kawa73@azet.sk
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tie rady nad tvojim príspevkom nepomohli? :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Platí čo je už vyžšie písané.Aj ultra nepatrné zrnko mastnoty vytvorí kráter.S týmto problémom som sa stretol u farby Mobihel,po naožení laku na metalízu to po krátkej chvíly začalo tie kráterky robiť. Po vybrúsení a zopakovaní kde už ani len náhodov nemohol byť problém v mastnote som sa radil v jednej tunajšej lakovni a poradil mi jednoduchú vec.Nepoužiť ich riedidlo ale aceton.V zúfalstve som to urobil a už bolo ok.
Neriedenie na vhodnú viskozitu samozrejme zmeniť podla potreby.Každopádne by som skušobne odskúšal na kuse starého blatníka.A dodržiavať potrebné odvetranie po sebe idúcich vrstiev
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní