Lada Niva oslavuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirozv2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.12.2011 20:07
Zdieľať na Facebook

Lada Niva oslavuje

Príspevok od používateľa mirozv2 »

Pred 35 rokmi sa začala vyrábať LADA NIVA http://www.zr.ru/a/424715/
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

Inak je zaujímavé, že prakticky za tých 35 rokov sa nijak výrazne nezmenila :-) -dizajnovo.
Je to ikona :d :D
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

neviem prečo ten smajlík za tým že je to ikona ?????

to auto je ozaj ikona !!! alebo to nema byť ikona len preto že je made in russia ?

Napr. Land Rover - Defender sa bere ako ikona
Tak prečo by Lada Niva nemala byť ikona ??? jazdné vlastnosti v teréne ma na 1 tak isto ako Defender .

Motor ma tak isto moderný ako napr. Audi svoj 1,6 MPi
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

To auto sa zaraduje presne k tym autam ktore "prezili svoju smrt" a su tu s nami vo svojej nezmenenej /niekedy ciastocne/ podobe niekolko desatroci...

Ano, to auto je ikona, ruske, odolne... so schopnostami v terene, ktore dnes nema kadekto... ma aj svoje muchy, ale to mu mnohi uzivatelia odpustia...za tu cenu /aj nahradnych dielov casto za babku/ to bol, je a dufam aj bude uzasny stroj este niekolko rokov...

Lada Niva ...gratulujem... :300f:
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tiez si myslim, ze lada niva je kult a aj nim zostane...prezil som v nej dva roky v lesoch zapadneho slovenska...nie horach, tie na zapade velmi nie su....ale aj v tych lesoch bolo vela zaujimavych momentov, kde niva nesklamala, a kadejake samuraje a vitary zostavali daleko za mnou, a kde som ja este siel autom, sli bohati talianski, ci nemecki polovnici uz pesi, alebo som ich viezol na nive..

dokonca viem o mnohych , ktori si po navrate domov tie nivy kupili a paradne samuraje dali frajerkam, manzelkam, milenkam... :d :D

tiez gratulujem a drzim palce...
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

Hyundai1

To bol pozitívny smajlík, žiadna irónia
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No len dakedy je to aj o tom...kto alebo čo sedí za volantom ... a nie len o aute . Ja si dnes tiež občas povzdychnem a poviem...ZLATÝ ŽIGULÁK !!! :2f93:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

scorpi4 napísal: niva nesklamala, a kadejake samuraje a vitary zostavali daleko za mnou, a kde som ja este siel autom, sli bohati talianski, ci nemecki polovnici uz pesi, alebo som ich viezol na nive..

hm, zaujimave tvrdenie.

Dost som toho najazdil na starom Samurai i novej Nive.

Samuraj bol z bazaru z AT, r.v. cca 85
Niva bola nova, r.v. cca 97

Samurai sa nekazil a presiel vsade
Niva bola kazdy tyzden v servise

Samurai jazdi doposial
Niva skoncila na srotovisku

a na zaver -
"bohati" polovnici sa nebudu vozit z ITA na Samurai
Hoci to auto je vyborne do terenu - na 1000km cestu po dialnici sa s nim pusti len zufalec.

Myslim, ze nam nehovoris pravdu.

A este k cenam nahradnych dielov.... Mozno su na Samika drahsie. Ibaze ich nepotrebujes.
Na rozdiel od Nivy - kde ich teda budes potrebovat stale.

PS: hovorim o Nive s motorm 1.7. Uz som pocul, ze tie starsie s 1,6 - boli vyrazne spolahlivejsie.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Hyundai1 napísal:
Napr. Land Rover - Defender sa bere ako ikona
Tak prečo by Lada Niva nemala byť ikona ??? jazdné vlastnosti v teréne ma na 1 tak isto ako Defender .
Defender, Niva = rovnake to shity su :3906:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A možno že tí nemeckí poľovníci boli soudruzi z NDR a teda oproti Trabantu je takové samuraj dosť luxus.... :40bd:
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

ja ten ruský zázrak mám doma už druhý , pre moje potreby okolo domu uplne postačuje , je pravda že k tomu auto je treba ešte dokúpit aj mechanika , ale jedna zaujímavost je to že stará dobrá Niva vydržala viac ako tie nové ,a tiež je zaujímavé že bola navrhnutá tak aby sa vetšina dvôležitých vecí dala rozobrat klúčmi 10,13,17,19 a 22 :2f93: teda je to max.jednoduché auto bez potreby špec.prípravkov a náradia , žial teraz cene zodpovedá kvalita
mirozv2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.12.2011 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirozv2 »

Niva sa s Defenderom veľmi porovnávať nedá. Porovnateľné by boli skôr Defender a UAZ. Niva je skôr to, čomu sa dnes hovorí SUV aj keď má schopnosti offroadu. Čo sa týka mechaniky, tak zmeny oproti pôvodnej Nive boli minimálne. Najväčšou zmenou bolo hádam použitie vstrekovania. Mal ju nahradiť Chevy Niva (VAZ 2123) ale vyrába sa stále.. Ch. Niva sa u más veľmi neujal. Chevrolet aj Lada sa k nemu stavajú, akoby mal lepru.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Prejazdnosť v teréne sa jej zaprieť nedá, ale inak je to rozvŕzganý ruský črep, bez pohodlia a spoľahlivosti, preto neviem, či je čo oslavovať.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

YY, mas pocit, ze som potreboval niekedy prehanat, alebo nehovorit pravdu?nafasoval som nivu po skole ako praktikant lesnik, a jazdil som na nej( tej istej) tri roky..nikde som nenapisal, ze sa nikdy nepokazila, aj ked nikdy to nebolo nic vazne a ano, mal som 1,6 motor..v tej dobe mala za sebou uz 5 rokov tvrdej sluzby po horach, a napriek vsetkemu ma nikdy nenechala v horach ani blatistych zvazniciach..

k tym samurajom len tolko...toto su moje vlastne zazitky a potvrdit by ich mohli stari lesaci zo smolenickeho reviru uplne bez problemov..

samuraje dole na luke a niva sa driapala s talianmi do kopcov, kde sa samuraje proste nedostali...

vsjo... :4012:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

chces nam povedat, ze :

a.) talian si zaplati polovacku v SR a potom na nu pride Smurajom z Talianska po vlastnej osi?

b.) Niva, ktora hrabe jednym prednym a jednym zadnamy kolesom prejde vias ako Samurai s uzavierkou na zadku, o pol metra kratsou kasnou, pevnymi napravami a listovymi perami?

PS: ako pises - srala sa uz aj ta 1.6 - a ver mi, ze to je nic v porovnani s tym ako sa seru 1.7micky

PPS: to, ze sa da lahko rozoberat nie je nic divne - konstrukcia je 50 rokov stara, vtedy pocitace moc nefrcali

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní