Lada NIva 1.7

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tramper
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.06.2017 01:27
Zdieľať na Facebook

Lada NIva 1.7

Príspevok od používateľa tramper »

Zdravím, poprosil by som o radu. Na jar som si kúpil Nivu, r.v. 2005, 59kw. Teraz má najazdené cca 116000km. Je tam nejaká porucha, prejavuje sa to tým že strieľa do výfuku pri jazde z kopca a zaradenej rýchlosti, keď idem na redukcii do kopca 1.st, prudko pridám a preradím na 2st. a pridám, tak ju zdusí. Niekedy si sama počas jazdy chcipne, hlavne keď idem dole kopcom na rýchlosti. Servisoval som to v autorizovanom servise lebo som si myslel, že budu najlepšie vedieť čo s tým. Vymenila sa tam lambda, senzor klepania, sviečky, prečistili sa klapky a filter, raz na diagnostike vyskočila váha vzduchu, ale to bolo asi kontaktom, lebo od vtedy ide. Na diagnostike sa už nedá čo precitať a problém pretrváva... Uz som bol u druhého autorizovaného servisu v čR a nič, každý tam čosi povŕta a chce sa toho zbaviť. Tu zistili, že ma dlhu dobu vstreku 6-7 milisek., norma je 3 max. 4, veľký počet krokov 65-150, norma 15-20max pri jemnom zvišeni otacok sa tieto hodnoty trosku upravia, meracom emisii zistili vysoké hodnoty CO,CO a O2 a tieto hodnoty sa nezmenili ani pri inom režime, či vyžsie otačky, odpájanie senzorov a rôznych komponentov, ani keď upchali výfuk a merali to tak. No a z toho vydedukovali, že je to všetko kvôli vadnému katalyzátoru. Aky je Vaš názor eventuálne nejaký nápad ako to riešiť? Niva má spotrebu 12 - 15l na ceste kludnou jazdou na cestných pneu. Ďakujem za Vaše rady.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Snímač otvorenia škrtiacej klapky by to nemohol robiť? Alebo signál teploty ? Mne sa z toho popisu zdá že bude moc bohatú zmes dávať .
tramper
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.06.2017 01:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tramper »

Presne, ona ako keby samu seba prechlastavala...nevyhodila by diagnostika tu chybu snimaca?
tramper
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.06.2017 01:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tramper »

Volal som do toho servisu, že senzor klapky je precisteny, že by mal fungovat. Ale ze to este raz pozru, tak som zvedavy.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Odniesol si auto do autorizaku s tym ze je v najlepsich rukach.Ak by bolo odislo by v 100% stave.Ja by som od machrov ocakaval komplexnu kontrolu rozvodov sania chyb senzorov RJ.Nasledne doriesenie a skusobna jazda.Ano stalo by to o 100 - 200€ viac ale na tej spotrebe jazdit by som nechcel.Mali si urobit log porovnat a nie ti povedat co pisu senzory a vypocty RJ.Kasli na nich.Ja by som vymenil v prvom rade senzor na kluke,pozrel rozvody a sanie ci je tesne ako ma byt.Klapka pri 116 000 mala by byt ok.
tramper
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.06.2017 01:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tramper »

to je prave to, ze ja tomu moc nerozumiem, viem si urobit par zakladnych veci, ale na toto si netrufam. na rozvodoch neuvidim ja ako amater nic, chapes. az neurobim viac skody ako osohu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných