Lada Niva oslavuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

bbbr napísal:Prejazdnosť v teréne sa jej zaprieť nedá, ale inak je to rozvŕzganý ruský črep, bez pohodlia a spoľahlivosti, preto neviem, či je čo oslavovať.
zdielam tento nazor v plnom rozsahu
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ja som nikde nepisal, ze sem prisli z talianska na tych samurajoch a podobne..

chlapci, bola to doba spred 20 rokov, kedy si kupovali suziki stare a vyhonene prvi podnikatelia, ktori sa hrdo nosili s talianmi ci nemcami po polovkach..

neberiem Vam nazory, pisal som svoje skusenosti, a kludne si piste co chcete priatelia...ja som na nej tr roky odjazdil...na samuraji som siel raz v zivote..pred 20 rokmi...vtedy, ked som chcel skusit, aky super terenak to je...

cize ani tie samuraje v tej dobe neboli nic moc...alebo pockaj, nebolo este nieco mensie ako samuraj?mam pocit, ze jimny...

tak sa ospravedlnujem, jednalo sa o suzuku jimny... :-\
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Niva je svojou konštrukciou čistokrvné SUV. A zaslúži si svojim spôsobom rešpekt, lebo keď Rusi postavili Nivu, čo bolo na trhu? A ni elen východnom? Bez nadsázky sa dá povedať, že Niva spustila výrobu SUVéčiek. Áut, ktoré sa nedali zahanbiť v teréne a dalo sa s tým aj do mesta. Ktoré také auto sa za rozumnú cenu dalo kúpiť koncom 70´ rokov?
A Defender? Tak to pozor, to auto legenda rozhodne je, pretože sa ako Seria1 vyrábal už v 50 rokoch a koncepčne sa veľmi nezmenil doteraz. Koľko takých áut existuje? Ano, dnes je to už nepohodlná krabica, no má svoje určenie a na to je ako stvorený. Koľko áut môžeš vystriekať zvnútra wapkou bez toho aby si to rok sušil?
Akékoľvek auto, čo sa vyrába bez výrazných zmien viac ako 20r. si zaslúži rešpekt.
Niva mi stále slúži na chalupe. Bola nová, ale to už je tak 12r. Až na pár drobností bola spoľahlivá. Len hnije ako čistokrvný žigulák. S tou prejazdnosťou v teréne je to kadejaké. Má svoje limity. Mám ešte ARO 10 a to prejde viac. Mám Discovery2 a to prejde to čo Niva aj ARO len ešte s prívesom. A v pohode s tým dám aj s rodinou 1000km do Chorvátska rovno z lesa.
Ale Niva bola v dobe vzniku jedinečné auto.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Presne tak...vždy sa treba dívať na veci aj s pohľadu tej doby...
Cayman
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28.07.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cayman »

Netvrdím že Niva je najlepšia, ale za svoju cenu určite stojí.
Mám ročník 2008, čiže jednu z novších so vstrekovaním MPi od BOSH a LPG. V súčasnosti má najazdené vyše 33 tis. km, zásadá porucha (podľa mňa spôsobená zlou montážou) bola predratá izolácia na + vodiči BATT <-> štartér. No a ešte KO jeden vstrekovač benzínu (nový som zohnal za smiešnu cenu). Samozrejme veci ktoré som dorazil vlastnou vinou nepočítam.
Táto niva bola, a stále je moje prvé auto na ktorom som sa učil jazdiť po cestách, v teréne, a robiť základný servis. V servise som s bol len raz - na prvú záručnú výmenu oleja. Chcel som pokiaľ možno auto s minimom elektroniky a čo najjednoduchšou konštrukciou, uznávam že dnes sú to možno netradičné požiadavky, ale ja som spokojný.
Pri nive treba mať na pamäti ešte jednu vec. V čase vzniku mali vyvojári príkaz zhora použiť čo najviac dielov z klasického žigula.
Koho štve že nivy sú stále 4-kolky, tak testovali sa s pohonom 4x2 - poháňaná bola zadná záprava s pripájateľným predkom a uzávierkou stredového difu, ale zadná náprava bola extremne zaťažovaná a boli s tým problémy. Ja však takú úpravu mám, a po cca 25.tis. km po cestách žiaden problém :2f93:

P.S.: S nivou ktorá ma servo, sa po meste jazdí lepšie než s mini mestským autom (moj dojem)

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní