Lak sa odtrhava...

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Lak sa odtrhava...

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zdravim priaznivcov fora.
Mam taky problem... Uz z fotiek je jasne, ze lak ide dole. Co s tym? Ake su moznosti? Mal som za to, ze sa lakuje iba metaliza a obyc. barba nie... Preco to tak je?
K historii vozidla... Nikdy od kupy (2007, org. znackovy, autorizovany predajca) auto nemalo ziadnu nehodu, teda nebol dovod auto striekat. Nebolo ani poskodene krupobitim, ci inym devastacnym sposobom. Ten lak sa odlupuje na celom aute. Najskor to samozrejma zacalo na prednej casti, ktora je najviac exponovana roznym poskodeniam, hlavne od kamienkov a podobne, avsak casom toho pribuda na celom aute. Staci mensie poskodenie a wapka ten lak supe dole...
Mam to cele osupat a nechat nastriekat (lakom?, farbou?)??? Ide mi samo o co najlacnejsie riesenie, kedze auto uz nema velku cenu a vzhladom na opisany problem je to nielen esteticka vada, avsak aj problem s jeho udrzbou umyvanim...

Obrázok[/img]
Obrázok[/img]
Obrázok[/img]
Obrázok[/img]
Dakujem za nazory.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kolega ma fabiu a ta vyzera podobne, ale je to r.v. 2000, je mu to je jedno :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je nič mimoriadne a bežne sa tak lakuje že sa použije lakovanie v dvoch zložkách,báza plus lak.Je jedno že sa nejedná o metalízu.Možná príčina by možno prekvapila.Tiež je úplne bežná prax že nové autá idú do autolakovne na oprávky aby netrebalo dávať mimoriadne zľavy na poškodenia.Že to kupujúci nevidí že logické,nemá oči,je dokonale osprostený z vyvoňanej novoty.Nevidí vlastne nič,nevidí diely ktoré nelícujú,nevidí v podstate nič.Nehľadá,je to nové,nevidí ani krupicu na paneloch.Keby mali ľudia také jastrabie oči,ako keď si berú auto po oprave,nekúpili by polovicu aut vystavených v salónoch.Že lak nárazníkov je o farebný poltón inde v salóne nevidia,a to im skoro oči vyrazí.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

niekto to prestriekal a nechcelo sa mu zdrsnit povrch, ak to chces mat ako nove tak len cele zbrusit, plnic, farba, alebo to len lokalne osmirglovat, streknut vrchnymlakom a lestit, ale odlupnut sa to moze inde
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to neni, ze "niekto" :d :D, ako mhlavaty pise opravy vo fabrike :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Lak sa dava jak na obycajnu farbu tak aj na metalizu!!!! :41c2: :41c2: :41c2:

Metaliza aj obycajna farba po nastriekani je matna az lak doda farbam lesk. :41c2: :41c2:


To odlupovanie mohlo sposobit aj umyvanie auta-- JAR+WAPKA.

:2f93: :3035:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Hmmm, lenze ta vrstva laku mi pride dost hruba.... To nevyzera na 50 um... Asi najlacnejsie teda vyjde kupit druhe vsetky dvere a zbytok dat strieknut. Je mi toho auta luto, lebo mu davam patricnu udrzbu kedze potrebujem max. spolahlivost a ono skutocne sluzi velmi, velmi dobre, teda az na tu esteticku vadu.
Mam na tom najazdene 6 x okolo zemegule a este stale povodne diely na podvozku a pritom ziadna vola (nedavno STK a test na tych sponovacich valcoch), motor taktiez bez absolutneho problemu, ba aj vaha vzduchu je este povodna... Vlastne mam vymenene len loziska na kolesach a ostatny bezny spotrebny material, preto mam to auto rad a chcel by som aby aj ako tak vyzeralo... Na EK sa technik cudoval, ze mam skvele emisie, dymivost a pritom take kilometre.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nejako mi uniká pointa. Zadávatel píše že auto nemá cenu a chce robiť zásah , ktorý sa pomaly vyrovná cene vozidla - či nové dvere alebo nový lak na komplet odhadnem okolo 2000eur. Ak sa začneš rozhliadať okolo seba zistíš že to majú všetky vozy na ceste. Každé v inej miere ale majú , ošúpaná farba , bodky od kamienkov, parkovacie šrámy atď.
Auto opravíš a strčíš do garáže?? ak budeš jazdiť tak sa to objaví určite znova, pravdepodobnosť tak 75%. Na svetlých farbách to vidieť menej na tmavých viac. Za tie prachy by som kúpil niečo žene alebo išiel na dovolenku ale do auta určite nie. :40bd: :40bd: :40bd:
Ja to mám na strechách a na jednej kapote , dám tam "carbon foliu". Budem sice vyzerať ako puberťák, ale za cenu cca40 eur na 4 vozy , sa to ešte dá . lol lol lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Mas dve moznosti, but dat spravit celolak, alebo kaslat na to. U koncernu vw nic neobvykle, videl som to uz aj na par audi.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja som mal 6 aut ktore mali ked som ich predaval min 18 rokov ale poviem vam ani na jednom toto nebolo a na 8 rocnom to nie je vonkoncom normalne ,len tu nepomoze nic len novy nastrek ktory sa ale neoplati
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Braga - boli to koncernové autá , aká trieda??? škoda že mi nejde poriadne PC a neviem sem nahádzať fotky z telefonu . Dal by som si tú robotu a obišiel parkovisko v práci , už sme to viac krát riešili aj s kolegami v robote. Najnovší voz na ktorom som toto videl je 4 ročné volvo riaditela u nás vo firme.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Takze problem vodourieditelnych lakov??? Zas EU vymysel...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Skor ci neskor sa lak osupe zo vsetkeho a je jedno ci je vodou rieditelny alebo nie. Z plastovych dielov najskor...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco13 napísal:Braga - boli to koncernové autá , aká trieda??? škoda že mi nejde poriadne PC a neviem sem nahádzať fotky z telefonu . Dal by som si tú robotu a obišiel parkovisko v práci , už sme to viac krát riešili aj s kolegami v robote. Najnovší voz na ktorom som toto videl je 4 ročné volvo riaditela u nás vo firme.

nie koncernove som nikdy nemal boli postupne toyota carina, nissan sunny,honda accord 2krat, renault 19, nissan pick up, teraz je to mercedes ale ten ma len 9 rokov a lak je na nom ako stovarne a uz ma co to teda zasebou aj poctom km , kolega ma bmw rocnik 99 lak paradny tak neviem
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kasli na to, sak to nezacne hrdzaviet. Lebo das to streknut a pri prvom tukanci z parkoviska ta porazi.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných